Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 06:18:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: śpiący żółw lamparci  (Przeczytany 11282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #30 dnia: 19.07.2016, 13:57:14 pm »
Byliśmy dziś na trzecim zastrzyku, trochę jest lepiej, do tego dostał jeszcze witaminy i coś na wzmocnienie. Trochę go jeszcze dusi, otwiera pyszczek co jakiś czas ale już nie świszczy. Może będzie lepiej. W czwartek kolejny zastrzyk ale miał dostać też dawkę drugą na robaki jednak pani doktor kazała się wstrzymać z tym żeby go nie osłabiać dodatkowo.Będe miała kupę świeżą to oddam do badania jeszcze.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #31 dnia: 20.07.2016, 00:05:56 am »
Pytałam z ciekawości. Nie wiem czy źle podała zastrzyk bo nie mam po czym tego stwierdzić nie widząc procedury. Nie wiesz jaki antybiotyk dostaje?

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #32 dnia: 20.07.2016, 12:53:38 pm »
Pytałam czy źle że wogóle podała zastrzyk. Nie wiem jaki antybiotyk podaje  ale może i coś się na gadach zna ale widzę że nie do końca. Na ostatniej wizycie ja zwróciłam jej uwage że wydaje mi się że mały ma za miękki pancerzyk głównie od dołu to czułam jak się chował. No to pomacała go oglądneła i mówi że może faktycznie dała mu jakąś witaminę  do pyszczka. I zwróciłam jej uwagę na oczy bo moim zdaniem (a nie moge powiedzieć że znam się na żółwiach)są ciut opuchnięte. Jak ma otwarte to są ok normalne ale jak ma zamknięte to pod oczami robią mu się takie worki jak by, też przyznała mi rację. Ale chyba leki mu daje dobre bo dzisiaj sam się obudził wstał i poszedł jeść więc chyba dzis przełom, jest po trzech zastrzykach jutro ma być czwarty.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #33 dnia: 20.07.2016, 16:44:45 pm »
Ja bym się bardziej zainteresowała co i w jakich dawkach dostaje. Miękki pancerz to brak wapnia lub wit. D3.

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #34 dnia: 21.07.2016, 13:56:56 pm »
Powiedziała mi lekarka dzisiaj że dostaje antybiotyk jakiś  dla normalnych zwierząt tylko w małych dawkach zależnych od wagi.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #35 dnia: 22.07.2016, 00:19:34 am »
Jakiś... U mnie w pracy stoi w szafce kilkanaście "antybiotyków dla zwierząt".

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #36 dnia: 22.07.2016, 09:40:10 am »
Jeśli tylko plastron ugina się lekko w okolicach ogona to nie ma powodów do paniki, bo u b. młodych żółwików może tak być. Tym niemniej kup mu np. sproszkowaną sepię i posypuj po trochu pokarm, nawet i codziennie. Tego się nie przedawkuje. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #37 dnia: 22.07.2016, 14:32:27 pm »
Kupiłam sepie ale jest w takich dość dużych kawałkach i muszę ją trzeć. A skorupka jest miękka od spodu bo jak mi sie chowa na ręce to czuję jak się rusza. Jutro mały ma dostać ostatni antybiotyk, chyba nie będę go brała na zewnątrz co? boje się ze znowu mi się zaziębi a teraz na pewno po lekach jest osłabiony.  Jest lepiej z nim wstaje sam na jedzenie i ma apetyt.

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #38 dnia: 23.07.2016, 12:27:23 pm »
Żółw dostaje gentamecyne, dziś dostał ostatnią dawkę. w kupie robaków nie ma. ale dziwne bo dalej jest osowiały

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #39 dnia: 24.07.2016, 10:26:10 am »
Zastanawiam się jak oni to dawkują bo podaje się 4 mg/kg masy ciała, preparat iniekcyjny z gentamycyną znam jeden w dawce 50mg/ml. Czyli wychodzi na to że powinien dostawać jakieś 0,004 ml a tego nawet tuberkulinówką się nie odmierzy. Rozcieńczają ten lek jakoś?

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #40 dnia: 24.07.2016, 22:24:38 pm »
Tak mi się zdaje bo do jednej strzykawki bierze ten lek i coś jeszcze a oprócz tego mówiła że przy tej chorobie dawała mu jeszcze elektrolity

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #41 dnia: 24.07.2016, 22:28:00 pm »
Nie wiem DORU czy dobrze robię czy nie, ale teraz po tej chorobie zrobiłam małemu wybieg na balkonie bo trochę się boje że w ogrodzie sie zaziębi albo go zawieje albo może od tej ziemi po deszczu tak ciągnie, ze mi zachorował. Możesz mieć mnie za wariatkę ale może na balkonie będzie mu lepiej, może będzie mniejsze prawdopodobieństwo że mi zachoruje. Dziś był bardzo aktywny na wybiegu, skubał trawę, napił się wody wyglądał na zadowolonego. Co myślicie??

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #42 dnia: 24.07.2016, 23:28:52 pm »
Ja bym go na razie wręcz w domu przetrzymała. Teraz są duże wahania temperatur, a jeśli to faktycznie problem z drogami oddechowymi to jest stanowczo za wcześnie na wystawianie go na zewnątrz.

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #43 dnia: 25.07.2016, 13:23:08 pm »
ok dzięki za informację zastosuję się

Offline EwaPolak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: śpiący żółw lamparci
« Odpowiedź #44 dnia: 28.07.2016, 19:34:41 pm »
A więc...sytuacja z moim Stefkiem jest taka......
1.robaków nie ma więc drugiej dawki odrobaczenia nie dostał.
2.Jaki był ospały taki jest nadal.
3. Jak ma otwarte oczy to jest ok, ale jak ma zamknięte to robią mu się takie worki pod oczkami,nie wiem dlaczego
4. Czasami jeszcze po tej chorobie 9zapalenie płuc) nagle wyciąga główkę daleko do przodu i nóżki wyciąga jak by jeszcze miał jakieś trudności z oddychaniem
5. Ostatnio przyciemniała mu skóra, nie wiem czy to wina wilgotności bo ostatnio przez dużą ilość trawy wzrosła mi do 70-80 ale już ją wyciągnęłam  bo się wystraszyłam że to może to.
Ktoś się spotkał z czymś takim? oczywiście mały jak już raczy wstać to je, z tym nie ma problemu.