Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:01:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans  (Przeczytany 34037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« dnia: 23.12.2008, 10:04:00 am »
Hejak dzisiaj wstawie pare fotek robionych na szybko bo swieta juz jutro a ja kurcze nawet choinki nie mam  :-\ !!!! To maje zakupione maluszki nie zupelnie wszystko poszlo z planem no ale nic, najwiekszy problem moje 2 stepki dostana chyba braciszka pod choinke, nawet 2!!!  ;D Jak zajechalismy na miejsce okazalo sie troszke innaczej jak umawialismy sie przez telefon  >:( . Zamiast papierow ktore obiecal dostalismy potwierdzenie zakupu w danym sklepie i wydrukowany kawalek papieru z zolwiami ktore nie potrzebuja wzgledem prawa w Angli papierow, (chociaz jak sie pytalam to ponoc je mialy) Wsrod ok. 15 stekow mial 3 samice(nie jestem pewna ) i ogulnie balagan , nie chcialam juz nic mowic bo moj chlopak walnol 260 km w tamta strone,  ponat 800km w jeden dzien zeby je kupic, 6 godzin promem,noc w hotelu, i 260 km z powrotem do domu , no ale nic jak sie okaze ze to chlopaki to tez dobrze byle zdrowe byly :P.(mosze jednak przyznac ze skorupy maja nieziemskie!!!!!!!!) a nauczke mam na przyszlosc nigdy juz nie umawiac sie ze sprzedawca,a no i sulkatki tez maciupkie ale mam jeszcze cos extra ale to na koniec:           No i tu moje male EXTRA maluszki :   

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #1 dnia: 23.12.2008, 11:05:14 am »
Nie mam pytań, nie zaglądam tu więcej, bo mnie zazdrość zje. ;)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #2 dnia: 23.12.2008, 11:40:31 am »
Nulus za takie cos mozna pujsc do piekla  >:D >:D >:D >:D >:D nie wiez ze zazdrosc to pierwszy stopien do bram piekielnych??? no ale dobra fajne gwiazdeczki co?

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #3 dnia: 23.12.2008, 12:21:23 pm »
Piękne, na razie chyba strasznie nieśmiałe bo same skorupki widać nic więcej.  :) Sulkatki na razie wyglądają tak niepozornie a za jakiś czas, bodajże do piętnastu lat wyrosną z nich prawdziwe blisko 80 cm potwory, aż ciężko w to uwierzyć ale to są prawdziw eolbrzmy, największe z gatunków kontynentalnych, więc dokupienie akra ziemi jak pisałaś wcale nie jest przesadzone.  Rosną szybko, co jest pewnie przystoswaniem do niebezpiecznych pod względem wystepowania drapieżników warunków w jakich zyją. Szybko muszą osiągnąć odpowiedni rozmiar i twardość aby nie paść ich łupem.
Nie wiem jak tam u Ciebie w Irlandii wyglądają lata, ale jeśli są deszczowe i mgliste (a tak sobie je wyobrażam) to trochę mnie martwi czy dasz radę w tym klimacie z nimi, bo to jednak gatunki wybitnie sucholubne i podobnie jak jak w przypadku pardalisów ciężko w ogóle w naszych północnoeuropejskich warunkach odtworzyć im sawannę... wysokie rauchunki za lampy typu PowerSun są zapewnione, a wszak lampy to tylko lampy.
Tyle żółwi i to w dodatku o różnych wymaganiach (niekiedy bardzo wysokich) to będzie spore wyzwane. Właściwie to już się pogubiłam ile masz osobników i gatunków  :) Ale jest na co popatrzeć i popodziwiać, nie ma co... też zazdroszczę, choć nie do końca bo wyobrażam sobie ogrom czasu i pracy jakie trzeba poświęcić aby ta gromadkę utrzymać...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #4 dnia: 23.12.2008, 15:20:45 pm »
:O  :o  :o  :o  :o :o
Chyba nic więcej dodawać nie trzeba!  :o
 ;D genialne  :-*

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #5 dnia: 23.12.2008, 18:01:10 pm »
Piekne są :D
TUPTUŚ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #6 dnia: 24.12.2008, 10:46:21 am »
260 km w tamta strone,  ponat 800km w jeden dzien zeby je kupic, 6 godzin promem,noc w hotelu, i 260 km z powrotem do domu ,

Uu jakie poświęcenie... Ale nie ma co, na pewno warto.
Co do stepowych, kształty faktycznie mają świetne. Troche mało wybarwione, ale skorupki cacy :)
A sulcaty i radiaty są po prostu :o
Musisz kiedyś wrzucić nam fotki wszystkich żółwi, tak w jednym poście dla rozeznania ;)
Nie no... jak tu nie zazdrościć;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #7 dnia: 28.12.2008, 10:16:42 am »
Hejka no wkoncu po swietach!!!!! Mam jednak zle nowiny , jak wiecie Kuba i Yellow zimowali od 1.11.08. no i wszytko dobrze szlo , dopuki szlismy na kolacje 25 do Gaego rodzicow (bo tu obchodzi sie swieta z kolacja 25.) no i madra Malwina w pospiechu wlozyla jeszcze cieplawa rybe po grecku do lodowki i rozmrozila w taki sposub lodowke.No ale nic chlopaki wstali zdrowi widac wypoczeci a po godzinie juz zaczeli sie grysc to dobry obiaw bo zawsze tak robia,co do dziewczyn i chlopakow sami ocencie ,                                                                                                                                                                                                            

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #8 dnia: 28.12.2008, 10:42:23 am »
Powracajac do tematu sulkatek i indian star, szczeze mysle ze podolam z sulkatkami (pozniej zrobie zdjecie tylnego ogrodka i sami zobaczycie o co mi chodzi),przegladalam stronki w angli i jest to dosc popularny gatunek zolwia, tak jak juz nie raz mowilam nie sa to zolwie z przemytu tylko klute w inkubatorze a to juz jest nie naturalne , i takie zolwie moga sie przystosowac duzo latwiej do warunkow odbiegajacych od ich naturalnego, acz kolwiek moim planem jest stworzenie im jak najbardziej zblizonych warunkow do ich naturalnego trybu zycia, chociaz mysle ze to jeszcze duzo czasu zanim podrosna zeby juz sie martwic jak narazie wazniejsze zeby same jadly i byly zdrowe.Co do indian star to jeden z maluchow nabawil sie bombelkow z nosa ale nie jest to cieknacy nos wiec jak narazie dam z tydzien zobaczyc czy to od stresu bo przeciez po takiej podruzy to sie nie dziwie czy od tego ze w sklepie wlozono je na 2 dni wszystkie razem a ten gatunek jest naprawde wrazliwy,z wetem tym razem nie ma co przesadzac bo one sa uczulone na duzo rodzai antybiotykow itp.  podwyzszylam mu temp. i codziennie witaminki no i zobaczymy tu pare fotek:                                                                                                                                                        

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #9 dnia: 28.12.2008, 11:00:37 am »
Malwa, no a te chłopaki obudzone przez ciepłą rybę to tak szybko wstały? Tak pytam, bo  chyba coś ta lodówka osłabła od tej potrawy i przestała ziębić?
A wracając do zdjęć to żółwiczki masz jak cukiereczki  :D .

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #10 dnia: 28.12.2008, 11:49:10 am »
Ci to mają fajnie, ledwo się obudzili a tu już panienki czekają ;)
gwiazdeczki na takie nieśmiałe wyglądają, na takie delikatne, jak mówisz. Za to sulcaty na małe rozrabiaki :P

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #11 dnia: 28.12.2008, 12:38:55 pm »
Jak poszlismy o 2 a ok 1 w nocy wrucilismy wszystko plywalo razem z zolwiami nalalo im sie wody do pojemnika i nie mialam wyboru , wykompalam je w letniej wodzie i tyle, wlasnie pierwszy dzien podaje im dzis jedzonko ale nie za duzo, natomiast dziewczyny az sie prosza zeby je zimowac ciagle sie zakopuja nic wsumie jeszcze nie zjadly no ale nic mosza przetrzymac ta zime bo juz za puzno zeby je klasc spac zreszta sa nowe i nie wiem czy sa na 100procent ok. No A moje nowe dziubaski sa swietne tylko sulkatki troszke nie jadki ale jeszcze wczesnie nowy dom nowe otoczenie pewnie sie stresuja zreszta zima i maluszki sa maciupkie wiec nic tylko by spaly albo wspinaly na co popadnie.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #12 dnia: 28.12.2008, 16:35:41 pm »
Malwa, jak rozmnożą ci się cukiereczki-gwiazdeczki to ja kupuję od Ciebie  :D . Lecę wtedy i kupuję  :D.
No, a już na pewno jak RP w strefę euro wejdzie  ;D .


Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #13 dnia: 28.12.2008, 16:39:47 pm »
Spoko bede pamientac , choc to jeszcze przynajmniej 5 lat. Ale zawiaski mam nadzieje jakos niedlugo, a potem stepki zobaczymy zmosic ich nie mam jak wiec tylko czekanie i duzo cierpliwosci mi pozostaje.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stepowe i maluchy g. sulcata i g. elegans
« Odpowiedź #14 dnia: 28.12.2008, 17:19:12 pm »
jak przyjdzie kolej na żabuty to pamiętaj o mnie!  ;D
a ze stepami czekasz bo sądzisz że za młode?