Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 17:45:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Znaleziony żółw - nic nie je  (Przeczytany 8503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Znaleziony żółw - nic nie je
« Odpowiedź #15 dnia: 17.04.2009, 18:30:48 pm »
Wprost nie mogę sobie darować że przegapiłam ten wątek...  :-\

Jak to się mogło stać?  ??? ??? ??? ??? ???

Żółw na fotkach wygląda naprawdę dobrze. Czy po znalezieniu dogrzewałaś go codziennie lampą i czy miał dostęp do wody (kąpiele)?

Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy przy takiej ilości danych to że jeśli faktycznie hibernował nie wyszedł dobrze z tej hibernacji w naszym klimacie. Wpadł w tzw. anoreksję pohibernacyjną. Żółwie po hibernacji są bardzo osłabione. Potrzebują SZYBKO uzupełnić utracone rezerwy wody, składników odżywczych. Potrzebują OD RAZU optymalnej temperatury. W szczególności dostarczenie żółwiowi wody jak najszybciej po wybudzeniu jest KRYTYCZNE, aby ustabilizować gospodarkę wodną i poziom kwasu moczowego.

Mogło być za późno nawet jak już go znalazłaś ale kto wie może szybka interwencja i zastrzyki nawadniające postawiłyby go na nogi. Wet mógł zrobić dokładny wywiad, ew. badanie krwi i zaaplikować mu wodę, ew. glukozę i witaminy, tak mi się wydaje. Jeśli tego nie zrobił to prawdopodobnie wybitnie spaprał sprawę...

To moja hipoteza oczywiście bo przyczyna śmierci mogła być zupełnie inna. Jest mi strasznie przykro... taki śliczny żółwik... 
:'( :'( :'( :'( :'(
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Znaleziony żółw - nic nie je
« Odpowiedź #16 dnia: 18.04.2009, 08:21:45 am »
Witaj bardzo mi przykro. Ale wcześniej nawet nie zajrzałam na ten wątek i bardzo tego żałuję  :-\
Co się stało że te wspaniałe zwierzę ginie gdy trafia w dobre ręce :'( widocznie tak musi być
Trzymaj się i gorąco pozdrawiam
To,to,to.... TOTO!!!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Znaleziony żółw - nic nie je
« Odpowiedź #17 dnia: 18.04.2009, 09:28:30 am »
Bardzo mi przykro z powodu żółwiczka. Widać, że był jakiś "spuchnięty", być może miał zapalenie płuc skoro zimował na dworze.
TUPTUŚ