Żółwie lądowe > Choroby

Schodząca, łuszcząca się skóra [scalony]

(1/4) > >>

Beata:
Pojawiło się pytanie o to czy normalne jest że żółwiowi schodzi skóra. W pewnym zakresie oczywiście tak. Jeśli żółwiowi schodzi czasem skórka np. na głowie a pod spodem widać nową, ładną, zdrową łuskę to wszystko jest w porządku.

Jeśli natomiast skóra schodzi w dużej ilości, łuszczy się, jest bardzo sucha - oznacza to na ogół że żółw ma za sucho i należy zwiększyć wilgotność w terrarium zraszając je nawet kilka razy dziennie.

W żadnym wypadku nie powinny natomiast odchodzić żółwiowi łuski z łapek - to objaw poważnych poblemów z nerkami.

Ferbi:
Ja codziennie rano i wieczorem zraszam terra spryskiwaczem. wilgotność wynosi 44% , a po zraszeniu, różnie czasami przekracza 50% ale po jakimś czasie spada.

nulus:
Jeszcze zbyt niska wilgotność powoduje podrażnienia dróg oddechowych.
Ja spryskuje codziennie rano, i to tak porządnie.

Agnieszka:
u mnie w mieszkaniu teraz taka wilgotnośc (chyba przez tę pogodę), że nawet pryskać nie trzeba.

kubus:
Witam serdecznie i zycze duzo zdrowia wszystkim zwierzatkom i ich wlascicielom przez caly 08 rok.Od pol roku mam zolwika stepowego i teraz mam najgorszy okres w sprawowaniu wlasciwej opieki.Wlasnie dzisiaj zauwazylam ze schodzi mu skora na szyi i w pachwinach nozek.Czy to wina moja ,czy biologa.Czy moge liczy na pomoc forumowiczow.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej