Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:28:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spis inwentarza [scalony]  (Przeczytany 37833 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #30 dnia: 14.07.2010, 23:10:34 pm »
Dzięki za info..:) Łatwość montażu i demontażu jest dla mnie kluczowa, bo żółwie na sierpień muszą pójść do rodziców, a oni nie chcą nic stałego z cegieł, pustaków itp. na działce. Poza tym zabieram je czasem gdzieś do znajomych na działkę, albo poza miasto i męczy mnie łażenie za nimi żeby nie nawiały. A to by się dało do auta zapakować i wilokrotnie wykorzystywać...:) Super patent znalazłeś...)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #31 dnia: 17.01.2011, 12:04:11 pm »
Witam serdecznie!
nie chcialem sie "podłączać" pod cudze wątki wiec pisze na swoim ;)
chodzi o zachowanie moich zolwi. Otoz u niektorych z nich zauwazaylem dosc komicznie proby drapania sie tylnymi łapami po ogonie. Widamo ze nie dosiegną wiec wyglada to komicznie. To zachowanie nie wystepuje naraz u wszystkich tylko co jakis czas u pojedynczych. U doroslego mauretana tez to kiedys widzialem. Pytanie, czy tak mają samce? Nawet jeszcze te bardzo male? A moze to owsiki? I daltego swedzi :P Ale z drugiej strony wszystkie zolwie blyly odrobaczaner w listopadzie...
zauwazyliscie takie dziwne wywijanie nozkami tylnimi u swoich gadow?
pozdrawiam!



 

Dodano 18.01.2011, 11:18:49 am
wiem ze to wbrew regulamimowi samemu sobie "odpowiadac" ale zdziwilo mnie ze nikt z Was nie odpisal...Czyli , ze zachowanie ktore opisalem jest calkowicie nienormalne i absolutnie Wam nieznane?
pozdr
« Ostatnia zmiana: 18.01.2011, 11:18:49 am wysłana przez Kuba82 »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #32 dnia: 19.01.2011, 00:10:08 am »
Ja u swoich żółwi niczego takiego nie zaobserwowałam. Owszem wywijają niekiedy tylnymi nóżkami - ale to przy okazji ich prostowania i zginania jak leżą pod lampą. Natomiast nie widziałam, żeby się chciały podrapać.
Zabawnie to musi swoją drogą wyglądać...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #33 dnia: 19.01.2011, 09:59:41 am »
Ja też czegoś takiego nie zaobserwowałem, według mnie jedyne racjonalne wyjaśnienie to pasożyty, ale jak piszesz, że odrobaczałeś to nie wiem czy to możliwe, żeby dostały ich tak szybko.
Pozdrawiam Jakub

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #34 dnia: 19.01.2011, 10:11:57 am »
Nie wiem, jak to jest u samiczek, ale moj samczyk oczywiscie, tak sie "drapie" ;)

Nigdy nie poczytywalam tego jako cos nienormalnego, ewidentnie widac, ze cos go zaswedzialo i musial sie podrapac. Dawno tego nie obserwowalam, ale pamietam, ze sie zdarza.
I z pasozytami to na pewno nie ma nic wspolnego, kupka badana i "czysta" ;) Skroka tez mu w okolicy ogonka nie schodzi, nie jest w zaden sposob zmieniona, tak wiec mysle, ze to nazwyklejsze "drapanie".

I rzeczywiscie, wyglada przekomicznie, moj bardziej drapie nie ogonek a tą przestrzen pomiedzy lapka a ogonkiem, ciezko mi sie tam dostac i czasem tak sie wygina, zeby sie tam dostac, ze hoho :D

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #35 dnia: 19.01.2011, 11:07:35 am »
o wlasnie! o to chodzi  ;)
drapie sie nie tylko gdy sobie siedzi (lezy?) ale gdy chodzi po akwarium. Przez to  jego chod momentami wyglada jak skecz Monty Pythona "ministerstwo glupich krokow"  :P
ankan - przeciaganie sie i wywalanie nozek na maxa ze skorupu z jednoczesnym ziewaniem tez jest urocze ale zachowanie moich zolwi (powtarzam - nie wszystkich naraz, tylko tak okresowo) bije to na glowe ;)
dziekuje Wam za zainteresowanie i odpowiedzi.
ps. porobie pare fotek i wstawie. Zobaczycie jak mi mauretanki male urosly. Co ciekawe marginatki nie rosną...ale to nie problem, tak tylko napsialem  :P

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #36 dnia: 19.01.2011, 22:13:25 pm »
Ja dotąd takiego drapania nie widziałam, i musze z takimi obserwacjami zaczekać do wiosny, bo teraz żółwie mi śpią.
A zdjęcia wstaw  :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #37 dnia: 01.02.2011, 18:23:39 pm »
Ja drapania też nie widziałam nigdy ;)
Ale tak nawiasem mówiąc to u żółwi występują przecież nie tylko pasożyty wewnętrzne, ale też zewnętrzne, których badanie kału nie wykryje.

