Żółwie lądowe > Choroby

Rzadkie odchody żółwia greckiego, luźny kał, biegunka [scalony]

(1/5) > >>

pol@k:
Odkąd mój żółwik zjada tylko suszki to kał, który wydala nie jest zbyt zwarty, tylko ma konsystencję takiej jakby papki. Czy to jest normalne ???

still:
Czy ten susz jest aby na pewno świeży? Co ile go karmisz w jakiej tem. trzymasz i co ile się żółwik załatwia? Proponuję zrobić mu ciepłą kąpiel (najlepiej jakby się w jej trakcie dobrze wypróżnił) i przegłodzić parę dni, dokładnie obserwując. Póki nie znamy warunków w jakich teraz przebywa myślę że nie ma potrzeby odsyłania Cię od razu do weterynarza ;)

Pozdrawiam

-still-

Ines:
Hej, a czy ten kał zawiera już elementy suszu czy jeszcze nie? Pytam, bo zauważyłam, że susz (w przypadku moich żółwi najbardziej widać to kiedy podaję agrobs w granulkach) że tak powiem, poprawia perystaltykę żółwiowych jelit. Normalnie o tej porze roku czekałabym na kupę powiedzmy powyzej miesiaca a podajac agrobsa plus minus już w dwa tygodnie po karmieniu rozpoznaję wydalone elementy. I pomyslalam ze moze susz przyspieszył troche perystaltyke u Twojego żółwia i to co normalnie zostaloby wydalone za jakiś czas jest zostało wydalone szybciej.

Bartek:
całkiem prawdopodobne, że żółw się oczyszcza, ale trzeba go poobserwować trochę.

pol@k:
Susz jest świeży, same rośliny z tego roku, karmię żółwika raz dziennie z głodówką raz w tygodniu, żółwik załatwia się także codziennie, a temp. w terra od 24 do 28 stopni w dzień, w nocy około 21.
Żółwik jest bardzo ożywiony i zjada suszki z wielką chęcią.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej