Żółwie lądowe > Nasze żółwie

Młode żółwiki greckie i mauretańskie [wydzielony]

<< < (2/8) > >>

Rolandinho:
Bartek - A ja osobiście nie rozdziele żółwi bo świetnie sobie radzą, poza tym dziwie sie tym "płaczem" nad sałatą, jak sie ludzie pytają co podawać do jedzenia to w 90 % wypowiedzi znajdzie się ciut sałaty, ale jak się juz poda sałate w moim przypadku jak dotąd raz w życiu... To nagle tysiące postów "Słata się nie podaje" "ałata źle wypadła na fotkach" "żółwie nie jedzą sałaty", więc proponuje albo się nie woypowiadać na temat sałaty albo poprostu nie uwzględniać jej w menu... znam przypadki żółwi stepowych u "NIEODPOWIEDZIALNYCH HODOWCÓW" którzy w 90% menu mają sałate a więc notorycznie ją podają...i ich żółwieżyją i mają się dobrze :)

Michalina - Rozumiem że najłatwiej zarzucić "jesteś nieodpowiedzilany" bo masz 2 gatunki w jednym terrarium !! Ale czy kiedykolwiek spotkałaś się z hodowlą 4 żółwi na raz w tym 2 różnych gatunków ?? A czy myślisz że w ZOO to masz apartament dla każdego z osobna ?? Przecież nie trzymam  żabutiego i i lamparciego, tylko w miare podobne a co do wilgotności to się załamałem Twoją wypowiedzią...

"30% wilgotności to trochę za mało - trzymaj kole 40% dla mauretów, dla greków ustwiłabym np. pomiędzy 50-60% "

Zupełnie na odwrót GRECKI max 30 % mauretański do 50 % i to są sprawdzone informacje, więc prosił bym o rady bardziej kompetentnych hodowców...

"łączenie gatunków jest dowodem  nieodpowiedzialności właścicieli - tylko tak można to podsumować, bo przepychanki argumentacyjne na niewiele się zdają" A więc jeśli sugerujesz że argumenty nic nie znaczą to raczej nie mamy o czym rozmawiać :)
A co do gatunków to jeżeli 4 zółwie urodziły się w tym samym miejscu i były hodowane jak równy z równym w tych samych warunkach (co wpierw zwefyfikowałem jak były trzymane)to nie widze sensu zmieniać im tego u mnie w terrarium...

A co do darni to faktycznie może być to ciekawy pomysł napewno go rozpatrze i coś zmienie w terra.

michalina:
dziwne masz podejście do sprawy,
jak dla mnie zbyt rozbudowane i agresywne żeby się z Tobą wdawać w dalszą dyskusję.

Moja rada, tak zupełnie od serca:
przeczytaj proszę artykuły na temat hodowli testudo graeca i testudo hermmani, plus coś o diecie... tak na dobry początek bo zakładam, że pokora przyjdzie z czasem, jak u każdego z nas, kiedy na początku gotów był bronić swoich racji do upadłego.


pozdrawiam
m

michalina:
a co tam!

poza art na tej stronie.. gdzie mam nadzieję, że w przyszłości poza stepem i hermanni pojawi się i żółw mauretański - podsyłam dwa dobre opracowania

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/testudo-hermanni-zolw-grecki-174.html

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/testudo-graeca-zolw-mauretanski-172.html

przy żółwiu mauretańskim uwaga, tak jak wspomniałam ustalenie przynależności podgatunkowej gwarantuje zapewnienie optymalnych warunków. formy z afryki są inaczej trzymane niż te z europy

art chyba w większej części mówią o dorosłych osobnikach - jak wilgotność wpływa na maluchy to już zapewne wiesz

mam nadzieję, że zoo nie wyznacza nam standardów w hodowli 

Rolandinho:
Michalino

Ja mam dziwne podejście do sprawy ??

jak wyjechałaś z ""łączenie gatunków jest dowodem  nieodpowiedzialności właścicieli - tylko tak można to podsumować, bo przepychanki argumentacyjne na niewiele się zdają"

to siędziwisz że sie obudziłem zwłaszcza że twoje podpowiedzi w ogóle nie maja sie do rzeczywistych reguł hodowlanych...

Następnie napisałaś :

"jak dla mnie zbyt rozbudowane i agresywne żeby się z Tobą wdawać w dalszą dyskusję"

A więc rozbudanego zdania juz nie opanujesz, argumenty nie docierają jak wcieśniej napisałaś a najlepiej według ciebie odpawoadać bo tak i nie bo nie... Prawda ??

Co do hodowli i diety to uwierz że sie naczytałem już...

Rolandinho:
Linki które wysłałaś są mi znane :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej