Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 12:38:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spis inwentarza [scalony]  (Przeczytany 38177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #60 dnia: 25.05.2011, 20:15:45 pm »
Nie zasugerowałem, że źle się nimi zajmujesz. Nadinterpretacja- gratuluję ;)
Jeśli sądzisz, że uczłowieczam i pisze z wielkimi emocjami- podeślij linki :)
Nie dosyć, że nadinterpretujesz moje słowa, to jeszcze mylnie oceniasz- nie pomyślałem, że karmisz tym na codzień.
Ekspertem nie jestem i nigdy nie będę w przeciwieństwie do Ciebie  ;) Jedynie co mogę powiedziec to mam 5 własnych żółwi, 2 z adopcji które podleczyłem. Czytam forum, zdobywam informacje i sądzę, że odkąd się tu zarejestrowałem moja widza się powieksza.
Ciekawe z tym rokiem przerwy...  :laugh: Jestem na tym forum od niedawna, maksymalnie delikatnie ponad 6 mcy :)

Co do mojej reputacji- mam tu fikcyjny profil i nabijam nim plusiki ;)
« Ostatnia zmiana: 25.05.2011, 20:19:37 pm wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #61 dnia: 25.05.2011, 22:12:22 pm »

oj wege wege....naprawde chcesz to ciagnac? ehh no dobra... ale nie lepiej zebys przeznaczyl ten czas na poprawe swojej fryzury?  ;)  (tak ;) musialem zobaczyc  kto tak zawziecie krytykuje moje truskawki  ;)
Tak w ogole to naduzywasz slowa "nadinterpretacja" (przed chwila czytalem jakis inny watek, w ktorym sie bardzo racjonalnie i absolutnie nie emocjanalnie zwracasz do jakiejs dziewczynki lat 11 8) Swoja droga napewno jej bardzo pomogles i dostaniesz za to plusa :))

Wracajac do tematu - wypowiedziales sie w moim watku ewidentnie prowokujaco. Pare razy komentowales te nieszczesne truskawki kompletnie pomijajac istote tego tematu. Jesli nie interesuja Cie zdjecia wybiegow czy tez innych zolwi i dlatego ich nie komentujesz to badz prosze bardziej konsekwentny i nie udzielaj sie w ogole  ;)

Wrcajac jeszcze do twojej emocjonalnosci - wege - przeciez ty jestes EMO  8) Czlowieku - spojrz na swoja grzyyywe  :laugh:

Nadal niestety nie dowiedzialem sie jak dlugo juz hodujesz swoje zolwie? W sensie ile lat? Cos mi podpowiada ze nie za dlugo (intryguje mnie tez fakt ze osoba ktora jest na tym forum od 6 miesiecy i nie ma dlugoletniego doswiadczenia z zolwiami zostala pomocnikiem adopcyjnym, ale to inna sprawa...)

Pozdrawiam Stary i wyluzuj juz
buziak  :-*

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #62 dnia: 25.05.2011, 22:24:17 pm »
Oj ludzie ludzie, po co się tu kłócić jak mamy takie fotografie z pięknymi żółwikami do komentowania, nie stwarzajcie niemiłej atmosfery.
Kuba a to nie jest miłe odnoszenie się do wyglądu....
Pozdrawiam Jakub

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #63 dnia: 25.05.2011, 22:40:37 pm »
Kuba - i wydają później te żółwie? Czy zostają w zoo, względnie są przekazywane do innych ogrodów?
Ja pamiętam, że kiedyś - ale to już bardzo dawno temu, jak łapali całe transporty żółwi z Rosji i potem gadziny trafiały do zoo, to w łódzkim od czasu do czasu robili wyprzedaże nadmiaru żółwi.
Natomiast później się przepisy pozmieniały, zaostrzyli kwarantanny i w ogóle nie chcą nawet przyjmować nowych zwierząt, przynajmniej w łódzkim. Gdzieś z pół roku temu jakaś kobieta znalazła żółwia w kartonie przy stacji benzynowej, zabrała go i potem właśnie ani w zoo, ani w przytułku-lecznicy dla dzikich zwierząt przy leśnictwie nie chcieli go przyjąć. Aż sprawa do prasy trafiła.

I dajmy już spokój z tymi truskawkami i sprawami około nich, bo się z igły zrobiły widły...
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #64 dnia: 25.05.2011, 22:52:47 pm »
Pamietam o tym zolwiu; czytalem na tvn24.pl  ;)
Jak rozmawialem z ta kobieta to ona generalnie ubolewala nad tym faktem iz ludzie te zolwie - zarowno ladowe jak i blotne - do zoo przynosza. Z tego co pamietam to mowila, ze zoo nie dostaje na opieke nad nimi dodatkowej kasy. I ze czerwonolicych juz nie chca, bo nie moga pomiescic...
Przejde sie tam niedlugo i spytam co i jak - czy mozna odkupic lub adoptowac takiego zolwia po przejsciach. W tej wolierze mieszkalo kilkanascie takich stworow; z braku miejsca ladowce roznych gatunkow byly razem. No ale to akurat normalka jesli chodzi o zoo i podrzutki (kompetnie mnie to nie dziwi  -brak kasy, miejsca itd)
pozdrawiam

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #65 dnia: 26.05.2011, 00:25:50 am »
Jeśli oceniasz czy ktoś jest emo czy nie, po długości grzywki to jesteś niesamowicie inteligentnym człowiekiem ;) Otóż jestem fotomodelem, nie EMO, i szkoda, że nie masz bladego pojęcia kim jest Emo  8)
Jesteś tak bardzo zaczytaną osobą w moich postach, że na 100% wiesz ile hoduję swoje żółwie ;) Tu na forum wszystko pisze :) Jeśli widzę zdjęcie, na którym żółw, który NIE POWINIEN jeść warzyw i owoców, zjada je- to zwracam uwagę, i nie zmienię tego :) Osobiście uważam, że została urazona twoja duma wielkiego znawcy i hodowcy żółwi. Jakim prawem ktoś mógł się do czegoś przyczepić?  :laugh: Jako, że ktoś był na tyle bezczelny by Cie szanowny ekspercie i znawco skrytykować, należy go zmieszać z błotem ;)
Co do sprawdzania- nie byłbym na tyle wścibski, by sprawdzać kim jesteś i jak wyglądasz.

To ostatnia moja wypowiedz w tym temacie. :)  :-*
« Ostatnia zmiana: 26.05.2011, 00:28:56 am wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #66 dnia: 26.05.2011, 09:39:23 am »
KONIEC O TRUSKAWKACH I FOTOMODELINGU W MOIM TEMACIE  >:(
dziekuje bardzo
serdecznie pozdrawiam
jakub (lat 14 i pół)


TomaszW

  • Gość
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #67 dnia: 26.05.2011, 10:24:44 am »
Z żółwiami podobna sytuacja była jakiś rok temu w zoo w Toruniu.Pani z biura mówiła, że ludzie przynoszą im żółwie, ale oni już nie mogą przyjmować, bo nie mają miejsca.Przejdę się tam i zorientuję w sytuacji.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #68 dnia: 26.05.2011, 12:23:56 pm »
Zapytajcie jak możecie w Poznaniu i w Toruniu - może np. potrzebują pomocy w szukaniu domów dla tych żółwi i można by ogłoszenie u nas na forum zamieścić. Albo mogliby do nas odsyłać osoby chcące oddać żółwia.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #69 dnia: 26.05.2011, 12:33:43 pm »
czesc, bardzo dobry pomysl ankan
ps chyba kupie dwie takie szklarenki  ;)
pozdr.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #70 dnia: 26.05.2011, 12:37:29 pm »
Do zooów  w całym kraju ludzie przynoszą żólwie. Masowo zanosili lądowce w latach 1985-1995, a potem się tyle wszędzie nagromadziło tych sztuk, że siedziały jeden na drugim. To efekt handlu ze Wschodu. Potem odmawiano. A jeszcze potem one 'ginęły' z oczu - o tym pisałam z rok czy 2 temu. Zdjęcia mam z dawnych lat. Z wodniakami podobnie było, tylko  w innym czasie się to odbywało.
Obecnie z powodów higienicznych, merkantylnych i ogólnie popowych królują w zooach kolorowsze modele, np. z Madagaskaru, a zanoszonych już zooa nie biorą, bo im nie wolno, chyba że po nocy  :laugh:.

Jakub, wpuść mnie na jedno zdanie z truskawką - proszę cię - bo chcę powiedzieć, że truskawka może teraz być, bo jest sezon na truskawkę i nie żałuj Kuba truskawki w sezonie żółwikom. Ja też swoim dam, ale dopiero jak stanieją, bo teraz są za drogie i sama wolę zjeść. :laugh:




Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #71 dnia: 26.05.2011, 12:53:24 pm »
Kuba, a co ma mój wiek do tego, że cię upomniałem?
To widzę, że przez ludzi jak ty wszystko w miejscu stoi bo ci 18 i mniej lat zawszę będą głupimi dzieciakami w twoich oczach...
« Ostatnia zmiana: 26.05.2011, 13:11:02 pm wysłana przez Jakub »
Pozdrawiam Jakub

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #72 dnia: 26.05.2011, 13:14:03 pm »
kurde stary... to nieporozumienie!
Napisalem tak o SOBIE zeby podkreslic dziecinnosc tej sytuacji  :) TO MIAL BYC ZART.
i kazdy tak to odebral tylko nie Ty  8)
jakub - nie jestes jedynym jakubem na forum  :P
ps ja uwielbiam sarkazm wiec wezcie na to poprawke  <afro>
pozdr.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #73 dnia: 26.05.2011, 13:16:37 pm »
To tak trochę jakoś niejasno piszesz... :P
Pozdrawiam Jakub

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #74 dnia: 26.05.2011, 13:23:11 pm »
Jakub - ale jaja! Teraz zobaczylem w Twoim profilu ze Ty masz faktycznie 14 lat.
W zyciu bym nie pomyslal!
Przepraszam stary jesli Cie urazilem zdaniem o dziecinnosci. Po Twoich wypowiedziach nie wpadlem na to ze jestes taki mlodziutki  ;)
MILEGO DNIA