Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:28:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wszystkie moje żółwie  (Przeczytany 31298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #15 dnia: 14.01.2009, 18:37:58 pm »
No niestety...:( a wielka szkoda...:( Mając takie dane można by sprawdzić jak warunki życia, dieta, klimat w jakim aktualnie przebywa żółw wpływają na jego wybarwienie.
Ja o swoim wiem tyle, że pochodzi z hodowli w Czechach - czyli to już Europejczyk, a nie Afrykańczyk. O jego rodzicach niestety nic...:(
UVB na pewno ma wpływ - i żadne lampy nie zastąpią naturalnego słoneczka...
A tak a propos - przez jaki okres w roku u Ciebie w Irlandii jest na tyle wysoka temperatura na zewnątrz, że możesz trzymać na dworzu (przynajmniej w ciągu dnia) lampartka, czy sulkatki?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #16 dnia: 14.01.2009, 21:25:16 pm »
To zalezy od lata , ostatnie lato prawie 3 miesiace lalo, ale zato od marca zdaza sie ze mamy juz ok.15-20 stopni, rok temu mielismy piekne lato , temp. tutaj nie udezaja powyzej 25 stopni dlatego wspominalam ci o tych lampach grzewczych na wybiegach . Np. dzis mamy 8 stopni a jest styczen , najzimniej w tym roku (najzimniejsza zima od parunastu lat)bylo -5 stopnij.Mamy w planach pobudowac wybiegi ale konkretne z konkritem ,siatka pod ziemia ,wlasnie z lampami grzewczymi i w polowie zaslonietymi wybiegami itp. ale to kwestia paru lat chociaz mosze sie przyznac ze robimy juz male zbiurki materialow, mamy juz pustaki , narysowalam szkic , zebralam pare fotek z roznych zriudel bedzie git!!! A no i nie mowiac ze jak bedzie trzeba Garnek obiecal ze odda sulkatka pol garazu na zime bo tylko motocykle tam stoja , a jest dosc duzy wiec napewno beda zadowolone ale jak juz mowilam to jeszcze dobrych pare lat uplynie .Ostatnio znalazlam mala organizacje pod Dublinem cos w rodzaju przytulku dla zolwi ale niestety nie maja nawet stronki internetowej tylko numer tel. wiec mosze sie jakos zlozyc i do nich przedzwonic moze mogla bym sie jakos zaczac udzielac bardziej w tym moim kuku na punkcie zolwinek,ale to po powrocie z Polski bo mosze wkoncu odwiedzic moich rodzicow.No i oczywiscie po wybudowie nowego duzego tera , bo nie lubie jak zeczy nie maja rak i nog .

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #17 dnia: 14.01.2009, 23:08:31 pm »
To rzeczywiście jak temp. nie przekraczają 25 stopni to zostają podgrzewane i częściowo kryte wybiegi, bo inaczej, przynajmniej gat. tropikalne by prawie cały rok w terra w mieszkaniu musiały spędzać. Z tymi lampami grzewczymi to dobry pomysł...:) Jak będę robiła terra balkonowe kryte siatką żeby jakieś ptaszydło żółwia nie porwało to zostawię dziurę na lampę. W Polsce też lata bywają  chimeryczne.
Ciekawa jestem tego przytułku dla żółwi. Napisz coś więcej jak zadzwonisz do nich.
I powodzenia w budowaniu terra...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #18 dnia: 15.01.2009, 15:29:05 pm »
Malwa, ty wiesz jaki ja super kalendarz z motorami widziałam? kupiłabym ci i dała, ale ty tak daleko.

a'propos motorów - czy jeżdzicie z przyczepami?

wiesz co, ty chyba kiedyś sama założysz przytułek dla żółwi. Ja coś tak czuję...

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #19 dnia: 15.01.2009, 15:54:09 pm »
Z przyczepami? chyba chodzi ci o "traje" trzykolowce , jesli tak to nie ale moj znajomy ma bo stracil pare lat temu noge w wypadku, ja mam hondeVTX 1300 a Garnek kawasaki z1000.Wlasnie co do tego przytulku to tak wlasnie myslalam zeby sie przylaczyc ,i kto wie moze z czasem mogla bym cos stworzyc sama.Strasznie chciala bym pracowac z zwierzakami bardziej jak z ludzmi. :'( :'( :'(

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #20 dnia: 22.01.2009, 12:05:10 pm »
Wstyd mowic ale moj Yellow molestuje Kube :-[, co ja ludzia powiem, zboczuchy!!! >:( zrobilabym zdiecia ale nie chce im przeszkadzac, zreszta wygladaja na szczesliwych .  :-\

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #21 dnia: 22.01.2009, 19:50:07 pm »
Widać żółwiki też mogą być odmiennej orientacji...:) Jeszcze Ci paradę równości w domu urządzą...I "nawrócą" inne...:) I cóż - z przychówku wtedy nici będą...
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #22 dnia: 22.01.2009, 20:01:23 pm »
Nie czemu : straciles nadzieje ze twoj zolwik obdaruje cie potomstwem , masz podejzenia ze jest gejem ,chetnie go zaadoptuje. Firma "malwa" .
Bo my kochamy wszystkie zolwie bez wzgledu na ich upodobania ;D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #23 dnia: 22.01.2009, 20:12:59 pm »
haha  ;D nie męcz ich, daj im laski :) no chyba że planujesz im je udostępnić dopiero na wybiegu ?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #24 dnia: 22.01.2009, 20:27:33 pm »
Super hasełko...:) Zakładaj firmę..i na pewno żółwików będzie Ci przybywać...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #25 dnia: 23.01.2009, 08:11:55 am »
no to już wiadomo, że jest żółwiowy przytułek w Irlandii o nazwie MALWA. Teraz trzeba tylko firmę dowozową wynająć SKORUPY TRANSIT i jazda.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #26 dnia: 23.01.2009, 10:48:42 am »
No to mamy zalatwione ja juz nie wiem ktore tero z kolei zaczne budowac, a wy ten transport zalatwiajcie , moja mama smieje sie (wlasciwie jest przerazona)ze niedlugo ludzie beda mi przynosic stwory pod brame i zwiewac. Nie wiem czy sie smiac czy bac :-\ :-\ :-\ale zeczywiscie ludzie lubia takie sytuacje wykorzystywac, szybkie rozwiazanie >:(.Chociaz do puki mam dla nich wszystkich czas i nie obciazaja mnie soba w robieniu moich innych zajec to spoko.Zreszta duzo z nich to gadziory a te nie lubia byc dotykane ,calowane itp.szczesliwie siedza sobie w swoich terach czekajac na lepsza pogode , by duza lapa uniosla je w powietrze i wyniosla na dwor.No oprucz papugi ten dup...k uwielbia towarzystwo,szczegulnie jesli moze je sobie grysc(dzibac)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #27 dnia: 23.01.2009, 20:47:18 pm »
Malwa, ty dokupuj drugiego parota, bo się z domu na wakacje nie ruszysz, bo on se pióra z tęsknoty za Tobą z piersi powyrywa. Ja nie ciebie nie straszę. Miłość to miłość. A ptasia też jest silna i dogrobowa.

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #28 dnia: 07.01.2012, 10:33:04 am »
Ale ci zazdroszczeeeeee
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Oliwia765

  • Gość
Odp: Wszystkie moje żółwie
« Odpowiedź #29 dnia: 18.01.2012, 15:54:02 pm »
Fajne ja mam jednego : ) Masz 12 żółwi ?  >:( >:(