Żółwie lądowe > Choroby

Ubytki

(1/1)

Sebastian:
Taki problem mam, mój żółw ma na skorupie małe ubytki i w związku z tym mam takie oto zapytanie : w jaki sposób mogę mu jeszcze pomóc, poza podawaniem sepii ?   

Martyna93:
Nic na to nie poradzisz. Niestety, te ubytki juz zostana mu do konca życia. Podawaj mu sepię, aby miał twarda skorupkę - to wszystko, co możesz zrobić.

pzdr
Martyna

Agnieszka:
Ci nie możesz zrobic, tylko dobrze sie opiekować, żeby w przyszłości nie było podobnie.

Beata:
To zależy co rozumiesz pod pojęciem ubytku. Ja nie mam doświadczenia w tych sprawach ale jeden nasz użytkownik - Filip still - pisał swego czasu o tym jak leczył skorupę swojego żółwia i jak tkanka stopniowo się zregenerowała.

To ten wątek:

http://forum.zolw.info/index.php/topic,218.0.html

Większe ubytki uzupełnia się niekiedy specjalnym włóknem szklanym. Jest to konieczne gdy obrażenia umożliwiają wtargnięcie bakterii do ciała. Zawsze wpierw jednak leczy się wcześniej rany środkiem antyseptycznym i stabilizuje stan chorego żółwia.

still:
Podstawą jest teraz dobra dieta prawidłowe ogrzewanie wilgotność i naświetlanie UV.
Jeżeli żólwik jest młody i jeszcze rośnie i będziesz o niego dbał są duże szanse że te ubytki o ile nie są zbyt duże i zanieczyszczone "zabliźnią się"
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej