Żółwie lądowe > Nasze żółwie

Żółw grecki

<< < (2/4) > >>

doru:
Samiec według mnie, strasznie duży jak na niecałe dwa lata. Jak już wspomniano - podłoże do zmiany, nie trzyma wilgotności a żółw już nie rośnie jak powinien. Czerwona żarówka jest ok, mnie osobiście drażni kolor ale dla żółwia to bez znaczenia, ma grzać :)
Samiec + samica w łączeniu to może być kiepski pomysł, bo jak samca najdzie chęć to ją zamęczy. Zaleca się trzymanie razem samic albo haremu - jeden samiec i kilka samic. Oczywiście tego samego gatunku, poza różnymi wymaganiami środowiskowymi gatunki różnią się florą bakteryjną - to co dla jednego normalne, dla innego może być chorobotwórcze.
Mam nadzieję, że wybieg zewnętrzny jest w przygotowaniu? Skoro mieszkasz w Anglii, to przejrzyj http://www.thetortoisetable.org.uk/

Darek1985:
Dziękuję za wypowiedzi i za rady 😉. Wybieg zewnętrzny będzie gotowy pod koniec miesiąca. Wie ktoś dokładnie jaka nazwa angielska jest tego podłoża dla zolwia ?? . A wracając do wybiegu dla ogryzka ile godzin może spędzić na zewnątrz?? . Poza tym tu w angli nie ma takiej pogody jak w Polsce.  Często pada wieje i temperatura mało kiedy przekracza 27/28 stopni. Więc sporo czasu niestety nie spędzi na zewnątrz:-/. A jeszcze jedna sprawa odnośnie żarówek.  Posiadam termostat dla żarówki grzewczej lecz świeci się cały czas a to chyba dlatego że jest zbyt małej mocy jak na to terarium a biała żarówkę świece tylko w dzień około 10godzin. 

doru:
Termostaty do żarówek to zabójstwo, częste włączanie i wyłączanie się żarówki wykończy Ci ją bardzo szybko. Żarówka ma się świecić cały czas (znaczy się w dzień, w nocy nie), moc dostosowana tak, żeby pod nią było ok. 30-35 stopni. Nocą spadek temperatury jest normalny.
Poczytaj na zagranicznych forach, jak ludzie radzą sobie z pogodą w Anglii, bo wiem, że żółwie na zewnątrz trzymane są całodobowo. Myślę, że dobrym pomysłem jest zrobienie małej szklarenki jako schronienia.

Darek1985:
Witam. :-). Ma ktoś może linka do podłoża jakie należy kupić?? . I czy konieczne jest dodanie gliny czy są gotowe mieszanki??

Kamil56:
Wstaw linki do preferowanych sklepów to coś doradzimy

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej