Żółwie lądowe > Choroby

Śpioch

(1/3) > >>

Eldur:
elo wszystkim, czy to jest normalne, że żółwik potrafi 3 dni(może nawet więcej) przesiedzieć, bez wychodzenia na przekąskę, w swojej kryjówce. podczas zjazdu dostałem info, że zwierz nie budzi się tak jak wcześniej i nie wychodzi na spacerki, opalanko i amciu, ze swojej barłożni. co co kaman? thx z góry

nulus:
Powodów może być kilka:

1. Upały, co spowalnia żółwia.
2. Słabe oświetlenie terrarium.
3. Taki żółwi humor, potrzeba odpoczynku.
4. Zarobaczenie lub inne dolegliwości. Sprawdź oczy, nos itp.

Eldur:
hmmm. oświetlenie mam raczej dobre, temp. w strefie wypoczynku ca. 25C, pod lampką do 35C, więc myślę że też nieźle, co do oczu - to łzawią mu ostatnio. Jak go obudzę to pochodzi sobie trochę, zje, chociaż apetytu to wielkiego raczej nie ma, czasami kąpiułka - wtedy dodatkowo się wypróżnia(kupka i ta biała wydzielinka), ale trzeba go obudzić najpierw, bo sam to raczej nie bardzo się do tego kwapi:) taki z niego śpioch. Może faktycznie trzeba go odrobaczywić?

nulus:
Zwilżaj co ranek terrarium. Dla żółwia woda o poranku to znak, że czas wyjść z nory na żery. ( na wyżerkę).

Co do odrobaczania, to wiesz, musisz skontaktować się z dobrym wetem, bo byle kto tego nie powinien prowadzić.

Agnieszka:
I jeżeli nie masz pewnosci że gad ma robale nie ma sensu bez potrzeby obciążać organizm lekami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej