Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:25:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Testudo horsfieldii  (Przeczytany 1762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KatarzynaW

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Testudo horsfieldii
« dnia: 25.06.2022, 07:06:46 am »
Błyskawica jest u nas od września. Na początku był bardzo aktywny, towarzyski, nie bał się, jadł z ręki. Był w terrarium szklanym w domu. Ok kwietnia zaczął "dziczeć". Dużo spał,mniej wychodził. Zaczytując się w rady na forum, zrobiliśmy mu wybieg balkonowy. Darń, glinka, mech, woda. Nasłonecznienie. On jednak jedyne co robi to śpi zakopany. Jak go wyjmę, to z trudem się ożywia, trochę zje szybko szuka miejsca do zakopania się. Potrafi 2-3 doby spać w tym samym miejscu...idziemy do weterynarza, jednak nie wiem czy trafimy na fachowca, bo jesteśmy że Szczecina. Nie znalazłam nikogo polecanego na forum. W załączeniu parę zdjęć. Proszę napiszcie mi, najlepiej coś optymistycznego, bo zamartwiam się okropnie.

Offline KatarzynaW

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Testudo horsfieldii
« Odpowiedź #1 dnia: 25.06.2022, 07:20:27 am »
Zdjęcia

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Testudo horsfieldii
« Odpowiedź #2 dnia: 25.06.2022, 23:57:42 pm »
To może być stres adaptacyjny, jeżeli tak długo siedzi zakopany. Generalnie w lato na wybiegu żółwie najwięcej czasu spędzają w kryjówkach bo jest dla nich zwyczajnie za gorąco. Jedynie rano wychodzą się wygrzewać i ewentualnie pod wieczór a resztę czasu spędzają w cieniu i to całkowicie normalne. Czasami zarobaczone żółwie dają takie objawy jak spadek aktywności i osowiałość, lepiej przebadać mu kał. Czasami przy brzydkiej pogodzie gdy jest pochmurno i pada to mój żółw także potrafi kilka dni spędzić w jednym miejscu i to też jest normalne.

Tutaj masz listę polecanych specjalistów w Zachodniopomorskiego

Lek. wet. Jolanta Komorowska   Zachodniopomorskie   Szczecin
 
Lek. wet. Leonard Gugała   Zachodniopomorskie   Szczecin
 
Lek. wet. Mirosław Wróbel   Zachodniopomorskie   Szczecin
 
Lek. wet. Katarzyna Sulima - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Zachodniopomorskie   Szczecin
 
Lek.wet Iwona Kurłowicz   Zachodniopomorskie   Łobez
 
Lek. wet. Malwina Maruszewska-Gajek - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Zachodniopomorskie   Szczecin
 
Lek. wet. Szymon Teliński   Zachodniopomorskie   Koszalin
 
Lek. wet. Paula Staniszewska   Zachodniopomorskie   Szczecin
 
Lek. wet. Magda Szalewicz   Zachodniopomorskie