Żółwie lądowe > Nasze żółwie

Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]

<< < (2/8) > >>

Viktoria:
oo witam Elegansa :)
jak tam ten biedaczek stepek z nóżkami? nadal na mnie czeka? :)
piękne żółwie

ankan:
Witamy na forum...:)

Żółwiki prześliczne...:) Egipskie po wykluci miały chyba po 3 cm?..:)
Tyle terrariuów zmieściło Ci się w blokowych pokojach? Jestem pełna podziwu, bo ja ledwo jedno upchnęłam. A co robisz latem - bo dla wszystkich na blokowych balkonach ciężko zorganizować wybiegi?

elegans:
hej:)
czeka i ma sie swietnie :)
homeany takie sa. ten pierwszy osobnik, czego na fotografii nie widac, ma jeszcze wieksze oczy ;)
male egipskie po wykluciu mierza wlasnie kolo 3cm.
z tymi wybiegami jakos sobie daje rade. czesc zolwi, kiedy tylko mam czas, staram sie wynosic na dwor. Niemniej jednak, jak kazdemu milosnikowi tych stworow, marzy sie domek z wielllkiiiim ogrodem ;)

pozdrawiam!

ankan:
Domek z ogrodem...jeszcze na uboczu to sprawa idealna...:)

Powiedz mi czy K. homeana można podawać mięso (takie sklepowe - typu pierś z indyka, mięso wołowe, filety rybne), gotowane jajko, owoce  - banana, gruszke, jabłko, czy też z warzyw paprykę? Bo znalazłam takie dla nich menu? co nieco mnie zdziwiło, bo myslałam raczej o mięsnych dodatkach w postaci dżdżownic, mączniaków, ślimaków, z owoców to kiwi, arbuza, pomarańcza a z warzyw dynie, cykorię, kabaczka, cukinię, ogórka.
Bardzo mi się ten gatunek podoba, a on chyba jako afrykański też nie zimuje.

elegans:
K. homeana zamieszkuje tropikalny pas od Liberii po polnocne czesci Zairu. Scisle tropikalny (niezimujacy!!!), wymagajacy wilgotnosci rzedu 80 - 90% (przyczym wyroznia sie "pore sucha" -od grudnia do stycznia-, kiedy to srednie opadow wynosza 40mm; pozostale miesiace z silnymi opadami -> w kwietniu nawet do 700mm), temperatury (w trakcie letnich miesiecy 22 - 28st.C, lokalnie do 32st.C; w trakcie zimowych 20 - 24st.C, lokalnie do 30st.C).
Rzeczywiscie to gatunek wszystkozerny. Z owocow zaleca sie banany, mango, winogrona, czeresnie, jablka, gruszki, arbuzy; z warzyw cykorie, papryke, salate rzymska, endywie, ogorki, pomidory, cukinie. Diete nalezy wzbogacic grzybami np. pieczarkami lub gatunkami (oczywiscie jadalnymi;)) z naszych lasow. Na czesc miesna skladaja sie: gotowane jajka, dzdzownice, slimaki, gammarus, maczniki (w naturze, jesli taka okazja sie nadarzy, nie pogardza innymi ziemnymi owadami -> potrafia rowniez, poprzez zmysl wechu, zlokalizowac ofiare zakopana w podlozu i za pomoca przednich konczyn ja odkopac), piers z kurczaka, filety rybne. Niektorzy hodowcy podaja bialko pochodzenia zwierzecego kilka razy w tygodniu (co wydaje mi sie zbyt czeste). Pamietajmy zawsze o zwyklym zielsku, ktore, zwlaszcza w trakcie sezonu wiosenno - jesiennego, powinno stanowic podstawe diety (choc moje zolwie poki co za nia nie przepadaja -> preferuja bardziej kolorowy pokarm, tzn. inny niz zielony). Generalnie gatunek niezwykle interesujacy o nieprzecietnej morfologii (zwlaszcza mlode osobniki).

pozdrawiam!   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej