Żółwie lądowe > Choroby

Niemiły wypadek

(1/3) > >>

Sanae:
To co się dzisiaj przydarzyło mojemu samcowi żółwia greckiego jest dla mnie totalnym zaskoczeniem.

Otóż jak wróciłam z uczelni ok 19:00 i wyciągłam go z terrarium, to zauważyłam, że ma przebitą na wylot 3-cm twardym źdźbłem trawy...końcówkę penisa  :-\
Miał zakrwawioną skorupę i trochę łapki. Oczyściłam to szybko wodą utlenioną i źdźbło zostało usunięte (pochodziło z siana dla królików, które jest w niektórych miejscach terrarium).
Nie wiem jak długo z nim chodził, bo nie było mnie pół dnia w domu, a jak wróciłam to już spał w kryjówce. W każdym razie nie wiem, czy mam mu to teraz czymś smarować, czy mu się to samo zagoi, czy może trzeba iść z nim do weta.
Nie wiedziałam, że coś takiego może się przydarzyć :-\

nulus:
hm, przebicie penisa, bardzo bolesna dla każdego faceta sprawa...

A teraz do rzeczy, dobrze, że przemyłaś go wodą utlenioną. Za wiele Ci nie poradzę, jednak zerknij tutaj:

http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=163948&highlight=penis

Przepraszam, za linkowanie innego forum, jednak w tym wypadku jest to potrzebne.

Ten temat dotyczy ż. czerwonolicego, jednak procedura jest dla lądowców taka sama.

Bartek:
oj, trudna sprawa, na pewno nie jest wesoło.

Agnieszka:
ojoj, mi się wydaje, że wet jest już zbędny bo sama fachowo żółwikiem się zajęłaś.

Sanae:
Niestety ta strona, ani to forum mi się od wczoraj nie otwierają, choć dawniej chodziły i nie mogę przeczytać co jest w tym linku  :-\

Boję się, by żółwik nie dostał żadnego zakażenia, ale jeśli coś będzie nie tak to udam się to weterynarza od gadów (najbliżsi weterynarze nie znają się na gadach i nie wiem czy miałoby sens iść do nich teraz, a taki który się zna jest dość daleko).

Na razie mam zamiar zrobić mu kąpiel w rumianku, może to trochę przyspieszy gojenie.

Żółwik póki co apetytu nie stracił, wcina dzisiaj zieleninkę równo, choć na pewno go to boli.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej