Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 21:45:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!  (Przeczytany 68687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crosby

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
  • Kawaii ^^ :D
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #180 dnia: 09.07.2008, 18:14:39 pm »
Już nie trzeba... Dzisiaj, o godzinie 17:45 Tomaszek powędrował na Tęczowy Most. Wziął go na zaplecze, przyniósł w pudełku... Już martwego... Dobrze, że go nie bolało... Jak mi go szkoda... Pozbierać się nie mogę... Zrobiłam mu zdjęcia przed końcem... Pogłaskałam mu główkę. Lipiec jest dla mnie pechowy. W zeszłym roku moja babcia teraz Tomaszek... Zesztywniał... Wciąż nagrzany od lampy... Jak bardzo go kocham... Ma mięciutko w pudełku... Pogrzebię go na działce, pod jabłonką gdzie spoczywa Kubunia [']['][']['][']['].
Nawet nie wiem jak się z nim pożegnać... W prawdzie, w myślach co chwilkę mówiłam sobie "ja Cię kocham,kocham,kocham". Pogłaskałam po główce, zdjęłam trawkę bo miał na główce... I już nie patrzyłam... W chwili jego śmierci przeszedł mnie dreszcz. Potem zaczęłam płakać. Nie wiem co z terrarium, na razie muszę go zakopać.
Myślałam nad zrobieniem filmiku pożegnalnego... Zrobię go...
Biedactwo...Tomaszku, jak ja bardzo Cię kocham!
Tak więc dziękuję wszystkim. Dziękuję za wsparcie i pomoc. Dziękuję. Tomaszek dołączył do Bubiego,Kubuni(żółwiki), Dyzia(króliczek) i Kory i Barbie. (Szczurki) Teraz muszę przytulić się do Kusi...(królika)
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri `

Death Note :D

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #181 dnia: 09.07.2008, 18:54:39 pm »
Tyle walki i nic, kurcze. W sumie to duzo zwierzat pochowalas, przykre chowac swojego "przyjaciela" :(

Offline Crosby

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
  • Kawaii ^^ :D
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #182 dnia: 09.07.2008, 23:03:48 pm »
No...To okropne...Ale mimo tego co przeżywam za każdym razem kiedy je tracę, nie zrażam się i jak jest okazja i dobra sytuacja w rodzinie sprowadzam do domu jakieś zwierzątko. Teraz znowu chciałabym mieć szczurka. Ale to nie jest tak, że to moja zachcianka. Kocham zwierzątka i za każdym razem opiekuje się nimi do końca.
Jutro zakopię Tomaszka... Jak tu pusto bez niego... Mój aniołek  <angel>  :'( :'( :'(
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri `

Death Note :D

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #183 dnia: 09.07.2008, 23:36:46 pm »
Ogólnie nic już z tego wszystkiego nie rozumiem...

Tym nie mniej jest mi przykro   

:'(
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #184 dnia: 10.07.2008, 07:22:22 am »
Także mi przykro.

Trzymaj się.

Offline kraf83

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #185 dnia: 10.07.2008, 07:23:21 am »
Przykre jest to że tak długo musiał się męczyć. Żal zwierzaka

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #186 dnia: 10.07.2008, 18:46:41 pm »
No...To okropne...Ale mimo tego co przeżywam za każdym razem kiedy je tracę, nie zrażam się i jak jest okazja i dobra sytuacja w rodzinie sprowadzam do domu jakieś zwierzątko. Teraz znowu chciałabym mieć szczurka. Ale to nie jest tak, że to moja zachcianka. Kocham zwierzątka i za każdym razem opiekuje się nimi do końca.
Jutro zakopię Tomaszka... Jak tu pusto bez niego... Mój aniołek  <angel>  :'( :'( :'(

Nieodbierz tego jako atak na Twoja osobą, ale po tym poscie, który przeczytałam myśle, że moze lepiej sie skupić w 100% na jednym lub dwóch zwierzakach, niż brac do domu te potrzebujące, a niezapewniac im optymalnych warunków. Nie twierdze że to jest złe, to świadczy o wielkim sercu . Jednak kochać zwierzeta trzeba tez z rozsądkiem nie raz wypchaną kieszenią. Wiemy zę się starałas o żółwia, to piękne, ale co swoje przeszedł to jego. Jeżeli moge dodac cos od siebie, to bym sie poważnie zastanowiła nad tym szczurkiem, bo jak bęzie zła sytuacja w rodzinie to co wtedy ?

Offline Crosby

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
  • Kawaii ^^ :D
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #187 dnia: 10.07.2008, 19:06:28 pm »
Ale ja nie jestem taka że biorę kupe zwierząt do domu! Biorę, gdy jest okazja, tzn, gdy już w domu zwierząt nie ma a jest klatka czy coś. Szczurka nie kupuje. Nie planuje kupować, ale bardzo bym chciała, gdybym miała większy dom. Teraz mam świnkę i króliczka. Na razie mi wystarczą, ale czasem wracam myślami do tych czasów kiedy spacerowałam ze szczurkiem na ramieniu. I ze szczurkiem to tak powiedziałam, bo bym chciała, ale tylko wtedy gdybym miała większy dom! Tak to na razie mam królika. I myślę, że nie odebraliście tego źle. Wiem że zwierzę to nie zabawka. Dobra, koniec tematu... Będe jeszcze czasami tu zaglądać. :)
Hirogaru yami no naka kawashiatta kakumei no chigiri `

Death Note :D

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #188 dnia: 13.07.2008, 08:41:00 am »
Już nie trzeba... Dzisiaj, o godzinie 17:45 Tomaszek powędrował na Tęczowy Most. Wziął go na zaplecze, przyniósł w pudełku... Już martwego... Dobrze, że go nie bolało... Jak mi go szkoda... Pozbierać się nie mogę... Zrobiłam mu zdjęcia przed końcem... Pogłaskałam mu główkę. Lipiec jest dla mnie pechowy. W zeszłym roku moja babcia teraz Tomaszek... Zesztywniał... Wciąż nagrzany od lampy... Jak bardzo go kocham... Ma mięciutko w pudełku... Pogrzebię go na działce, pod jabłonką gdzie spoczywa Kubunia [']['][']['][']['].
Nawet nie wiem jak się z nim pożegnać... W prawdzie, w myślach co chwilkę mówiłam sobie "ja Cię kocham,kocham,kocham". Pogłaskałam po główce, zdjęłam trawkę bo miał na główce... I już nie patrzyłam... W chwili jego śmierci przeszedł mnie dreszcz. Potem zaczęłam płakać. Nie wiem co z terrarium, na razie muszę go zakopać.
Myślałam nad zrobieniem filmiku pożegnalnego... Zrobię go...
Biedactwo...Tomaszku, jak ja bardzo Cię kocham!
Tak więc dziękuję wszystkim. Dziękuję za wsparcie i pomoc. Dziękuję. Tomaszek dołączył do Bubiego,Kubuni(żółwiki), Dyzia(króliczek) i Kory i Barbie. (Szczurki) Teraz muszę przytulić się do Kusi...(królika)


To smutne, ale najważniejsze,że już nie cierpi. Teraz jest już mu na pewno dobrze. Kiedy zwierzęta cierpią wiele ludzi to nie obchodzi - takie to smutne. Fajnie, że chociaż Nam zależy. - wtedy "serce rośnie". Trzymaj się mocno. Nie rozpaczaj za bardzo - bo to nie pomaga. Myśl tylko o tym, że chciałaś Mu pomóc. :) I, że tak wielu Ci pomagało :) :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #189 dnia: 22.07.2008, 20:51:21 pm »
To przykre.

Ale jestem prawie pewien ,że twój Tomi gdziekolwiek teraz jest, jest dumny ,że miał taką wspaniałą właścicielkę która mimo olbrzymich przeciwności losu probowała ratować go do końca.
Ja też uważam cię za wspaniałą osobę i w świetle twojej pracy chyba nikt temu nie zaprzeczy. Więcej osób takich jak ty a świat będzie lepszy.

Trzymaj się.

 ~Grzesiek~

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Proszę o pomoc!! Tomi umiera!!
« Odpowiedź #190 dnia: 29.07.2008, 13:33:30 pm »
Cześć Crosby! Witam po miesiącu przerwy. Przez cały ten czas gdy nie miałam internetu myslałam o Tomaszku i o tym jak on się czuje. Tak chciałam, żeby było dobrze. Tomaszek odszedł 9 lipca a ja opłakuję go dopiero dzisiaj, bo dziś się dowiedziałam.
Trzymaj się Crosby. Tomaszek jest w żólwiowym raju i jest mu tam dobrze, lepiej niz na ziemi!
TUPTUŚ