Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 23:59:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Maluchy  (Przeczytany 68226 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #60 dnia: 17.10.2008, 06:13:37 am »
Ok.  nie wiem jak ci to wytlumaczyc ze drazysz i podajesz mi troszke odbiegajacy temat o ktury pytalam, bo moj zolty wciaz zostaje zoltym , a ja chcialam sie tylko dowiedziec: liste nazw( ktora juz mam) , pare zdjec (ktore tez mam). Nie to ze twoje informacje sa zle wrecz przeciwnie bardzo mi sie podoba ten temat tylko ze nie bylo w nim odp.na moje pytanko. Niestety moj komp ma bardzo slaby zasiek i nie moge czasami sie dostac na polskie strony, dlatego poprosilam was czy mogli byscie cos poszukac , a zawzieta to ja akurat jestem i to bardzo w pelni tego slowa znaczeniu. Po za tym wiemy juz o 5 podgatunkach mamy fotki wiec w przyszlosci czytajac jakies informacje bedziemy mogli szybko zauwazyc bledy, albo jesli zobaczymy gdzies jakiegos stepowca nie pasujacego do zadnych z podanych podgatunkow bedziemy wiedzieli ze nie jest to "czystej krwi" step. A co przez to chcialam uzyskac np. swiezy hodowca idzie do sklepu po przeczytaniu ksiazki kupic stepa a tam pan pokazuje mu np.zolego no i kurcze przeciez stepy w ksiazce ktora czytal sa zielono brazowe a tu taki zolty no ale nic 4 pazurki to mosi byc step ale czy normalny milosnik by na tej informacji zaprzestal? Wiec taki byl moj zamiar zeby poglebiac wiedze na przyszlosc. To wszystko .  :D

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #61 dnia: 17.10.2008, 10:15:01 am »
Drążysz ten temat niepotrzebnie. 5 podgatunków? gdzie o tym znalazłaś? Ja nawet w zagranicznej literaturze znalazłem info o 3 podgatunkach (zapewne na podstawie badań i obserwacji to zostało stwierdzone) a Ty z neta masz 5 podgatunków...LOL
Zazwyczaj jak ktoś kupuje w zoologu żółwia to nie ma bladego pojęcia o nim i jest to przeważnie "prezent" od rodziców >:( Co za tym idzie że nie zastanawia się dlaczego on jest taki czy taki kolorystycznie.
Ja kilka razy próbowałem odpowiadać na pytania o podgatunkach ale wszystko to opierało się na ocenie moich osobników i na tym o czym przeczytałem z ogólno dostepnych informacji.
Co to dało? Nic. Może "zadowolenie" właściciela że ma taki czy inny podgatunek.
Po co komu się zastanawiać nad podgatunkiem żółwia jak w wiekszosci przypadkow wyglada on jak placek bo jest tak pokrzywiony. Może lepeiej jakby zajać się informowaniem o nadrzednych potrzebach gatunku a nie  przypuszczalną chęcią poprawy kogos na forum w kwestii podgatunku żółwia stepowego.

Ile razy w tygodniu (szczególnie teraz) karmisz żółwie?
Ile razy stosujesz kapiel?
Czy zimujesz żółwia i jak się przygotowujesz do tego?
Na te pytania może znasz odpowiedz ale wiekszosć ludzi nie, a są takie proste.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #62 dnia: 17.10.2008, 13:43:52 pm »
Przepraszam ile ty masz lat? 9? Zapytaj swoich rodzicow moje urodziny sa w czerwcu moze mogli by mi kupic zolwika bo tu niestety sa cholernie drogie i mosze robic nadgodziny zeby je kupic, a jesli szczesliwy jestes z swoja informacja o 3 podgatunkach to fajnie zeczywiscie sa trzy i jeszcze drugie dwa ale dobra.Nie pisz mi prosze nic wiecej choziaz do ukonczenia swojej matury. POZDROW RODZICOW!

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #63 dnia: 17.10.2008, 17:15:22 pm »
nie przeginaj z rodzicami ok bo skończy sie miły ton wpowiedzi.
zreszta i tak uważam ze niski poziom reprezentujesz
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #64 dnia: 17.10.2008, 17:31:42 pm »
Witam
Apeluję do inteligencji obu stron biorących udział w tym niepotrzebnym i szkodliwym dla forum sporze o uspokojenie się i zaprzestanie tej kłótni.
Wow. Ale pokaz elokwencji mi się zrobił ;D. Żartuje oczywiście.
Ale na prawdę nie róbcie z tego jak dotąd ciekawego wątku zwykłego miejsca kłótni i obrzucania się gnojem.
Pogódźcie się, obustronnie przeproście i zapomnijcie o wszystkim. Tak będzie najlepiej i najprościej.
Jednak jeżeli nie chcecie tego uczynić >:( nie zaśmiecajcie chociaż forum i kontynuujcie tą wymianę zdań na priv.

Offline fiolkaa22

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #65 dnia: 17.10.2008, 19:08:11 pm »
niektorzy lubia pokazac jacy sa mądrzy i tyle :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #66 dnia: 17.10.2008, 23:37:39 pm »
Fiolka podteksty zostaw dla siebie, Grzesiu kompletnie sie z toba zgadzam oprucz glupoty nic wiecej nie pokazalismy swoim zachowaniem ale czytam ciagle nowostki na forum i co krok takie zachowania maja miejsce(np;... lubia sie madrzyc) ludzie odbiegaja od watkow poto by tylko przekamazac sie w wiedzy ktorej tak naprawde wpelni nie posiadaja spisuja zywcem jakies wiadomostki z ksiazek . Nikt nawet nie raczy poczytac komu odpisuje wiadomosc , pouczaja ludzi ktozy siedza w tym juz od lat , wiem ze wiadomosci typu zywienie , zimowanie itp. sa wazne ale nie ktozy juz tego typu pytania maja juz za soba a dla tych ktozy szukaja odp. radze otwozyc wczesniejsze zagadnienia na forum i napewno cos sie znajdzie , rozumiem ze zawsze mozna dopisac nowostki ale poco wypisywac ciagle to samo? A co do tych podgatunkow no to mysle ze tu kolezanka Vigusia podala super strone gdzie znalazla odp. na moje pytanko i jesli kolega nie bylby tak zawziety w wypisywaniu wszystkiego innego ,mogl by chociaz przeczytac wiadomosc poprzedniczki i zorietowac sie ze nie ma racji , bowiem jest tam czarno na bialym podane ; H.HORSFIELDII WESTRASSE , H. OSTRASSE, KAZAKHSTANICA, RUSTAMOVI, no i podgatunek o ktory mi najbardziej chodzilo BALUCHIORUM. Ato jest 5 a nie 3 podgatunki. ( A i Vigusia prosze nie zapomnij o tlumaczonku) Grzesiek czytales mnie juz wczesniej i wiez ze lubie potwierdzac informacje. Jesli ktos zeczywiscie mysli ze sie mondrze mowiac ze zolwi nie dostaje sie tylko w prezetach to ja juz nie wiem sama.  :-\

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #67 dnia: 18.10.2008, 02:25:01 am »
nie ma jakis form wschodnich czy zachodnich zowlia stepowego bo jego obszar jest tak ogromny ze kazdy podagtunek moglby miec nawet i polnocna i poludniowa forme.
jezeli uzytkowniczka malwa widzi jakis problem do mnie to serdecznie zapraszam w moje rejony zeby sie przekonala w jakich warunkach trzymam zolwie i jaka jest realna moja wiedza o nich.
jezeli tak bardzo sie interesujesz podgatunkami stepowca to zrob konkretny artykoł o tym.
wydaje mi sie ze pomimo wszystko dla wiekszosci uzytkownikow istotniejsze jest to jakogolnie opiekowac sie zolwiem a nie czytac o podgatunkach. jezeli Tobie na tym zalezy to wstap w grono moderatorow i na forum tylko dla nich porsz ten temat to moze wtedy otrzymasz info ktore spelni twoje oczekiwania.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #68 dnia: 18.10.2008, 03:45:52 am »
Naprawde nie rozumiem twojej determinacji w bezsensownym odpisywaniu skoro ten temat tak cie drazni . Nie wynika z tego nic, nie podajesz nic nowego . Wiec moze daruj sobie ta dziecinade i przejdz na ktorys z tematow ktore cie interesuja , bo tak jak juz pisalam a czego nie mozesz zrozumiec ze mnie interasuje cos innego jak ciebie i nie widze w tym zadnego powodu do klutni poprostu daruj sobie i pisz o zeczach w ktorych nie watpie jestes "expertem" :-* a moze powinnam cie nazwac ZOLWIM GURU skoro tyle juz o nich wiez w swoim calym 22letnim zyciu. Wiec prosze nie odpisuj juz nic bo chciala bym wrucic do tematu.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #69 dnia: 18.10.2008, 14:13:38 pm »
Hejka , moje wlasne spostrzezenia pomiedzy Zoltym a Kuba , Zolty wydaje sie znacznie wiekszy , i na pierwszy zut oka ciezszy , ale wcale tak nie jest dzieki zdjecia od Vigusi wiem na pewno ze to dwa inne podgatunki . Kiedy uniose obydwa do gury ruznica w wadze jest ogromna mimo wygladu to Kuba jest o wiela ciezszy mogla bym go nazwac nawet solidniejszy , moj chlopak mowi ze dla niego Kuba jest jak kamien a Zulty jak wydmuszka i zeczywiscie takie odnosi sie wrazenie. Druga zecz gdy prubuja sie schowac do skorupki Kubus nie ma problemu z schowaniem lapek gdzie Zolty nigdy nie mogl tego zrobic dlatego tez mosialam ich rozdzielic gdyz przy malych zatarczkach Zolty zawsze wychodzil z jakas kontuzja, wiem ze odrazu pierwsze stwierdzenie ze jest otyly , i tak tez myslalam ale mam juz go ponad 2lata i karmie go tylko mixem posadzonycz przezemnie traw i kwiatow ,wiec dlatego tak dociekalam tych podgatunkow bo byl w zeszlym roku moment gdzie mosialam owijac lapki plastrami by Kuba go nie ranil (moim zdaniem moze to slaby punkt u baluchiorum i moze nie powinny byc trzymane razem z innymi podgatunkami) napewno bede to miala na uwadze przy zakupie samiczek

