Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:36:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]  (Przeczytany 34620 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline elegans

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 5
Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« dnia: 02.10.2009, 10:09:57 am »
Na początek żółwie egipskie Testudo kleinmanni wyklute w mojej hodowli w 2008...:






tu jeszcze malutkie ;)



i 2007 roku:



Kinixys homeana:






Kinixys noqueyi [para mnożąca się od 7 lat]:

samica 808g:




samiec 616g:




Żółwie stepowe Testudo horsfieldii wyklute w mojej hodowli w 2009 roku:




Żółwie gwiaździste Geochelone elegans reprezentujące największą morfę tego gatunku występującą na Sri Lance:






i na koniec przykład warunków, w jakich trzymam swoje żółwie:



zapraszam również do mojej galerii: http://www.terrarium.com.pl/galeria/galeria.php?userid=4958

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego oglądania :)


« Ostatnia zmiana: 02.10.2009, 10:16:38 am wysłana przez elegans »
GG: 4654076

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #1 dnia: 02.10.2009, 12:01:41 pm »
Cześć elegans, znam cię wirtualnie skadinąd, i powiem ci, że ilekroć jestem we Wrocławiu to zawsze sobie przypomnę żółwie gwiaździste elagansa, a także egipskie. Miesiąc temu byłam w zoo Wrocław i tam jest teraz dużo gatunków w porównaniu do lat minionych. I gwiażdzistych kilka jest, a oczu oderwać od nich nie idzie. No i jak stałam przy egipskich to oczywiście o tobie pomyślałam, jaki to mistrzo jesteś i mieszkasz gdzieś obok. I postanowiłam kupić kiedyś do ciebie takiego :), tzn.dwa od razu, żeby się jeden nie nudził. Ale to jak lokum zmienię.
No, nie wiem jak one to u ciebie robią, że sie rozmnażają, czy masz wybieg letni czy tylko ten na zdjęciu. A może jakieś czary robisz.
Pokazałeś tu dziś piękne zdjęcia pięknych i zdrowych żółwi. Zachwyciłeś mnie kompletnie.
Zajrzyj sobie do Malwy do domu to zobaczysz, że jest to osoba także bardzo gadziarska.
Wrzuc jeszzce zdjecia tych swych egipskich i gwiaździstych.

Offline elegans

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 5
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #2 dnia: 02.10.2009, 12:41:48 pm »
dziekuje Basiu :)
niestety poki co nie moge zwierzakom zapewnic jak najlepszych warunkow z prostej przyczyny, a  mianowicie takiej, ze jestem blokersem. Te terraria to tylko czesc. Obok stoi drugi regal 4 terrariow + jeszcze terraria i pojemniki hodowlane porozrzucane po pokoju. Niedlugo zabraknie mi miejsca do spania ;)
zolwie egipskie w tamtym roku zrobily sobie przerwe od skladania jaj. Obawiam sie, ze i w tym roku moze byc podobnie. Coz, taki gatunek. Raz na wozie itd. W przeciwienstwie do WC (ktorych aklimatyzacja i podatnosc na choroby nastreczaja problemow), takie maluszki dostarczaja mnostwo satysfakcji z ich opieki.
zdjecia na pewno kiedys wrzuce...

pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 02.10.2009, 12:43:22 pm wysłana przez elegans »
GG: 4654076

Offline Arczie30

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek - Testudo hermanni boettgeri
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #3 dnia: 02.10.2009, 13:41:06 pm »
terraria naprawde bardzo ładne, widac ze żółwie mają .. to że ktoś mieszka w bloku to przecież wcale nie znaczy że nie może mieć żółwi .. zreszta tak jak ja .. z tym, że ciebie można nazwac hadowcą .. a mnie miłośnikiem .. piękne te twoje żółwie ..!

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #4 dnia: 02.10.2009, 14:16:59 pm »
racja terraria są bajeczne zresztą jak i same żółwie które mnie powaliły Jakie one piękne Kinixys homeana jakie one maja wielkie oczy  :o a egipskie i gwieżdziste po prostu cuda jak i cała reszta ale ja tam poświęciłam się stepką mam jednego ale i tak nazywam to "hodowlą" jaki słodziaki z tych maluchów
To,to,to.... TOTO!!!

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #5 dnia: 02.10.2009, 14:25:21 pm »
oo witam Elegansa :)
jak tam ten biedaczek stepek z nóżkami? nadal na mnie czeka? :)
piękne żółwie

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #6 dnia: 02.10.2009, 14:35:51 pm »
Witamy na forum...:)

Żółwiki prześliczne...:) Egipskie po wykluci miały chyba po 3 cm?..:)
Tyle terrariuów zmieściło Ci się w blokowych pokojach? Jestem pełna podziwu, bo ja ledwo jedno upchnęłam. A co robisz latem - bo dla wszystkich na blokowych balkonach ciężko zorganizować wybiegi?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline elegans

