Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 12:19:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Problem z Alfredem  (Przeczytany 4150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Problem z Alfredem
« dnia: 30.09.2012, 22:41:00 pm »
Cześć.Dawno nic nie pisałem co u Alfreda i w ogóle  ... Przez całe wakacje Alfred był aktywny jadł wszystko dostawał tylko rośliny z list ,wodę,wypuczany był na spacery i w ogóle i jakieś 3 tyg. temu zaczął się zakopywać myślałem że się chce podkopać dlatego go wyciągałem ... po 3-4 dniach ciągłego zakopywania postanowiłem wziąć go do domu bo chciałem zdobyć kał do badania ... tak więc następnego dnia wziąłem  kał i pojechałem do weta ,okazało się że ma pasożyty otrzymałem preparat i wet powiedział żeby podzielić go na 2 porcje i podać przez dwa dni do buzi ... wszystko grzecznie zjadł poczekałem jeszcze ze 2 dni wymieniłem wszystko w terra i myślałem że zacznie jeść bo odkąd zaczął się zakopywać nic nie zjadł ale poprawy nie było ,całymi dniami w terrarium spał ...jakieś 3 dni temu wystawiłem go na wybieg na słoneczko bo pomyślałem że może to mu przywróci apetyt ale w głowie mu tylko zakopywanie się co ja go wyciągnę z dziury i dam mu jakiś pyszny kwiatek to on go olewa i sobie idzie się zakopać ... już nie mam pojęcia co robić czy on jest na coś chory ? czy może sam się przygotowuje już do zimowania ? czy nie za wcześnie ?błagam o pomoc bardzo się martwię ...

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Problem z Alfredem
« Odpowiedź #1 dnia: 30.09.2012, 22:45:53 pm »
Na moje oko to zimę czuje gadzina. Nie noś go w te i z powrotem niech zasypia na wybiegu jak mu natura każe!

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Problem z Alfredem
« Odpowiedź #2 dnia: 30.09.2012, 22:49:25 pm »
ok ... dzięki czyli mam go zostawić zakopanego i nie ruszać ... jeżeli 3 tyg nic nie jadł to zostało mu jeszcze ze 2 tyg. głodówki ...A przyniosłem go do terra bo chciałem zdobyć kał do badania ... tylko właśnie jest problem bo wet kazał przyjechać jeszcze raz za jakieś trzy cztery tyg z kałem do badania czy pasożyty zostały zabite...

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Problem z Alfredem
« Odpowiedź #3 dnia: 30.09.2012, 23:00:52 pm »
Ja tez uważam że po prostu zime czuje. Ale jeśli chodzi o głodòwke to nie do końca bo skorobyl na wybiegu to mógl podjadać kiedy nie widzialeś

TomaszW

  • Gość
Odp: Problem z Alfredem
« Odpowiedź #4 dnia: 30.09.2012, 23:03:25 pm »
Nie martw się !Mateusz! z żółwiem wszystko ok. :)
Tak jak napisali inni - czuje zimę.Moje stepowe też "tak mają" ;)

Zostaw go na wybiegu, a jak będą zapowiadać przymrozki to dopiero wtedy przenieś na miejsce zimowania.Pilnuj tylko, aby nie zakopał się zbyt głęboko i nie uciekł.

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Problem z Alfredem
« Odpowiedź #5 dnia: 30.09.2012, 23:03:39 pm »
nieee to raczej niemożliwe ja zawsze go obserwowałem a kiedy nie obserwowałem był pod ziemią ... z resztą on nic niechce nawet ulubionych kwiatów dali kiedyś to by sie dał za takiego kwiatka pokroić a teraz ... wiem wiem cały czas patrze jak głęboko jest ...
 

Dodano 30.09.2012, 23:05:52 pm
dzięki na pewno tak zrobię  ;D
« Ostatnia zmiana: 30.09.2012, 23:05:52 pm wysłana przez !Mateusz! »

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Problem z Alfredem
« Odpowiedź #6 dnia: 01.10.2012, 08:47:29 am »
Moje gadziny Mateusz też już mało aktywne.Wyjątkowe były ostatnie 2 dni,bo az 29 stopni wiec sie pobudziły.Wszędzie mam wykopane dziury,a gdzie dziura tam śpiący żółw.Nie martw się!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Problem z Alfredem
« Odpowiedź #7 dnia: 01.10.2012, 13:17:54 pm »
Nie martw się, z moją Franią podobnie , też jest mniej aktywna, i mniej je. Podsunęłam jej pod nosek pyszną gwiazdnicę (jej przysmak  :D)
a on nawet powąchać nie chciała. Ja też się martwiłam, i zaczęłam czytać więcej na ten temat ale wszystko już wiem  ;).
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D