Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:29:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Slaby żółw  (Przeczytany 12616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nnikiteczkaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Slaby żółw
« dnia: 26.02.2017, 13:31:13 pm »
Zacznę od tego ze musiałam na 3 tygodnie dać żółwia pod opiekę sąsiadom. Bo nie bylo mnie w miescie. Po tym jak go zabrałam do siebie zauwazylam ze coś jest nie tak. Żółw nie zimuje. Ma okolo 30 lat i wszy ponad kilogram. Odebrałam go i nie mógł chodzić. Dalej nie może... Jest przytomny ale dziwny i nie wiem słaby. Rusza lapami ale jakby się nie przemieszcza. Byłam z nim u weta . Mówi ze cos jest nie tak bo nie reaguje zywo.Glowka rusza patrzy ale chodzić nie ma sily. Co mu może być.
Druga sprawa to namiary do kogoś ktos się na żółwiach zna . Kraków. To co prawda 50 km od mojego małego miasteczka ale dojade.

Offline Sallsa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 5
  • Klementynka - żółw stepowy
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2017, 13:52:29 pm »
Ciężko powiedzieć co może być Twojemu żółwikowi. Czy opócz tego, że nie chodzi ma jeszcze jakieś inne objawy? Katar, opuchniete oczka itp.?

W jakich warunkach trzymasz Żółwia i w jakich warunkach był trzymany u sąsiadów? Może żółw był trzymany w zimnie, przeciągu?

Mogą to być chore nerki, paraliż kończyn, zwyrodnienie stawów - szczerze? To może być wszystko, podałaś za mało informacji. Może to osłabienie z powodu złej diety, brak światła, witamin. Ehh do tego jest zima, dlatego też żółwik może być apatyczny.

Wydala mocz? Jeśli tak to jaka konsystencja? Masz lampy grzewcza i uvb?

Poszukaj w dziale weterynarze. Kilka osób polecało kogoś z Krakowa.

Możesz zrobić żółwikowi kąpiel w ciepłej wodzie. Może się trochę ożywi.

Pozdrawiam.

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #2 dnia: 26.02.2017, 13:57:59 pm »
Do weta, jak najszybciej.
niedawno polecone miejsca w Krakowie:
Dr Drohobycka przychodnia Fauna oraz dr Wyka w Centrum Vetika.

Offline nnikiteczkaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2017, 21:05:40 pm »
Zawiozlam dzisiaj żółwia na ul Dworską. Do fauny. Został tam . Bo inaczej nie da sie w domu za wiele zrobić. Ma okolo 25-30 lat. Podstawowe badanie krwi wykazało ze mogą być chore nerki i jakiś kwasy podwyższone. Leczenie bardzo drogie. Ale wtedy sie o tym.nie myśli. W środę następne badanie krwi. Jakies dokładniejsze chyba. Ma dzwonić bo jechałam z nim busem ponad 50,km.

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #4 dnia: 06.03.2017, 22:54:06 pm »
Dobrze się spisałaś zawożąc go do specjalisty. Podwyższony kwas moczowy.. jak na razie robią badania krwi i co jeszcze? Bo zastanawiam się co jest takie drogie?

Offline Sallsa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 5
  • Klementynka - żółw stepowy
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #5 dnia: 07.03.2017, 01:21:26 am »
Podobnie jak magdag popieram Twoją inicjatywę - cudownie, że dbasz o Żółwika i z całego serca wierzę, że mu się polepszy. Badania mogą być drogie. Ja za profil nerwowym, wątrobowy i morfologie płaciłam ponad 220 zł. Daj znać co z Żółwikiem i pamiętaj: jak chore nerki to jeszcze nie koniec świata - można leczyć. Jak będziesz miała wyniki to je tu dodaj. Pomożemy :)

Offline zalmat

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • http://wygladzic-zmarszczki.org.pl/
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #6 dnia: 09.03.2017, 10:03:31 am »
Życzę powodzenia w leczeniu, bo wydaje się, że bardzo dobrze się nim opiekujesz.

Offline nnikiteczkaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #7 dnia: 09.03.2017, 12:38:07 pm »
Ilość hematokrytów to 15. Ma anemię. Póki co mam mu dawać kroplówki w domu jak wróci w sobotę. I rokowania sa ostrożne

Offline nnikiteczkaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #8 dnia: 09.03.2017, 12:40:01 pm »
Ogólnie drogi pobyt bo z badaniami i 5 dniowym pobytem tam kroplówkami i lekami dalam 390 zl. Doba kosztuje 35,zl. W sobotę juz go zabieram i będę sama próbować dawać kroplówki.

Offline patrykomos9

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • http://fabrykartka.pl/kartki-wielkanocne
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #9 dnia: 09.03.2017, 21:48:26 pm »
Te kroplówki pomagają? Wyjaśniło się, jak mogło dojść do zakażenia nerek?

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #10 dnia: 10.03.2017, 11:16:43 am »
To nie od zakażenia tylko braku zimowania i diety zbyt bogatej w białko jak mniemam.

Offline nnikiteczkaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #11 dnia: 12.03.2017, 19:33:58 pm »
Mam wyniki badan lecz nie mogę wkleić. Robię mu zastrzyk z antybiotyku. Oprócz tego nawadniam 24 ml . Taki również zastrzyk z przodu robię. Kapie w czymś ciemnym rozpuszczam w 1 l wody. Szkoda mi go . :( Nie wiem czy się nie męczy ale podobno nie jest w stanie agonalnym i temu próbujemy leczyć go. W sobotę za tydzień powtórka badań.
Jak wstawić zdjęcie tu?
« Ostatnia zmiana: 12.03.2017, 19:38:39 pm wysłana przez nnikiteczkaaa »

Offline Sallsa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 5
  • Klementynka - żółw stepowy
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #12 dnia: 12.03.2017, 21:07:03 pm »
Wg mnie - jako laik, bez obrazy oczywiscie, bo wiesz, ze Ci kibicuje - nie powinnas sama go leczyc - tzn. robic kroplowek, zastrzykow itp. Dodaje sie zdjecia przez zalacznik. Na dole wiad jest maly plusik i musisz wybrac miejsce na komputerze, telefonie z ktorego ma byc 'wyslane' tyle, ze trzeba czasem skompresowac, bo plik jest za duzy. Nnikieteczkaaa przepisz recznie te wyniki  - to wazne.
« Ostatnia zmiana: 12.03.2017, 21:08:35 pm wysłana przez Sallsa »

Offline Sallsa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 5
  • Klementynka - żółw stepowy
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #13 dnia: 12.03.2017, 21:16:16 pm »
Jeszcze jedno - co to za antybiotyk? Jak czesto go podajesz? Na co ten antybiotyk? Wykazalo w badaniu jakies bakterie? Zolwia oslabi antybiotyk, tym bardziej, ze juz ma hematokryt obnizony. Napisz koniecznie jakie wyniki ma żółwik, bo może potrzeba tu konsultacji innego spacjalisty. Uważam - osobiście - że żelazo, a co za tym idzie anemie można wyleczyć odpowiednia dieta. Na co zatem ten antybiotyk? Ps. Badania za tydzien? Ale po co? Chyba ze spr. skutecznosci antybiotyku? Bo anemia bedzie na podobym 'poziomie', pozdrawiam serdecznie

Offline nnikiteczkaaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Slaby żółw
« Odpowiedź #14 dnia: 13.03.2017, 07:18:24 am »
One