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #38 dnia: 24.05.2011, 15:09:42 pm »
hello, zrobilem przed chwilą pare zdjec. Wybieg troche zmodyfikowalem - przede wszystkim zalozylem siatke i troche go zmniejszylem by miec wieksza kontrole nad tym co sie tam dzieje  ;)
Wracajac jeszcze do sprawy "zaginionej" najmniejszej i najruchliwszej marginatki, to juz jestem pewien ze porwal sa ptak, na 90 % sroka. Niedlugo po tym zdarzeniu musialem doslownie je przeganiac, zlatywaly sie w okolicach wybiegu dla zolwii, po pare sztuk naraz  :o Plus widzialem jak sobie radzą z orzechami - zrzucaja je z powietrza i palaszuja kawaleczki (pewnie to samo zrobily z zolwikiem).
Co do samych zdjec to ciezko mi bylo w tym sloncu uchwycic jakiegos zolwika bo pouciekaly do kryjowek lub cienia przed tym sloncem...  8)
Dzis obchodza jeszcze miedzynarodowy dzien zolwia i dostaly truskawki  ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #39 dnia: 24.05.2011, 15:48:21 pm »
Maluszki w koniczynie są super... :D
A truskawki to polskie czy made in china?..:)

Widzę, że już cały wybieg siatką zabezpieczyłeś. A tak z ciekawości - to kupiłeś sztywną siatkę, czy taką elastyczną - sprzedawaną jako ochronna na ptaki?

A sroki to od razu podejrzewałam...Jedna zaryzykowała zdobyć obiad, to reszta też chciała brzuchy napełnić...:(( Koszmar z nimi...:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #40 dnia: 24.05.2011, 16:46:30 pm »
czesc ankan
siatka kupiona w sklepie ogrodniczym, elastyczna. Ale zmienie ją - oczka są zbyt duze. w piatek sie wybieram do praktikera. Mysle tez nad szklarenkami. Tylko jeszcze nie wiem jak je zrobic.
pozdrawiam i milego dnia

TomaszW

  • Gość
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #41 dnia: 24.05.2011, 18:00:12 pm »
Wybieg bardzo pomysłowy. :)
Czy w wybiegu tych mniejszych żółwi trawa nie jest za długa?Chyba ciężko im się chodzi....

Też mam siatkę - przymocowaną na stałe tzn. rozpiętą na drewnianej ramie, dzięki czemu łatwo otworzyć wybieg, aby włożyć tam jakieś smakołyki. :)

Zamiast szklarenki proponuję założyć na górę folię.W deszczowe dni może ona zakrywać cały wybieg, w chłodniejsze i słonecznie dni tylko jego część, a jak jest ciepło to może być zwinięta w rulon i czekać na wykorzystanie. :D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #42 dnia: 24.05.2011, 18:04:07 pm »
O rety, biedny żółwik :( tak mi go żal. Dobrze, że zabezpieczyłeś pozostałe.. masz całkiem imponujące stadko :)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #43 dnia: 24.05.2011, 19:26:42 pm »
Patent z folią chyba na tak duży wybieg lepszy. Można regulować przekrywaną powierzchnię.
Ja na balkon kupiłam na Allegro szklarnię z cienkiego poliwęglanu komorowego z otwieraną klapką. Tylko jest dość mała 100x60 cm.

O siatkę się pytałam - bo kupiłam też taką elastyczną i jak rozpakowałam to taka jakaś cienkawa mi się wydaje i nie wiem czy zda egzamin. Wprawdzie to tylko na ptaki, bo pies czy kot na ósme piętro nie dolecą...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Spis inwentarza vol.2
« Odpowiedź #44 dnia: 24.05.2011, 22:31:10 pm »
Yyy, czemu nikt nie opierdziela za truskawki?  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)