Żółwie lądowe > Nasze żółwie

Żółw grecki

(1/4) > >>

Darek1985:
Witam jestem tutaj nowy :-). Tydzień temu kupiłem zolwia greckiego . Przez ebay zamówiłem Vivarium o wymiarach 90/40/40 . Mój żółw ma niecałe dwa lata. Kupiłem go z rodowodem ( mieszkam w angli i tutaj zwierzęta mają rodowody potrzebne do opuszczenia kraju)
 Być może w Polsce też tak jest nie wiem czy zolwie sprzedają z rodowodem :-). Posiadam dwie żarówki jedna do grzania druga z promieniami UVB . Temperatura w środku Vivarium to 26 stopni. Proszę o wypowiedzi odnośnie płci zolwia ale wydaje mi ile że to jest on :-) . Jak coś zrobiłem źle lub czegos mi brakuje to pisać:-). Pozdrawiam serdecznie :-). Ps. Czy mogę posiadać w tym Vivarium dwa zolwie ??

Darek1985:
Jeszcze jedno zdjęcie:-)

to_ja:
Żółwik śliczny, niestety podłoże do wymiany. Najlepsza jest dobrze ubita ziemia. Kostka bukowa nie daje stabilności łapkom żółwia, nie trzyma wilgoci a zraszana szybko pleśnieje. No i ta czerwona żarówka mi się nie podoba. Witaj na forum  :)

Darek1985:
Była czerwona lub niebieska ja wybrałem czerwona :-) ps. Mogę posiadać w tym Vivarium jeszcze jednego zolwia i czy koniecznie musi być grecki ?? Indian tortoise  jest piękny:-)

Luk:
Możesz mieć dwa żółwie, ale powinieneś pamiętać że żółw grecki może urosnąć nawet do 30 centymetrów i przy dwóch terrarium musi być większe. Nie powinieneś też łączyć samców bo będą w stosunku do siebie agresywne. Najlepiej trzymać dwie samice, albo samca i samicę. Łączenie dwóch różnych gatunków też nie jest dobrym pomysłem mogą mieć odmienne wymagania co do warunków :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej