Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 11:40:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pisać każdy może  (Przeczytany 29682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcel2111

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: -4
Pisać każdy może
« dnia: 09.04.2011, 18:47:44 pm »
Pisać każdy może a i tak ci ludzie więcej uczynili w środowisku żółwi niż wy razem wzięci.( rozmnarzają żółwie a nie wyławiają a to przyczynia się na ich ilość z dokumentami CITES ) nie mówie tu o aneksie B
To forum piszą większości dzieci co mają jednego żółwia stepowego z skorupom jak tatry i co wy wiecie o żółwiach ?
O hodowcach?O ludziach sprzedających żółwie?
Oceniacie ludzi nie kupując od niego żółwia
Ja bym zrobił oceny was jak się zajmujecie żółwiami a nie sprzedawcy.
Większość z was tylko męczy żółwie a nie stwarza im dobre warunki.Kupi jeden z drugim żarówke uvb i myśli ,że jest dobrym opiekunem??? Chyba sadystą.
Jedz ,wypuść żółwiam w jego naturalne środowisko to co możesz dla niego zrobić  a nie krytykować innych jak sam jesteś odpowiedzialny za wyniszczanie naturalnego środowiska !!!

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #1 dnia: 09.04.2011, 19:12:47 pm »
Rozmnażanie żółwi i ich ilość w naszych domach nie jest adekwatne do wiedzy i warunków, to co w niektórych hodowlach się dzieje jest karygodne, a my w domach choć mamy 1 żółwika zajmujemy się nim należycie.
A jak chcesz to proszę oceniaj warunki naszych żółwi, może jakichś błędów się doszukasz.
A o ludziach sprzedających żółwie wiemy tyle że niestety wielu z nich ma znikomą wiedzę na temat żółwi, jest to dla nich tylko i wyłącznie zysk bo żółwie są dość drogie.
PS. Zgłoszę do admina fakt, że nas obrażasz bo niestety nie mam uprawnień aby wyciągnąć konsekwencje. Chyba te jak mówisz "dzieci" są dojrzalsze od ciebie bo przynajmniej potrafią pisać bez zbędnych emocji.
« Ostatnia zmiana: 09.04.2011, 19:37:36 pm wysłana przez Jakub »
Pozdrawiam Jakub

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #2 dnia: 09.04.2011, 20:36:01 pm »
Pisać każdy może a i tak ci ludzie więcej uczynili w środowisku żółwi niż wy razem wzięci.( rozmnarzają żółwie a nie wyławiają a to przyczynia się na ich ilość z dokumentami CITES )
Delikatnie rzecz ujmując, nie masz bladego pojęcia o czym piszesz :) Co z tego, że rozmnażają żółwie? To nie jest wielka sztuka, ja też jak się postaram, to rozmnożę. Tak więc nie ma się co podniecać i zbytnio wyrywać... Skąd wiesz co my robimy dla żółwi? Masz jakieś informacje o tym czy zwyczajnie się obruszyłeś i zaczynasz na nas naskakiwać z bezsilności wobec żółwiowej tragedii? :)

To forum piszą większości dzieci co mają jednego żółwia stepowego z skorupom jak tatry i co wy wiecie o żółwiach ?
O hodowcach?O ludziach sprzedających żółwie?
Oceniacie ludzi nie kupując od niego żółwia