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 5
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #7 dnia: 02.10.2009, 15:19:32 pm »
hej:)
czeka i ma sie swietnie :)
homeany takie sa. ten pierwszy osobnik, czego na fotografii nie widac, ma jeszcze wieksze oczy ;)
male egipskie po wykluciu mierza wlasnie kolo 3cm.
z tymi wybiegami jakos sobie daje rade. czesc zolwi, kiedy tylko mam czas, staram sie wynosic na dwor. Niemniej jednak, jak kazdemu milosnikowi tych stworow, marzy sie domek z wielllkiiiim ogrodem ;)

pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 02.10.2009, 15:21:52 pm wysłana przez elegans »
GG: 4654076

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #8 dnia: 02.10.2009, 15:57:30 pm »
Domek z ogrodem...jeszcze na uboczu to sprawa idealna...:)

Powiedz mi czy K. homeana można podawać mięso (takie sklepowe - typu pierś z indyka, mięso wołowe, filety rybne), gotowane jajko, owoce  - banana, gruszke, jabłko, czy też z warzyw paprykę? Bo znalazłam takie dla nich menu? co nieco mnie zdziwiło, bo myslałam raczej o mięsnych dodatkach w postaci dżdżownic, mączniaków, ślimaków, z owoców to kiwi, arbuza, pomarańcza a z warzyw dynie, cykorię, kabaczka, cukinię, ogórka.
Bardzo mi się ten gatunek podoba, a on chyba jako afrykański też nie zimuje.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline elegans

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 5
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #9 dnia: 02.10.2009, 16:51:22 pm »
K. homeana zamieszkuje tropikalny pas od Liberii po polnocne czesci Zairu. Scisle tropikalny (niezimujacy!!!), wymagajacy wilgotnosci rzedu 80 - 90% (przyczym wyroznia sie "pore sucha" -od grudnia do stycznia-, kiedy to srednie opadow wynosza 40mm; pozostale miesiace z silnymi opadami -> w kwietniu nawet do 700mm), temperatury (w trakcie letnich miesiecy 22 - 28st.C, lokalnie do 32st.C; w trakcie zimowych 20 - 24st.C, lokalnie do 30st.C).
Rzeczywiscie to gatunek wszystkozerny. Z owocow zaleca sie banany, mango, winogrona, czeresnie, jablka, gruszki, arbuzy; z warzyw cykorie, papryke, salate rzymska, endywie, ogorki, pomidory, cukinie. Diete nalezy wzbogacic grzybami np. pieczarkami lub gatunkami (oczywiscie jadalnymi;)) z naszych lasow. Na czesc miesna skladaja sie: gotowane jajka, dzdzownice, slimaki, gammarus, maczniki (w naturze, jesli taka okazja sie nadarzy, nie pogardza innymi ziemnymi owadami -> potrafia rowniez, poprzez zmysl wechu, zlokalizowac ofiare zakopana w podlozu i za pomoca przednich konczyn ja odkopac), piers z kurczaka, filety rybne. Niektorzy hodowcy podaja bialko pochodzenia zwierzecego kilka razy w tygodniu (co wydaje mi sie zbyt czeste). Pamietajmy zawsze o zwyklym zielsku, ktore, zwlaszcza w trakcie sezonu wiosenno - jesiennego, powinno stanowic podstawe diety (choc moje zolwie poki co za nia nie przepadaja -> preferuja bardziej kolorowy pokarm, tzn. inny niz zielony). Generalnie gatunek niezwykle interesujacy o nieprzecietnej morfologii (zwlaszcza mlode osobniki).

pozdrawiam!   
GG: 4654076

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #10 dnia: 02.10.2009, 17:55:51 pm »
Kawał gadziej hodowli. Żółwie piękne i zadbane.
Patrząc na te małe szkraby zawsze się zachwycam ich ślicznymi mordkami.


Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #11 dnia: 02.10.2009, 18:58:14 pm »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie przypuszczałam, że są az tak tolerancyjne z żywnieniem. Całkiem łatwo je wykarmić. Gorzej z tą wilgotnością...w mieszkaniu blokowym bardzo spada w sezonie grzewczym. Chyba by się nie obeszło bez nawilżacza powietrza, nawet w zamkniętym terra z dużym basenem i dobrze trzymajacym wilgoć podłożem (może być np. torf kokosowy - taki w brykietach do namaczania?).
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #12 dnia: 02.10.2009, 20:09:58 pm »
czeka i ma sie swietnie :)
to się cieszę :) a rozrosną mu się te płytki z czasem, jak myślisz? tak że nie będą mu już uciskały na te mięśnie i zacznie używać tych nóżek?
zawsze podobały mi się egipskie... a k. homeana mają cudne oczy, genialne :)

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #13 dnia: 02.10.2009, 21:05:35 pm »
Hej, mi się też bardzo Twoje żółwie podobają i jestem pełen podziwu jak Ty to wszystko przy takiej gromadce w bloku ogarniasz?! ;) Muszą się jednak one u Ciebie dobrze czuć, skoro się rozmnażają... wyglądają z resztą też bardzo dobrze :D
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Radis

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 4
  • Żółw Stepowy "Franklin"
Odp: Część żółwi z mojej hodowli [dużo zdjęć]
« Odpowiedź #14 dnia: 02.10.2009, 21:08:18 pm »
Twoja hodowla jest super :o, mogę się założyć że masz raj dla żółwi w domu ;D
Cześć jestem Radek !! :-)
http://radis.posadzdrzewo.pl pomóż przyrodzie