Żółwie lądowe > Nasze żółwie

Emilka i Tuptuś

(1/4) > >>

Pawelek:
Witam wszystkich serdecznie, w tym poście chciałbym się pochwalić moimi podopiecznymi. To mój pierwszy post, choć forum czytam od dosyć dawna by zdobywać informacje o moich gadzinkach.:) Emilka (lampart) jest sympatycznym żółwikiem, którego posiadam od lipca zeszłego roku. Waży 220 g i ma bardzo duży apetyt. Drugim z moich żółwi jest Tuptuś (grek) którego posiadam od lutego tego roku. Jego waga to 500 g . 

Dołączam zdjęcia :)

Kenet:
Naprawdę fajne żółwie. Tylko dwie bardzo ważne kwestie.
1. Nie wolno łączyć różnych gatunków żółwi ze sobą a w szczególności afrykańskich z europejskimi. Potrzebują inneg: urządzenia terrarium, diety, temperatury a poza tym mają inną florę bakteryjną.
2. Kostka bukowa nie jest dobrym podłożem na całość. Sprawdza się tylko w części suchej, choć ja preferuje kamienie. Najlepszym podłożem będzie ziemia z gliną w proporcji 2:1 lub darń.

Pawelek:
Dziękuję za uwagi. Co do różnych gatunków to nie mam możliwości ich rozdzielić, mam jedno terrarium i nie mam miejsca na drugie. Dietę mają różnorodną, dostają : mlecz (60%), babkę, koniczynę (w małych ilościach), liście z brzozy, mięte, melisę, bazylie, stokrotki, bratki, kwiaty koniczyny i mlecza, lucernę, pokrzywę, trawę próbowałem im dawać ale jej nie chciały, do tego dostają co około tydzień witaminy ''Reptivite with D3'' lub sepie. Coś jeszcze powinienem wprowadzić do diety ?? Temperaturę mają 36°C na wyspie ciepła a reszta około 25°C (tak jak mam w pokoju). Wilgotność w całym terrarium 60%. Terrarium ma wymiary 120 x 60 x 60. Wiem że nie powinno być drewienek bukowych, ale mam alergię na trawę i nie mogę sobie na nią pozwolić. Chyba że macie inne pomysły co do sadzenia w terrarium? Jeśli zauważyliście jeszcze coś nieprawidłowego to proszę napisać. Liczę na odpowiedzi na powyższe pytania. :)

Wysyłam zdjęcie terrarium.

F_lipa11:
Ja mam w moim terrarium bratki, miętę, bazylię, trzykrotkę. Jak ma się wysokie terrarium/odkryte od góry hibiskus albo róża byłyby dobre, mam te rośliny w terrarium ogrodowym. Pamiętaj, aby zmienić podłoże na ziemię z gliną wędkarską

F_lipa11:
Mam nadzieje, że lampa UVB jest w terrarium?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej