Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 18:02:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kakadu Wola Park Warszawa  (Przeczytany 9288 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Kakadu Wola Park Warszawa
« dnia: 14.10.2012, 22:30:36 pm »
Dobra wypowiem się i ja bo zostałam perfidnie tam naciągnięta. Kupowałam mojego Stepka zanim wpadłam na to forum..  Pan zachwalał mi zamknięte, szklane terrarium, o za małych wymiarach. Kilka tygodni chodziłam do tego sklepu oglądać żółwie i często widziałam, że stepki i greki były trzymane razem do tego były różnych wielkości (spora różnica). Karmione były sałatą, marchewką, pomidorami a za ściółkę miały takie drobne drewienka może 1 cm warstwę. W terarrium gdzieś tak 30 cm / 30 cm bywało ich nawet po 5 (każdy 7-8 cm długości). Do tego terrarium nie miało żadnych otworków poza lekko niedomkniętymi drzwiczkami..Na domiar złego Pan zachwalał mi jako dodatek do diety żółwia BioRept L. Rozprowadzają też książki w których jest napisane ze jabłka i banany są dozwolone i wskazane w diecie stepka. O szczawiu również tak było napisane..

Ogólnie nikomu nie polecam bo próbują naciągnąć na jak największe koszty a nie maja pojęcia o opiece nad żółwiami.. No chyba, że ktoś już ma wiedzę, kasę na ewentualne leczenie żółwia i chce mu ukrócić cierpień..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Kakadu Wola Park Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 15.10.2012, 15:07:06 pm »
zgadzam się w 100%, że w sklepach zoologicznych pracują ludzie niemający pojęcia o żółwiach, niestety nie widziałem sklepu gdzie żółwie mają dobre warunki... :'( :-X
Pozdrawiam ןคภ ๒z