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #70 dnia: 18.10.2008, 14:22:16 pm »
chce sie tylko dowiedziec czy ktos posiada albo moze zdobyc liste podgatunkow zolwi stepowych bardzo chciala bym sie dowiedziec jak wygladaja , co powoduje ruznice w wygladzie bo mysle ze mogl by to byc klimat w ktorym zyja. I takie tam

Zobacz jak ogromny jest obszar wystepowanuia żółwia stepowego. W Polsce mamy róźnice klimatyczne pomiędzy wschodem a zachodem a co dopiero w centralnej Azji gdzie żółwie te występuję od obszarów środkowego kazachstanu z roślinnością typowo stepową do obszarów Afganistanu, Iranu gdzie krajobraz jest zdominowany przez półpustynie, pustynie, wyzyny i góry. Niektóre źródła podają także część Chin czy nawet Indii co już wogóle burzy wyobrażenie o żółwiu stepowym jako gadzie mieszkającym na stepie.

Wszystko to wiąże się z różnymi temp, wilgotnością długością okresów ciepłych i zimnych. Dlatego też mówi się że żółwie potrafią nawet do 9 mieisęcy spędzać w norach ale to jest ogromne uśrednienie. Oczywiście takie zróżnicowanie prowadzi do tego że poszczególne osobniki różnią się od siebie w zależności od obszaru występowania.

Jaaaaaaaa naprawde w taki zposob krecimy sie w kolko a nikt  nie podaje odpowiedzi na PYTANIE >:( , piszecie o wszystkim tylko nie o tym co potrzebuje.

naprawdę piszemy o wszystkim tylko nie o tym o co pytałaś? Wydaje mi się że troszeczkę się sama w tym pogubiłaś.
Chociaż na część zapytania masz odpowiedź. Nie odpowiedziałem w 100% na Twoje pytanie ok, ale nie przesadzaj że nie możesz znaleść żadnych info o tych podgatunkach. Ograniczasz się tylko do jednego forum i stron www w języku polski?
Dla Twojego spokoju nie będę już "bezsensownie" Tobie odpowiadał na pytania.

"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #71 dnia: 18.10.2008, 14:32:31 pm »
Akurat te najtrudniej mi znalesc bo mieszkam w Irlandii MATO...E! DARUJ SOBIE I POPROS RODZICOW ZEBY ZAINWESTOWALI DZIECKU W INNE HOBBY!

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #72 dnia: 18.10.2008, 14:36:49 pm »
Witajcie
Witam
Apeluję do inteligencji obu stron biorących udział w tym niepotrzebnym i szkodliwym dla forum sporze o uspokojenie się i zaprzestanie tej kłótni.
Wow. Ale pokaz elokwencji mi się zrobił ;D. Żartuje oczywiście.
Ale na prawdę nie róbcie z tego jak dotąd ciekawego wątku zwykłego miejsca kłótni i obrzucania się gnojem.
Pogódźcie się, obustronnie przeproście i zapomnijcie o wszystkim. Tak będzie najlepiej i najprościej.
Jednak jeżeli nie chcecie tego uczynić >:( nie zaśmiecajcie chociaż forum i kontynuujcie tą wymianę zdań na priv.

Ponawiam prośbę.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #73 dnia: 18.10.2008, 18:51:25 pm »
PRZEPROSINY DLA FIOLKI Z MOJEJ STRONY myslalam ze w jednej ze swoich wypowiedzi pilas do mnie :P  masz BUZIACZKA  :-*

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Maluchy
« Odpowiedź #74 dnia: 19.10.2008, 17:09:00 pm »
Dziękuje ;D
Dobrze ,że w końcu przestaliście się kłócić :D.
« Ostatnia zmiana: 19.10.2008, 17:11:45 pm wysłana przez Grzesiek »