Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:48:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans  (Przeczytany 34040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #30 dnia: 10.01.2009, 15:35:26 pm »
Prześliczne...:) Na zdjęciach wydają się nawet ciut większe od sulkatek, wiec te ostatnie faktycznie mogą mieć w okolicach 8 miesięcy.
Polska nazwa podobna - żółw gwiaździsty.
Żólwiki pochodzą z hodowli?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #31 dnia: 10.01.2009, 15:46:44 pm »
No papierow na nie nie mam ale juz nie chce mi sie wyjasniac takie glupie prawo tu mamy,  ale ja jestem na 100 procent przekonana ze z hodowli bo przeglondalam hodowcow w angli i mysle ze to od nich, poprostu bylo mi za daleko i za drogo objezdzac cala Anglie by zakupic poszczegulne gatunki a w tym sklepie co ci zapodalam wszystko dla mnie zamowili w ciagu 2 dni .

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #32 dnia: 10.01.2009, 15:49:40 pm »
no właśnie, te trawa też jest cudna :) U mnie wszystko pod 20cm śniegu ^^ jedynie co na plus to to że pies ma radoche :P
Hmm nie wiem czemu ubzdurałam sobie że masz g. radiaty, a nie elegansy  :-[
Fajnie wyglądają, widać po tych fotkach jak bardzo sie od siebie żółwie tego samego gatunku róznią, każdy ma inny wzorek, plamke, pasek... świetne :)
Ja też na codzień mieszkam w bloku wtedy mój żółw na balkonie jest, ale mam też dom na wsi gdzie spędzam większość ciepłych weekendów, wolne tygodnie, lato itd i wtedy mamy z żółwiem do dyspozycji 20arów  ;D znaczy on ma wyznaczony swój wybieg, ale na spacerki wyciągam go też na reszte ogrodu, tam ma więcej przeróżnego zielska.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #33 dnia: 10.01.2009, 16:00:40 pm »
RADIATKI MMMMMMMMMMMM!!!!!!! moze kiedys sa naprawde zadkoscia tutaj ,a cena to nawet nie pytam. Roznica przy malutkich elegantach i radiatkach jest taka ze radiatki sa duzo ciemniejsze , a paseczki sa ciensze . Duzo podgatunkow jest pod ochrona.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #34 dnia: 10.01.2009, 16:02:42 pm »
Nie tyle o papiery mi chodziło, bo z tymi wszędzie bajzel, tylko o pochodzenie. Wydaje mi się, że te hodowlane łatwiej się ataptują niż odławiane z naturalnych i zupełnie odmiennych od tego co im możemy zaoferować warunków.
Ja na swojego niby papiery miałam, a głupia rejestracja się ciągnęła ponad 2 miesiące i mi wpisali, że z uwagi na nieudokumentowaną legalność pochodzenia nie mogę zwierzaka sprzedać, ani UWAGA(!) przekazać innej osobie.

To szczęśliwy ten Twój żółwik latem Victoria. Mój niestety latem też będzie musiał na balkonie siedzieć...:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #35 dnia: 10.01.2009, 16:19:31 pm »
Podam ci jeszcze jeden sklep w ktorym prawie kupilam zolwie i wierze ze jest to naprawde dobry sklep tylko ze koles z ktorym rozmawialam ma problem ze zrozumieniem ze klient ma zawsze racje, i ze nie spedze takiej kasy na cos czego nie moge zobaczyc bo on nie ma mozliwosci w 2009 roku przeslac mi fotek zolwi ktore chce zakupic,no ale nic wejdz na www.tortoisecentre.co.uk i otworz "tortoise law" tam masz grupy co kto potrzebuje. Mysle ze moje sa za malutkie zeby byly z odlowu a po za tym w angli jest naprawde paru dobrych hodowcow.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #36 dnia: 10.01.2009, 16:20:51 pm »
Co innego stepki w irlandi uwaza sie ze kazdy stepek powyzej 12 cm. jest z odlowu. >:( :( >:( :(

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #37 dnia: 10.01.2009, 16:45:26 pm »
Faktycznie trochę to u Was inaczej wygląda - część potrzebuje ceryfikatu od sprzedawcy, część nie. U nas rejestruje się wszystkie na tych samych zasadach w urzędzie gminy/powiatu.

Też bym nie kupiła zwierzaka jeśli by mi sprzedawca nawet fotki nie chciał przysłać.

Stepków z przemytu to chyba jest jednak najwięcej...:( Pamiętam jak kiedyś były masowo przywożone do Polski z Rosji i Ukrainy. Na rynku można było żółwia kupić za grosze. Oczywiście warunki przewozu straszne, więc całe szczęście, że przemyt ukrócono...
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #38 dnia: 10.01.2009, 16:48:44 pm »
co gorsza większość tych żółwi z odłowu trafiała na podłoge z sałatą  >:( niektóre, niestety, nadal tak żyją.. To musi być okropne, trafić z pięknego słonecznego stepu na panele/gumolit/kafelki, gdzie jedynym ciepłym miejscem jest kawałem podłogi pod kaloryferem  :( :(

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #39 dnia: 10.01.2009, 17:18:49 pm »
Malwo a są u was dostępne angulatki (chersina angulata)?
Pytam tak z czystej ciekawości.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #40 dnia: 10.01.2009, 19:12:31 pm »
Tak na szybko Beato to ciezko znalesc ale zdecydowanie jesli mozna kupic to tylko na zamowienie ze stanow, tu znalazlam jakas liste : www.cheloniauk.com tylko trzeba tam troche pogrzebac , jak cos znajde wiecej to dam znac.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #41 dnia: 10.01.2009, 19:23:25 pm »
Tortoise Identification: Guidelines to Identify land Tortoises on cheloniauk.com

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #42 dnia: 10.01.2009, 19:36:23 pm »
Malwa moje wszystkie żółwie stepowe są z odłowu i faktycznie kiedyś warunki to miały począwszy od "tak-złych-że-już-gorzej-być-nie-może" do po prostu złych. Ale teraz sukcesywnie idziemy ku lepszemu :) Więc nie martw się - niektórym się polepsza.

Ale masz rację, że mnóstwo ich wciąż żyje w tragicznych warunkach i naprawdę serce mi ściska jak widzę te biedactwa...

A te Twoje żółwie.... ehhh szkoda się wypowiadać tak zazdrość bierze ;) a serio przecudowne, przesłodkie. Sulcaty i gwiazdki są nie do końca w moim typie, ale tych G.carbonaria to Ci szalenie zazdroszczę ! :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #43 dnia: 10.01.2009, 19:44:14 pm »
Dzieki Azazella.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #44 dnia: 10.01.2009, 20:03:52 pm »
Jeszcze tak dla sprostowania zeby ktos mnie zle nie odbieral , nie ma tu tak ze sie wchodzi do zoologa i tam wszystko jest , wszystkiego trzeba samemu szukac i sie dowiadywac , ja prawie wszystkie zolwie mam kupione na zamowienie, niektore nawet byly sprowadzane z innych krai , czasami trzeba szukac miesiacami zeby ktos sie znalazl co ma mozliwosc sprowadzenia tego tutaj , nie zapomoinajcie ze jest to tylko mala wyspa prawie ze na kpncu europy.