Skąd takie informacje? Prowadziłeś jakieś dochodzenie o forumowiczach? :) Moim skromnym zdaniem, to forum tworzą stali bywalcy a nie ludzie z żółwiem stepowym jak tatry, czyt. dzieci.
Co do dzieci...  :laugh: Nie wiem ile masz lat ale wydaje mi się że w podstawówce uczą jak się piszę '' skorupa'' w jej odmianach :)
skorupom jak tatry
Tak więc o jakich dzieciach rozmawiasz z nami? chyba o swoich rówieśnikach...  :laugh:
Kolejna kwestia to taka, że ja sam posiadam żółwia z zoomarketu, dostałem go, i wiem czym ten sklep śmierdzi :) Nie masz zielonego pojęcia do kogo piszesz chłopczyku a naskakujesz jak byś wszystkie rozumy pozjadał, no ale niestety :) Najpierw ortografia... :) i '' skorupom''  :laugh:
Ja bym zrobił oceny was jak się zajmujecie żółwiami a nie sprzedawcy.
Tak więc, do dzieła :)  Ze mną nie ma problemu, chcesz wpaść na kawę i udowodnić mi jakim jestem złym hodowcą? :)
Większość z was tylko męczy żółwie a nie stwarza im dobre warunki.Kupi jeden z drugim żarówke uvb i myśli ,że jest dobrym opiekunem???
Ja myślę, że jeśli mówić o mniejszościach lub większościach, należy się opierać na różnych statystykach... a nie na domysłach i kilku postach :) Na utrzymanie żółwia w dobrym zdrowiu, składa się jeszcze obok żarówki dobra dieta i inne sprawy... O których nie mają pojęcia hodowcy żółwi, pisząc różne kiepskie książeczki o chowie żółwi. Czy ty znasz choć jedna osobę z tego forum? Jeśli nie, to czemu oceniasz? Jak już się czepiać wieku forumowiczy to twoje zachowanie, i jak Jakub wcześniej słusznie zauważył emocje... Wskazują, że sam jesteś dzieciakiem :)
Chyba sadystą.
Jakub, Ja tez to zgłoszę :) To jest chamstwo i łamanie regulaminu...
Jedz ,wypuść żółwiam w jego naturalne środowisko to co możesz dla niego zrobić  a nie krytykować innych jak sam jesteś odpowiedzialny za wyniszczanie naturalnego środowiska !!!
Napisałeś to w moim wątki o zoomarkecie, tak więc obrażasz moją osobę. A ty sam co robisz w kierunku pomocy żółwiom? Ile razy wypuszczałeś żółwia na wolność?
Jestem weganinem i ekologiem, jak śmiesz mówić mi, że jestem odpowiedzialny za wyniszczanie środowiska naturalnego? Nie znasz mnie i nie masz prawa wypowiadać się na mój temat, jeszcze w sposób chamski.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #3 dnia: 09.04.2011, 20:38:32 pm »
Piszesz jakieś totalne głupoty ... Człowieku co to ma do rzeczy kto ile ma żółwi ? >:(
Według ciebie hodowla polega na masowym rozmnażaniu ? No i co z tego skoro te wszystkie żółwie i tak trafią na podłogi naszych mieszkań.
To nie polega na tym by narobić żółwi tylko by zapewnić im dobre warunki . Jak możesz to napisz nam jakie według Ciebie powinny być dobre warunki dla żółwi ? Może pies powinien mieć swój pokój , a kot basen ? Nie wiem co ty sugerujesz ale czuje się urażony .

To forum piszą większości dzieci co mają jednego żółwia stepowego z skorupom jak tatry

Co ma wiek do wiedzy ? A te "tatry" to nie są powodem bycia żółwia w terrarium tylko starymi warunkami , które ty zapewne tolerujesz .

Offline marcel2111

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: -4
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #4 dnia: 09.04.2011, 20:52:19 pm »
Jak to zgłosicie do moderatora?
To jest forum dla wybranych?
Ja mam swoje zdanie a wy swoje .Ja was nie obrażam.
A stwierdzenie dzieci odnosi się do tych co piszą : ktoś to robi dla pieniądzy, tylko w celach zarobkowych.
I co taki jeden z drugim myśli że ktoś da im żółwia za darmo  :D
A to państwo ustala cen a nie sprzedawca.
Coś wam niewygodnie i odrazu mnie usunąć? Skąd w was stle agresji ???
Tatuś nie dał kieszonkowego ???
 

Dodano 09.04.2011, 21:03:10 pm

Jestem weganinem i ekologiem, jak śmiesz mówić mi, że jestem odpowiedzialny za wyniszczanie środowiska naturalnego? Nie znasz mnie i nie masz prawa wypowiadać się na mój temat, jeszcze w sposób chamski.
[/quote]

A hodujesz nicienie i owsiki ?
 

Dodano 09.04.2011, 21:07:11 pm
wege . To do ciebie tylko takie pytanko  :laugh: Nie bądz zły , ja ci gratuluje  !!!
« Ostatnia zmiana: 09.04.2011, 21:07:11 pm wysłana przez marcel2111 »

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #5 dnia: 09.04.2011, 21:22:10 pm »
To forum nie jest dla wybranych, tylko dla ludzi przestrzegających regulamin. Jesteśmy na forum żółwiowym nie owsikowym, ocknij się :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline marcel2111

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: -4
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #6 dnia: 09.04.2011, 22:27:14 pm »
Nie chce mi sie już pisać ale wniosek jest jeden:
Oczerniacie ludzi.Wypowiadają się ludzie co nawet nie mieli z tym gościem do czynienia i to jest obraza!!!

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #7 dnia: 10.04.2011, 00:01:06 am »
Nie orientuję się w temacie pana Sz.-Orłowskiego, więc niestety o tym nie podyskutuję, ale nie mogę zmilczeć na temat sposobu prowadzenia dyskusji przez Ciebie. Zarzucasz forumowiczom obrazę i pomówienia na temat tego hodowcy, a przy okazji sam wszystkich na tym forum obrażasz, wyzywając od dzieciaków i sadystów dręczących żółwie. Piszesz, że o tym kontrowersyjnym hodowcy wypowiadają się ludzie bez zapoznania ze sprawą, a Ty jak właśnie postąpiłeś podsumowując tak niesprawiedliwie wszystkich użytkowników tego forum? Jak chcesz bronić swojego zdania to proszę bardzo, podaj sensowne argumenty, uciekanie się do ataków osobistych może jedynie zdradzać ich brak.. 
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline marcel2111

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: -4
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #8 dnia: 10.04.2011, 14:18:50 pm »
Chodzi mi tylko o to ,że wymyśliliście se temat ''czarna lista hodowców/sprzedawców '' a ludzie którzy się tym zajmują nie są źli.
Oni naprawde sporo czasu poświęcają żółwią.To ,że ktoś zarabia na żółwiach to dla was odrazu jest zły a to nie prawda!!!
On nie przemyca zwierząt w oponach on sprzedając swoje legalne żółwie .Daje dostęp do żółwi legalnych nie wyławianych ze środowiska!!!
A osoba która od niego kupi to by kupiła i przemycanego !!!
Każdy się uczy i stara się poprawiać swoje błędy a taki temat tylko ich zatrzymuje.
Napisał książkę -jest złą?Może napisze kolejną .A wy co nie napisaliście i nie napiszecie chyba ,że kolejny bezsensowny post.
Jak jesteście tacy cwani to czemu wy nie hodujecie żółwi na rozmnażanie jak by miał konkurencje to by napewno dążył do poprawy.
A ja uważam,że on robi dużo bo robi KONKURENCJE DLA PRZEMYTNIKÓW !!!
I jeśli wy tego nie rozumiecie to macie myślenie dziecka. POZDRAWIAM!!!

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #9 dnia: 10.04.2011, 14:26:40 pm »
Hola hola mu tu chyba się nierozumiemy chodzi ci o to > http://forum.zolw.info/czarna-lista-hodowcow-sprzedawcow-zolwi/zoomarket-marco-szapkarov-orlowski/ ?

Nam nie chodzi o to czy je rozmnaża czy też nie , podziwiamy go za to ale chodzi głównie o to ,że żółwie mają kiepskie warunki i chowane są na fałszywych informacjach .

Edit :

Jeszcze przeczytaj regulamin wpisu na czarną listę > http://forum.zolw.info/czarna-lista-hodowcow-sprzedawcow-zolwi/zasady-dodawania-wpisow-do-czarnej-listy/

I wege takowe argumenty podał .
« Ostatnia zmiana: 10.04.2011, 14:29:18 pm wysłana przez rainok »

TomaszW

  • Gość
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #10 dnia: 10.04.2011, 15:37:26 pm »
Ale się narobiło...... :o :o :o

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #11 dnia: 10.04.2011, 20:26:28 pm »
Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi bo piszesz chaotycznie i niespójnie a w dodatku wkładasz bliżej nieokreślonym "nam" słowa w usta i jeszcze również bliżej nieokreślonym "nas" oskarżasz o złe traktowanie żółwi.

Pisz konkretnie co komu zarzucasz wtedy możemy dyskutować, bo ja nie mam zamiaru się domyślać o co chodzi w Twoich wypowiedziach i do kogo są kierowane.

A dział powstał po to aby KONKRETNA osoba mogła się wypowiedzieć na temat KONKRETNEGO hodowcy i zarzucić mu KONKRETNE rzeczy jeśli są w jej opinii takowe. Wymieniać swoje zdanie z innymi każdy ma prawo i nikogo cenzurować nie będę.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #12 dnia: 10.04.2011, 20:32:48 pm »
Ja powiem tak . Bronisz tego pana Orłowskiego jak nie wiem co .
I nie wykluczone że to ty we własnej osobie . Chcesz teraz udowodnić każdemu że się mylimy co do "ciebie" <jeśli to ty> .
Prawda jest taka że się nie dziwie bo psuje to interes .. Nikt Cię nie zna na forum a tu nagle wpadasz i pierwsze twoje słowa to obelgi na nas i obrona . Powiedz dlaczego tak Cię ten Pan Orłowski interesuje ?

TomaszW

  • Gość
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #13 dnia: 10.04.2011, 20:33:42 pm »
Dam mu za karę minusa. :D ;D
Za brak kultury dyskusji. <angel>

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Odp: Pisać każdy może
« Odpowiedź #14 dnia: 10.04.2011, 21:15:14 pm »
Tak na prawdę, niepotrzebnie ten zamęt. Karmicie trolla! Trzeba było zamknąć ten temat, a wy dajecie mu to, czego on chce! A jeśli nie jest trollem, to, co gorsza - śmierdzi mi on "opozycją", wręcz podejrzewam, że jest on wysłannikiem Orłowskiego.  :laugh: Lecz wątpię, czyżby ktoś taki wynajął osobę nie umiejącą odmieniać przez przypadki. Tak czy inaczej, proszę moderatora o zamknięcie tematu - dla dobra tego forum.
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!