Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:26:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spis inwentarza [scalony]  (Przeczytany 37837 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

TomaszW

  • Gość
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #45 dnia: 24.05.2011, 22:34:50 pm »
No ja już chciałem......
Stwierdziłem jednak, że lepiej niech inni to zrobią, bo nie chcę drugi raz usłyszeć: "Dobrze, tato!". :P

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #46 dnia: 24.05.2011, 22:48:40 pm »
Oj tam na Dzień Żółwia niech sobie pojedzą :)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #47 dnia: 24.05.2011, 23:41:55 pm »
Oj tam na Dzień Żółwia niech sobie pojedzą :)
Nie dawać to nie dawać... Dajmy jeszcze krowie kurczaka, raz na jakiś czas nie zaszkodzi.  :-\
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #48 dnia: 25.05.2011, 00:54:12 am »
Krowie dać kurczaka a żółwiowi jedną truskawkę raz na rok to wydaje mi się z lekka inny kaliber :P W naturze też może taki owoc czasem znaleźć przecież.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

TomaszW

  • Gość
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #49 dnia: 25.05.2011, 10:32:39 am »
Faktycznie!
Przecież jak żółw w naturze znajdzie jakiś owoc to nikt nie zabrania mu go zjeść ze smakiem. ;)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #50 dnia: 25.05.2011, 12:39:39 pm »
Jak znajdzie. Pytanie czy truskawki sadzi się tam, czy one rosną naturalnie na danym terenie. Moim zdaniem jeśli ktoś serwuje swojemu żółwiowi takie smakołyki, robi to TYLKO I WYŁĄCZNIE dla własnego widzimisie. Zwierzakowi nie jest to potrzebne, zatem po jaki czort go tym karmić? Nawet w formie smakołyku. Ja moim nigdy nie daje warzyw i owoców.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #51 dnia: 25.05.2011, 12:56:05 pm »
Też mojej nie daję, ale tak jak pisałam, jak ktoś raz na rok dał żółwikowi owoc, a na co dzień trzyma dobrą dietę i zapewnia dobre warunki, to czemu ciskać gromy.. ale tak sobie myślę, że może masz rację w tym, że nie powinniśmy takich zdjęć wrzucać tu na forum jako oficjalne z opieki nad żółwiem, bo część osób może nie przeczytać że to jednorazowa wyżerka i potraktować jako wskazówkę żywieniową.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #52 dnia: 25.05.2011, 13:00:58 pm »
Nie ciskam gromów  ;D Jeśli ktoś się tak poczuł- bardzo przepraszam. Wskaż miejsce ew. gromów  ;) Semiramida, o tym pomyślałem- słit paniusia w wieku 11 lat obczai fotkę i poleci po truskawki.  :-\
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #53 dnia: 25.05.2011, 13:06:29 pm »
Okej, za mocno się wyraziłam z tymi gromami ;) zaś co do tych owoców jeszcze, jak już ktoś chce dać raz do roku przysmak to zdrowsze są maliny (a już super zdrowy super przysmak to owoc opuncji :D)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #54 dnia: 25.05.2011, 13:11:07 pm »
Przysmaki nie są nikomu potrzebne. Jak chcemy dogodzić podopiecznemu- dajmy jakieś nietypowe roslinki lub kwiatki ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #55 dnia: 25.05.2011, 15:12:01 pm »
wege, dziecko drogie ile ty masz lat i przede wszystkim OD JAK DAWNA HODUJESZ SWOJE ZOLWIE? 2, 5 czy moze 10 lat? Nie stawiaj sie tu w roli eksperta ,bo masz jeszcze zbyt male z nimi doswiadczenie. Czytanie na pamiec forum nie zastapi lat spedzonych na obserwacji tych gadow.
Nie wiem kto Ci nabil tych punktow reputacji, ale m.in. twoje wypowiedzi spowodowaly, ze dalem sobie na rok spokoj z tym forum -  za duzo emocji i nahalnego "uczlowieczania" zwierzat a malo konkretow (nie mam na mysli tutaj "starej" gwardii, ktora caly czas merytorycznie utrzymuje wysoki poziom tego forum ;) )
Nie chce mi sie kolejny raz tlumaczyc ze truskawki wrzucilem okazyjnie, bo pewnie juz sobie wyrobiles opinie, ze najlepiej to trzeba by bylo odebrac mi wszystkie 8 zolwii, nie?  ;)
Swojego najstarszego zolwia mam 20 lat. Cos Ci sie nie podoba w jego wygladzie? Widac po nim ze zle go karmie? Albo po mauretanach lub marginatkach?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #56 dnia: 25.05.2011, 17:19:20 pm »
Hej Kuba, super żółwiki :) tego malucha szkoda, ale widać że reszta ma się super. A co do tych  truskawek to bez przesady.... ja też mojej marginacie dałam ostatio pół truskawki i nie uważam żeby to było coś złego. Sałaty, jabłka bym nie dała, ale  truskawka....

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #57 dnia: 25.05.2011, 17:30:51 pm »
zajebistą masz tą marginate. Z adopcji, nie?
A propos adopcji - niedlugo wybieram sie do starego zoo tutaj u mnie, w poznaniu. Mysle o adoptowaniu jakiegos zolwia (w tym zoo ląduje sporo niechcianych zolwi, a ja chce - w miare mozliwosci - pomoc). Ale sprawa jeszcze nie przesadzona; to zbyt duza odpowiedzialnosc by ulec emocjom i poprostu zabrac do domu kolejne zwierze. Plus powoli miejsca brak...
pozdrawiam
i dajmy juz prosze spokoj z tymi truskawkami, ok? dzieki.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #58 dnia: 25.05.2011, 17:33:05 pm »
Też mi się podoba.. :P no z adopcji :)
a można z zoo adoptować? Czy to jakaś okresowa akcja z oddawaniem żółwi?

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #59 dnia: 25.05.2011, 19:11:33 pm »
Zoorientowalem sie juz ladnych pare lat temu ze trafiaja tam niechciane zolwie... W zeszlym roku Pani Pabijan (weterynarz i zarazem kierownik tego zoo) pokazala mi "od kuchni" woliere z tymi podrzutkami; niektore byly po widocznych przejsciach  :( Niedlugo i tak musze sie wybrac z moimi gadami do tej Pani, wiec wtedy jeszcze raz rzuce okiem na oddane stworki  ;)