Żółwie lądowe > Czarna lista hodowców/sprzedawców żółwi

Kakadu Wola Park Warszawa

(1/1)

Minka:
Dobra wypowiem się i ja bo zostałam perfidnie tam naciągnięta. Kupowałam mojego Stepka zanim wpadłam na to forum..  Pan zachwalał mi zamknięte, szklane terrarium, o za małych wymiarach. Kilka tygodni chodziłam do tego sklepu oglądać żółwie i często widziałam, że stepki i greki były trzymane razem do tego były różnych wielkości (spora różnica). Karmione były sałatą, marchewką, pomidorami a za ściółkę miały takie drobne drewienka może 1 cm warstwę. W terarrium gdzieś tak 30 cm / 30 cm bywało ich nawet po 5 (każdy 7-8 cm długości). Do tego terrarium nie miało żadnych otworków poza lekko niedomkniętymi drzwiczkami..Na domiar złego Pan zachwalał mi jako dodatek do diety żółwia BioRept L. Rozprowadzają też książki w których jest napisane ze jabłka i banany są dozwolone i wskazane w diecie stepka. O szczawiu również tak było napisane..

Ogólnie nikomu nie polecam bo próbują naciągnąć na jak największe koszty a nie maja pojęcia o opiece nad żółwiami.. No chyba, że ktoś już ma wiedzę, kasę na ewentualne leczenie żółwia i chce mu ukrócić cierpień..

ןคภ ๒z:
zgadzam się w 100%, że w sklepach zoologicznych pracują ludzie niemający pojęcia o żółwiach, niestety nie widziałem sklepu gdzie żółwie mają dobre warunki... :'( :-X

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej