Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:56:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Maluchy  (Przeczytany 67722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #150 dnia: 25.11.2008, 10:21:29 am »
A obrazajac i wysmiewajac sie z moich przyjaciul wchodzisz na bardzo cieki lud kolego, Pan Hennessey jest akurat bardzo duzym autorytetem w Irlandi pracuje w roznyc krajach jako jedyna osoba ktora znam ma pozwolenie na wszystkiego rodzaju jadowite gady , ostatnio wrucil z brazyli gdzie wylawiali anakondy , wiec sory czlowieku ale z tym przesadziles w tym momencie .

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #151 dnia: 25.11.2008, 10:24:22 am »
W SWOJEJ KOLEKCJI COBRY , WAJPERA, GILA MONSTER,PARE CAIMANOW,a to tylko pare z nich , plus to ze on zna duzo bardziej powazniejszych ludzi jak ja,ale mnie wkurzyles!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #152 dnia: 25.11.2008, 10:40:23 am »
www.reptilevillage.net  zobaczfilmik na you tube tez polecam.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #153 dnia: 25.11.2008, 10:43:05 am »
ale że co, przyjadą do mnie, bo nie wiem czy mam już wodę na herbatę wstawić?
I co mnie jakiś kolo od jadusów obchodzi.

Kwestia jest taka że propagujesz nielegalny handel i tyle. Kolekcjonerka jesteś.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #154 dnia: 25.11.2008, 10:57:52 am »
Kazdy widzi to co chce , ty natomiast chyba slepy jestes! Nie bede sie z tego tlumaczyc nawet ,bo dla mnie jestes bardzo plytki, bez manierow, mlody szczeniak ujadajacy na wszystkich w okol widzacy tyklko swoje racje , obrzucajacy ludzi oszczerstami wyrwanymi z kontekstu na podstawie paru wybranych przez siebie slow!!! No ludzie istny matol!!!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #155 dnia: 25.11.2008, 11:46:56 am »
Nie pozostaje mi nic innego jak wnieść o próbę porozumienia się i przywrócić do dyskusji rzeczowość i spokój.

Ja to widzę tak:

Zaszło tutaj jakieś nieporozumienie.
Nikt z nas nie chce aby ginęły gatunki i żółwie cierpiały przemytniczą traumę - to jest sprawa dla wszytkch oczywista i nie sądzę że ktokolwiek z Was uważa inaczej.

Zaszła róznica zdań filipp_86 uważa się że A.yniphora prawdopodobnie nie jest dostepny w sprzedaży, a malwa uważa że jest. I to jest cały problem. Ja nie wiem kto ma rację. Szukałam na stronie cites.org i nie ma tam podanych kontyngentów ale może istnieją jakieś małe prywatne hodowle albo ludzie odsprzedają swoje okazy albo źle szukam. Nie wiem.

Tak czy inaczej wypowiedź Malwy zrozumiałam tak: są pewne miejsca gdzie ten gatunek można kupić ale część z nich MOŻE być nielegalna dlatego woli nie podawać żadnego z tych linków aby po prostu przypadkowo nie podać takiego właśnie źródła.
Po prostu na dziś dzień nie jest w stanie określić które są legalne a które nie, co innego gdyby rozważała już kupno danego żółwia.
Wtedy się sprawdza takie dane, dowiaduje o pochodzenie, papiery itp.

I że Malwa nie podaje takich linków to bardzo dobrze. Chyba profilaktycznie bym musiała je nawet usunąć bo tez nie jestem w stanie tego zweryfikować. Nawet wprowadziłam zakaz ofert "sprzedam żółwia" na tym forum - właśnie po to by niechcący nie tworzyć tu zbytu ewentualnym dystrybutorom przemycanych żółwi.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #156 dnia: 25.11.2008, 12:37:29 pm »
Kazdy widzi to co chce , ty natomiast chyba slepy jestes! Nie bede sie z tego tlumaczyc nawet ,bo dla mnie jestes bardzo plytki, bez manierow, mlody szczeniak ujadajacy na wszystkich w okol widzacy tyklko swoje racje , obrzucajacy ludzi oszczerstami wyrwanymi z kontekstu na podstawie paru wybranych przez siebie slow!!! No ludzie istny matol!!!

No właśnie tą wypowiedzią sama siebie określiłaś. Mnie nerwy nie ponoszą do tego stopnia żeby takie sformułowania pisać. Jeżeli piszę ostro to ostro, ale nie tak żeby pisać że ktoś jest matoł czy inne. To ty się pochwaliłaś swoimi "manierami". Nie masz argumentów i wiedzy to zaczynasz panikować i kończyć zdania wykrzyknikami.

Tłumaczyć się nie musisz bo mózg mógłby tobie eksplodować od wytężonej pracy, bo widzę że szare komórki to strajkuja u ciebie od urodzenia.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #157 dnia: 25.11.2008, 12:44:26 pm »
Moi drodzy kolejny raz powtazam w Irlandij nie ma nakazu posiadania papierow na stwozenia tropikalne zarowno jadowite jak i nie jadowite. Caimany , roznego rodzaju weze sa sprzedawana bez papierow. Jak wiecie w Irlandij zyje 4 miljony irlandczykow , przed wielkim glodem bylo ich tu 8 miljonow , znacie  historie TYTANIKA , na dzien dzisiejszy na swiecie glownie w stanach, australii, nowej zelandij,jest ich ponad 30 miljonow, wiec duzo zwiezat jest wlasnie z tych kraji, malo tego jest nawet duzo latwiej i taniej sprowadzic zwieze ze stanow jak np. z niemiec bo w krajach europejskich np. w Polsce wszystko powinno miec papiery.Stany zjednoczone tepia legwany na polach golfowych na Florydzie bo rozmnozyly sie w tym stanie poterznie i sa traktowane jako insekty , gdzie u nas kosztuja 90 do 200 euro. Maly baby boa 20 dolarow .Mamy na innym forum paru uzytkownikow wlasnie ze stanow ktozy czasami pisza naprawde szokujace zeczy, listy ,ceny i z jednych z tych postow moj chlopak wlasnie wylukal yniphora, gdzie oboje bylismy w szoku ,nie znaczy to jednak ze mosi byc to zolw z przemytu , moze inny podgatunek nie wiem, wiem natomiast z innych zrodel ze stoja na czarnym rynku za ogromne pieniadze. To wszystko . Gdzie tu jest propagowanie nielegalnego handlu? Ajesli ktos uwaza ze jestem kolekcjonerem tylko dlatego ze mam pare innych gatunkow to spoko jesli tak teraz sie okresla takich ludzi w polsce to ok. chociaz bardziej mi to pasuje do znaczkow pocztowych.Albo kogos cos kole w oczy???

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #158 dnia: 25.11.2008, 13:06:22 pm »
Jak zawsze, taki fajny temat byl :'(

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #159 dnia: 25.11.2008, 17:46:54 pm »
nie stoje po niczyjej stronie, jednak mimo że uważasz że nie wybuchasz gniewem i nerwy Cię nie ponoszą to bardzo prowokujesz, filipp. Dlaczego nazywasz Malwe kolekcjonerem? ;/ nie można mieć większej liczby zwierząt jeśli się ma na to warunki i się to naprawde kocha? Czy jej zwierzęta wyglądają na zaniedbane albo coś takiego? Nie, gdyby tak było można by ją nazwać kolekcjonerem, który kupuje żółwie kierując się jedynie chęcią posiadania. Jednak jej okazy wyglądają na pewne zdrowia, mają ładne terraria i wybiegi ogrodowe - widać na zamieszczanych fotkach.

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #160 dnia: 25.11.2008, 17:56:52 pm »
Jak zawsze, taki fajny temat byl :'(
No niestety był :(
Ja już mam powoli tego wszystkiego dosyć. Z coraz mniejszą chęcią wchodzę na forum. Mam już dosyć tych wszystkich chamskich uwag i docinków >:(.
No kurna ale nie wytrzymam!! Co się stało z tym dawnym spokojnym i z miłą atmosferą forum >:(.
Wybacz malwa ,że piszę tego posta w tym temacie.
Ale ja już mam tego serdecznie dosyć!!!!!