Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 07:42:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw nie otwiera oczu  (Przeczytany 748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wikixoxo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Żółw nie otwiera oczu
« dnia: 02.05.2023, 18:33:09 pm »
Cześć, jestem tu nowa pisze tu bo mam nadzieje ze ktoś mi poradzi co zrobić

Mam żółwia stepowego on niecałego roku a od jakiegoś czasu (3-4 tygodnie) żółw nie chce nic jeść i większość czasu jak go wyjmę to zaraz wraca i zakopuje się w sianie ponownie i spi, zauważyłam tez ze oczu nie otwiera od jakiegoś tygodnia lub dwóch i wyglądają jakby łzawiły ale jedno oczko otwiera do połowy….
Czy to może być coś poważniejszego? :(

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw nie otwiera oczu
« Odpowiedź #1 dnia: 03.05.2023, 21:42:19 pm »
Witaj na corum :)
Z tego co opisujesz to niestety wygląda to poważnie. Mógłbym w sumie zapytać o to w jakich warunkach mieszka ale teraz znacznie ważniejsze jest znalezienie dobrego veta. Napisz skąd jesteś to znajdę specjalistę od gadów.

Offline wikixoxo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw nie otwiera oczu
« Odpowiedź #2 dnia: 04.05.2023, 16:01:20 pm »
Województwo pomorskie okolice Człuchów/Chojnice do najlblizszego weta dla gadów mam 2 godz

Offline wikixoxo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw nie otwiera oczu
« Odpowiedź #3 dnia: 04.05.2023, 16:05:15 pm »
 W terrarium ma teraz siano od niedawna miał podłoże z granulatu kukurydzianego który polecił pi pan w zoologicznym, miskę z woda wymieniana codziennie , 2 lampy jedna grzewcza druga z promieniami UVB i codziennie nowe jedzenie mu wkładam do miski ale nic z tego nie rusza.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw nie otwiera oczu
« Odpowiedź #4 dnia: 05.05.2023, 02:30:50 am »
Na liście jest Bartłomiej Lewandowski z Chojnic natomiast nie znam żadnych opinii o nim.
Za to gorąco polecam dr. Łuczaka z Egzoovet w Gdańsku. Jeden z najlepszych specjalistów w Polsce, na pewno prawidłowo diagnozuje problem. Myślę że warto przejechać te 2 godziny do Gdańska.
Siano to bardzo złe podłoże dla żółwia, lepiej wymienić je na liście dębowe A w całym terrarium najlepsza będzie mieszanka ziemi i z gliną wiażącą.
To UVB to jakie? W sensie 10.0 czy coś innego? Jakie jedzenie? Jaka temperatura i wilgotność?