Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:34:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zawiasy (gładkobrzegi)  (Przeczytany 24160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #30 dnia: 01.04.2009, 03:14:47 am »
No niestety nie maja jeszcze dobrego apetytu , no chyba ze im banana dac to razem z reka by zjadly, ale to ,to dostaja tylko sporadycznie i zazwyczaj wymieszane z zielenina ktorej niecierpia.
A ja to nazywam madami , bo nie znam polskiej nazwy na to robactwo

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #31 dnia: 01.04.2009, 08:56:35 am »
to chyba są drewnojady

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #32 dnia: 01.04.2009, 12:32:44 pm »
Albo mączniaki...podobne toto jest...

Malwa - to one mają apetyt późna wiosna-lato? A zimą taki sobie?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #33 dnia: 01.04.2009, 13:07:21 pm »
Dopiero sie rozkrecaja, zreszta ktos je poprzednio przyzwyczail do miesa tak mocno ze zielenine trzeba podawac sposobem , np. zmieszana z owocem.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #34 dnia: 01.04.2009, 13:08:42 pm »
Pewno poprzedni właściel szedł na łatwiznę...:(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #35 dnia: 02.09.2010, 12:26:33 pm »
Heja
Przedstawiam Jadzie , kolezanka zamienila mi ja wczoraj za 4 tegoroczne agamy brodate, bo sklep je potrzebowal . Jadzi nie mogli sprzedac juz prawie rok, wiec siedziala w malym terrarium 30na30 pod czerwona lampa i na macie grzewczej jedzac salate, przykre bo to ta sama siec sklepow co my a ruznica w trzymaniu gadow ogromna, szczegulnie zolwi . Kolezanka wziela ja na siebie bo ze mna by nawet nie rozmawialy bo jak tylko tam jestem to zawsze wszystkich krytykuje i poprawiam , co prawda praca w sklepie nie jest latwa, bo to nie zupelnie tak ze sie wezmie cos z puki i da gada, wszystko trzeba zapisywac a potem tlumaczyc czemu sie to wzielo, czesto mi sie obrywa szczegulnie z uvb bo sa drogie a oni wychodza z zalozenia ze my te gady mamy sprzedawac szybciej zeby nie kosztowaly nas tyle kasy itp...itd...
No ale nic moje agamy napewno beda sprzedane w ciagu paru tygodni, po za tym kumpela ktora mi pomogla ma dobre uklady z kolesiem w tamtym sklepie wiec z miejsca wstawili im nowe lampy , po za tym tak jak ja uwielbiam zolwie tak ona ma pare doroslych agam w domu wszytko odpadki ze sklepu, chore , slepe itp. wiec moglam jej w tym ukladzie w pelni zaofac, po za tym sklep jest 20 min od nas wiec w przyszlym tygodniu jade zobaczyc jak maluchy sie maja.




Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #36 dnia: 02.09.2010, 14:05:50 pm »
Żółwinka jest śliczna  :)

Ze sklepami rzeczywiście jest problem, jak w każdym biznesie decyduje najważniejsze kryterium czyli rentowność. Ja mam osobiście niezbyt dobre doświadczenia z nieco innej strony ale dokładnie o to samo chodzi ale to historia na osobny wątek kiedyś.

Przypuszczam że właśnie tak jest że tnie się koszty - czyli z reguły małe boxy (nie wiem jak to normalnie i po polsku nazwać bo na słowo terrarium to nie zasługuje) i zero wody, złe pożywienie. Jak oglądam sklepowe żółwie to z kolei często, a nawet z reguły widzę w tych boxach swietlówki i lampki grzewcze. Inaczej być nie może skoro chcą te akcesoria sprzedawać i myślę że to jest główny argument + przeszkolenie przez producenta. Oczywiście to że takie lampy potrzebują przestrzeni (poza rzecz jasna samym żółwiem) to już nie bardzo kogoś obchodzi.
   
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #37 dnia: 02.09.2010, 14:29:01 pm »
Wiez z lampami to czesto oszustwo u nas uvb nie byly wymieniane od powstania sklepu czyli prawie 3 lata, udalo mi sie zwinac ze sklepu 3 kompakty kazdy za 43euro, grek , zabuti i para doroslych brodatek je dostala, wodnym dalam niebieska lampe grzewcza no i teraz czekam kiedy moja szefowa pojedzie na wakacje to jeszcze chce jedna zwinac dla monetora(warana) ktorego nie ma jak sprzedac bo rosnie jak oszalaly i jest bardzo agresywny.
Zabutiego chce kupic bo siedzi tam juz 2 lata ale szefowa nie chce mi dac dobrej zniszki, (straszna krowa z niej) wiec puki co opiekuje sie nimi jak tylko moge, kapie je , daje calcium, nutrabal,  i ta przekleta salate, od czasu do czasu slimaki, lub mlecze ktore na zmiane z kumpela prubujemy im dac ale nie chca jesc ze wzgledu na ta salate ktora byla im serwowana latami. Ach szkoda gadac .... opowiem wam wszystko na zlocie .

Co do Jadzi , polazila z godzinke po terze, zawinela skorupe do kryjowki, i teraz drzemie z Henkiem. Wlozylam ja dzis od razu do tera bo w sklepie siedziala prawie rok sama wiec nie sadze ze bylo sens ja wiecej stresowac i trzymac jeszcze osobno, po za tym wypruznila sie dzis przy kapieli i wszystko wygladalo w jak najlepszym stanie, (twarde zielono-brazowe bobki) skorupke wyczyscilam szczoteczka. Jest zdecydowanie duzo bardziej ruchliwa jak pozostala dwojka , tez lubi zjesc troszke padlinki wiec wczoraj jeszcze w pracy dalalm jej 3 male myszki z miejsca zjadla . Krysia i Heniek dostaja je raz w miesiacu po za tym slimaki raz na jakis czas , widac bylo ze chyba ich nigdy nie jadla bo wachala sie przez chwilke , ale z pewnoscia jej smakowaly bo zjadla wszystkie trzy na raz, za jedym zamachem. 

 

Dodano 02.09.2010, 15:56:33 pm
Mala uciekinierka, zaledwie wpadla na wybieg a juz rozrabia, jesli nie to ze cala trujka wyglada podobnie , nigdy bym nie powiedziala ze to te same zolwie , z zachowania istny step !!! >:(

« Ostatnia zmiana: 02.09.2010, 15:56:38 pm wysłana przez malwa »

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #38 dnia: 02.09.2010, 21:46:15 pm »
śmieszny żółwik. Taki długi ;) fajnie że ją przygarnęłaś. widać żwawa z niej Jadźka.
Stefanka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zawiasy (gładkobrzegi)
« Odpowiedź #39 dnia: 03.09.2010, 11:44:52 am »
Ładna z niej baba..:)
Strasznie się musiała męczyć w sklepie w tym terra 30x30...:( Ja też chyba nie widziałam w żadnym zoologiku dobrze urządzonego terra - wszystko przymałe, UVB brak. I tak jest nieco zmian na lepsze - bo wstawiają choć wodę, domek, a za podłoże nie służy już tylko notorycznie piasek.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