Żółwie lądowe > Nasze żółwie

Moje dwa🐢🐢

<< < (3/4) > >>

Ważka:
@Kamil56, do liści dębu podchodzę jak to dębowych drewienek. Nigdy nie wiesz kiedy żółwiowi nagle zachce się je spożywać. Dlatego wolę nie ryzykować. Mój Viktor nie lubi siana w swojej nocnej kryjówce. Woli tam mieć samą ziemię. Siano ma tylko w jednym rogu, gdzie w dzień czasem lubi się schować. Wystarczy tę kupkę sprawdzać i w razie potrzeby wymienić, by nie dopuścić do jej zapleśnienia. Ale każdy robi tak jak jemu i jego pupilom wygodniej  :)

Vicia:
Cześć Ważka ....też mam na imię Wiktor tylko że pisze się prze "W"
Kliknąłem w twój link ale coś nie aktywny jest bo nic się nie wyświetla.
 Zauwazylem że moje tam te liście od dębu lubią podskubac ale to zaraz tam im przygotuje suszu z zielenina i już się tym zajmują.
 A właśnie mam parę pytań :)
Co ile albo ile razy dziennie karmić żółwie( czym i nie, to już wiem) ?
Dziś doleciał do mnie analogowy higrometr z akwa-sklepu  i gdzie go najlepiej umocować. Albo raczej gdzie powinien być umocowany w której części akwarium .
 Mam już jeden taki elektroniczny z termometrem w strefie chłodniejszej dałem na prawą stronę terrarium w górnym rogu temp. Jest 23* cały czas a wilgotność w 50/55%. A analogowy kupiłem by porównywać sobie odczyty i z tego i z tego..
 Kupiłem ziemię z ogrodniczego do róż.  :/ I niewiem czy tu dałem ciała bo później doczytałem że lepsza jest do ziół. Kurde .może zła by nie była ale mimo że zmierzałem ją z gliną wędkarska to jest taka jakby torfowa:/ i jak te. Gady wejdą w koryto z wodą to diabły obklejone są w tym torfie ale jak obeschna to już są czyste...myślałem żeby na to dać ziemię z kretowiska jakaś tam też warstwę zmieszana z gliną poradzicie coś?
 I jeszcze jedna sprawa między plaskatymi kamieniami chce posiać trawkę czy to dobry pomysł? Tam właśnie w strefie grzewczej.jutro chyba doleci do mnie lampa .
 Pozdrawiam ..

Ważka:
Cześć @Vicia :)

--- Cytat: Vicia w 01.02.2021, 16:50:03 pm ---Kliknąłem w twój link ale coś nie aktywny jest bo nic się nie wyświetla.
--- Koniec cytatu ---
Sprawdzałam na 3 sprzętach i mnie się link otwiera. Są tam 3 foldery. Jeden z nich, to zestaw plików ze spisem roślin dozwolonych i zabronionych dla naszych pupili. Jeśli Twoje żółwiki podskubują te liście dębu, to ja bym nie ryzykowała i usunęła je z terrarium.


--- Cytat: Vicia w 01.02.2021, 16:50:03 pm ---Co ile albo ile razy dziennie karmić żółwie( czym i nie, to już wiem) ?
--- Koniec cytatu ---
Małe żółwiki karmi się codziennie - raz dziennie. Chociaż wskazana jest co jakiś czas jednodniowa głodówka. Wyczytałam, że porcja ma być wielkości skorupki żółwia. Potem jedzenie usuwamy nawet jeśli nie zjedzą wszystkiego. Jedzenie nie powinno zalegać w terrarium, by żółwiki nie jadły non stop. Nie wolno ich przekarmiać, bo to grozi "piramidowaniem" skorupy.
Idealnie jest, gdy żółwie jedzą rano. Wtedy najlepiej przyswajają jedzenie. Mój Viktor, gdy wstanie najpierw idzie na minimum godzinę wygrzewać się pod lampą. Je dopiero ok 11 tej. Ale tak sobie sam ustalił.


--- Cytat: Vicia w 01.02.2021, 16:50:03 pm ---Dziś doleciał do mnie analogowy higrometr z akwa-sklepu  i gdzie go najlepiej umocować. Albo raczej gdzie powinien być umocowany w której części akwarium .
--- Koniec cytatu ---
Mam 2 sztuki analogowych higrometrów i termometrów w jednym. Jeden w strefie ciepłej, a drugi w chłodnej - nocnej. Przykleiłam je tuż nad poziomem podłoża. Podobno tak najlepiej pokazują temperaturę i wilgotność danej strefy. W strefie ciepłej mam ok 32-37° i wilgotność ok 40% (37° tuż pod lampą). W strefie nocnej ok 23-25° i wilgotność ok 50/55%


--- Cytat: Vicia w 01.02.2021, 16:50:03 pm ---Kupiłem ziemię z ogrodniczego do róż.  :/ I niewiem czy tu dałem ciała bo później doczytałem że lepsza jest do ziół. Kurde .może zła by nie była ale mimo że zmierzałem ją z gliną wędkarska to jest taka jakby torfowa:/ i jak te. Gady wejdą w koryto z wodą to diabły obklejone są w tym torfie ale jak obeschna to już są czyste...myślałem żeby na to dać ziemię z kretowiska jakaś tam też warstwę zmieszana z gliną poradzicie coś?
--- Koniec cytatu ---
Mieszam ziemię bez nawozów z gliną wiążącą wędkarską w proporcjach ok 2:1 Gdy wydaje mi się za suche dodaję nieco wody. Układam podłoże w terrarium i je uklepuję. Ostatnio dostałam w wędkarskim gratis worek ziemi bełchatowskiej. Do wymieszania z gliną też jest dobra. Warto też do tej mieszanki dodać nieco piachu, ale obecnie mam problem z jego zdobyciem. Ziemia z kretowisk też jest bardzo dobra.


--- Cytat: Vicia w 01.02.2021, 16:50:03 pm --- I jeszcze jedna sprawa między plaskatymi kamieniami chce posiać trawkę czy to dobry pomysł?
--- Koniec cytatu ---
Też planuję to zrobić. Tyle, że ja chcę trawę posadzić w kawałku części nocnej, by trzymała wilgotność.
@Vicia, uprzedzam, że ja Viktora mam od 24 grudnia ubiegłego roku, czyli jak Ty jestem świeżynką w tym temacie. Dużo czytam, szukam, podglądam, ale znawcą nie jestem. Dlatego na moje rady patrz z przymrużeniem oka. Są tu osoby o wiele bardziej doświadczone.
Pozdrawiam :)

Kamil56:

--- Cytat: Vicia w 31.01.2021, 20:14:38 pm ---
  Czy tu w swoim dziale też mogę wpisywać zadawać pytania w sprawie hodowli problemów i.t.p?
Czy trzeba skakać na odpowiednie działy z tym powiązane?
 Z góry dziękuję za odpowiedź

--- Koniec cytatu ---
Jeśli będziesz mieć jeszcze jakieś pytania na tematy np żywienia, chorób czy terrarium to warto umieszczać je w stosownych działach by był porządek na forach. I aby wyszukiwanie było skuteczniejsze. A nóż widelec ktoś będzie miał takie samo pytanie to znajdzie odpowiedź bez oczekiwania na kogoś z większą wiedzą. Warto swoje pytanie dopisać do istniejącego wątku by nie powielać wielu takich samych pytań.
Co jakiś czas łączę takie same pytania w jeden temat.

Vicia:
 Ważka:dziękuję , za tak wyczerpujące odpowiedzi Informacje w nich zawarte napewno mi się przydadzą z tego co patrzyłem na twój profil to już rok na forum masz za sobą a to już jakiś tam staż jest.
 Kamil dostosuje się do tego prosze mi wybaczyć ale jako świeży nie za bardzo mam te forum oblatane a wiadomo każde jest inne.
 Dzięki za podpowiedzi...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej