Żółwie lądowe > Choroby

Wczesne zasypianie żółwia

(1/2) > >>

żłówinka:
Może uzacie mnie za wariatkę i jak moi przyajciele, że mam obsesje, ale to dla mnie ważne. Ostatnio jakies dwa dni zauważyłam, że jak rano się budzę to Janek jast taki zaspany. Przed wyjściem robię mu kontrolę (oczka, nosek i oddech). Wszytsko wypada znakomicie. Zmieniam mu też wodę i daje śwież e zielsko. Podobno jak wychodzę to on spaceruje, ale już nie tak duzo jak latem czy wiosną, a koło czartej po południu zasypia. Czy to normalne. CZy mam powody do obaw. Pomużcie.

kondi:
a gdzie nocuje? jeśli na dworze to normalne, ponieważ wybieg mojego kuby jest od południowego zachodu, to żółw wstaje koło 9 dopiero i bardzo powoli wychodzi z domku.

natomiast jeśli nocuje w mieszkaniu to może ma nie tak ustawioną temperaturę, choć akurat tym, że jest zaspany nie przejmowałbym się. o tej porze roku to zdrowe.

żłówinka:
Hmmm nocuje w domku. Wstaje około siódmej przed siódmą. Zależy od pogody. Wydaje mi się, że ma dobra tempereature. Ale ne wiem. To jest dla mie dziwne. Teraz chodzi spac już okolo 15-16 czy to normalne. Znacie  może jakiegoś dobrego weta od gadzików w Łodźi. Jak zadałam w spisie pytanie to nie yło opdowiedzi.

fantek1-Karolina:
Heh:) ja miałam dzisiaj podobne pytania w swojej głowie. W związku z tym,ze mam od kilkunastu lat żółwia po raz pierwszy tak na "oku", wszystko wyolbrzymiam..Jak przez tyle lat mi latał po podłodze i chował się pod kaloryferem,to czasem nie widziałam go kilka dni..
Mój żółw od kilu dni wstaje ok. 8.30-9.00. Idzie spać tez ok 16.00,czyli jak przychodzę  z pracy to już tylko sprawdzam ile zjadl. A śpi w domu w terrarium-nadopiekuńcza ze mnie sie zrobiła opiekunka i nie chce żółwia zostawiać na wybiegu jak są takie wahania temperatury..Poza tym słońce nie grzeje..Dzisiaj było bardzo ciepło i o dziwo Tuptuś wstał o 7.00 już..jak przyszłam z pracy to leżał w kącie,ale nie spał,tylko oczy miał zmrużone..I mnie dopadł dół-ze żółw nie jest szczęśliwy..że chodząc po całym mieszkaniu,mógł sobie dużo chodzić,a terrarium czy wybieg jest w porównaniu taaakie małe..
Więc rozumiem Twoje obawy odnośnie zachowania żółwia. Ale to po prostu jesień idzie..

Ines:
Tak, jesień. Zacznie się kłaść coraz wcześniej, równocześnie coraz mniej jeść. Przygotowuje się do snu. Będziesz go zimować?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej