Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 08:33:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Maluchy  (Przeczytany 67730 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #15 dnia: 08.10.2008, 14:37:42 pm »
No mi także brak słów, terraria wyglądają super.
No a wybieg , świetne rozwiązanie, pełen profesjonalizm.

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #16 dnia: 08.10.2008, 16:36:12 pm »
Duże te terra!
Wybieg tez świetny. Po po prostu nic dodać nic ująć.
Koniecznie napisz coś o Kinyxisa. Też jestem niezwykle ciekawy tego żółwia.
Zawiasowy to jest Krysia?? Bo mi się już wszystko pomieszało ::).

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #17 dnia: 08.10.2008, 19:26:06 pm »
Zawiasowe były na ostatniej giełdzie w Hamm. Zarówno mniejsze jak i duże piękne sztuki. Podobnie było z Malacochersus tornieri (Żółw Torniera). Jeżeli ktoś chce kupić to najlepiej u zachodnich sąsiadów.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #18 dnia: 08.10.2008, 20:33:54 pm »
Dziekuje za wszystkie uwagi ktore piszecie , jak tylko uporam sie z przygotowaniami do zimowania moich dwoch stepowcow postaram sie troche popracowac nad tym wystrojem . Tylko odrazu mowie jest to kraj wiecznych deszczow i przyniesienie czegos z dworu jest dosc ryzykowne , nie ma tu jak u nas w kraju takich rodzaji lasow zeby byla ladna sciulka, jest tu natomiast duzo duzo trawy ,ale i tak mam posadzone w skrzynkach wlasne nasiona mleczy ,koniczyny i innych zolwich mieszanek . A z tym podlozem zaczelo sie od tego ze Kuba mial z poczatku male zadrapania z podspodu skorupy ktore mnie zmartwily wiec moj kolega stanowczo odradzil wilgotna ziemie zeby nie powstala infekcja. Zadrapania nie okazaly sie niczym powaznym ,byly to male rysy spowodowane poprzednim miejscem pobytu (moze za duzo ostrych kamieni ), ale to juz nie wazne moze po zimowaniu powroce do stosowania ziemi. Krysia jest najwieksza ,ale mam ja najkrucej, dlatego, tez mi sie wydaje ze malenstwo jeszcze sie boi, chociaz nie mam duzego problemu w zywieniu jej , maly problem lubi jesc male myszki ktorych ja jaj nie podaje, ze wzglendu na to ze uwazam, w naturze zolw moze zjesc padline ale jesli ma wybur czegos smaczniejszego to nie sadze ze sie pokusi. Daje jej duzo zielonych lisci, trawy troche platkow kwiatow , troszke suchej karmy dla zolwi , z dodatkiem mad ktore kupuje w zoologiczny dla moich jaszczurek wiec mam pewnosc ze sa bez chemikalji, niestety nie maja slimakow a napewno by je lubila. Czekam jeszcze zeby troszke bardziej sie zadomowila i chce jej dokupic chlopaka ale to jeszcze nie teraz. Nie chciala bym zeby kto kolwiek myslal ze wiem o nich wszysko bo naprawde tak nie jest ,kazdy zakupiony gatunek wedruje do mnie z ksiazka , jest z nimi duzo pracy i czasami latwo cos przeoczyc a kiedy to zauwazam zolw wedruje prosto do wetwrynarza ,ktorego nie bylo wsumie latwo znalesc gdyz sami wiecie ze weterynarzy jest cale mnustwo ale tych wlasciwych tylko paru a i za to nie sa tani. Wiec ciesze sie ze na was trafilam bo moi znajomi maja juz dosc sluchania o zolwiach, a i zawsze jest sie kogos poradzic.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #19 dnia: 08.10.2008, 22:54:00 pm »
Nie chciala bym zeby kto kolwiek myslal ze wiem o nich wszysko bo naprawde tak nie jest ,kazdy zakupiony gatunek wedruje do mnie z ksiazka , jest z nimi duzo pracy i czasami latwo cos przeoczyc a kiedy to zauwazam zolw wedruje prosto do wetwrynarza ,ktorego nie bylo wsumie latwo znalesc gdyz sami wiecie ze weterynarzy jest cale mnustwo ale tych wlasciwych tylko paru a i za to nie sa tani.

Grunt to uczyć się od siebie nawzajem. Ja też nie twierzdzę że wiem wszytsko, przeciwnie uważam że wiem o wiele za mało, ale wychodzę jednocześnie z założenia że grunt to dzielić się wiedzą, wymieniać spostrzeżenia i doświadczenia - bo taka czy inna może się komuś na coś przydać. Tym bardziej że o dobra literaturę na ten temat niełatwo (szczególnie osobom, którzy niekiedy przypadkowo dopiero co zetknęli się z hodowlą żółwia), a weterynarze na ogół nie są w stanie pomóc.

Wiec ciesze sie ze na was trafilam bo moi znajomi maja juz dosc sluchania o zolwiach, a i zawsze jest sie kogos poradzic.

Skąd ja to znam. Dzielę znajomych na żółwiarzy i nie-żółwiarzy. Ci drudzy niestety nie są w stanie zrozumieć mojego świra na punkcie tych gadów. Myślę że chyba tylko żółwiarz może zrozumieć drugiego żółwiarza.  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #20 dnia: 09.10.2008, 11:06:19 am »
Skąd ja to znam. Dzielę znajomych na żółwiarzy i nie-żółwiarzy. Ci drudzy niestety nie są w stanie zrozumieć mojego świra na punkcie tych gadów. Myślę że chyba tylko żółwiarz może zrozumieć drugiego żółwiarza.  :)

...świra...to mało powiedziane ;)
świr to 1 w skali 1-10 :D a to dopiero początek...najlepiej nie przejmować się tymi "anty" i rozwijać się żółwiarsko  :D
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #21 dnia: 09.10.2008, 17:13:01 pm »
Podpisuję się pod przedmówcami ;D
Moi znajomi też się dziwią jak można mieć takiego bzika na punkcie "ruszającego się kamienia" ;D.
Ale ja to się tym nie przejmuje. Robię to co lubię i już. :D

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #22 dnia: 09.10.2008, 17:35:50 pm »
No ja też jak gadam to każdy mówi, aaa tam żółw pogłaskać się nie da i mówią, że nudne a ja się odwracam i mówię, nie miałeś więc nie mów.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #23 dnia: 09.10.2008, 18:03:33 pm »
Jesli mowa o swirach... codziennie cos nowego wymyslaja.

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #24 dnia: 09.10.2008, 18:18:55 pm »
ha ha ha ha ;D ;D :D
Drugie zdjęci po prostu wymiata!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #25 dnia: 09.10.2008, 19:00:15 pm »
No to jeszcze jeden maly latajacy swirek Mogla bym tak spedzic caly dzien maluchy pod wieczor zawsze szaleja o ok 8 jak makiem zasial. Nowa zecz o Krysi uwielbia wode chociaz to mnie nie dziwi ,ale jak ja pije to potrafi zanuzyc cala glowe i spedzic w wodzie tak kilka dobrych sekund ,a to KRYSIA po kapieli Mam maly proble z Megi bo malenstwo chce zimowac ale jak dla mnie jest za malutka i wole nie ryzykowac z czego wydaje mi sie ze jest bardzo nie zadowolona

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #26 dnia: 10.10.2008, 14:25:26 pm »
Kucze boskie te zdjęcia, Naprawdę masz przy czym robić i nad czym się zachwycać, takie oseski fajne.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #27 dnia: 11.10.2008, 16:52:02 pm »
Świetne foty!!!  :o
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #28 dnia: 11.10.2008, 17:12:59 pm »
To Krysi domek chociaz woli biegac po domu A to konkurencja kto ma dluzsza noge

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #29 dnia: 11.10.2008, 18:25:07 pm »
Kurcze mam dzis wolne i nie moge sie odkleic od aparatu mosicie mi wybaczyc . Ale sami wiecie jakie maluchy moga byc slodkie Dzieki za za wasze kometarze fajnie zawsze uslyszec mile slowa .