Żółwie lądowe > Gatunki

Co to za gatunek? :)

(1/2) > >>

duzyzolw:
Mam tego żółwia, a właściwie żółwicę, od wielu wielu lat ale nigdy nie zastanawiałem się jaki to gatunek, poprzedni właściciel mi tego nie powie bo żółwik przechodził z rąk do rąk i jestem już przynajmniej 3 jego właścicielem.
Obecnie waży on ponad 5 kg i jest naprawdę sporych rozmiarów - zdjęcie jest nieaktualne bo sprzed paru lat (chyba 2009 rok) ale takie mam na komputerze tylko.
Będę wdzięczny za pomoc w ustaleniu jej gatunku :)

she:
potrzebne są jeszcze zdjęcia plastronu i ogonka żółwia :) Czy żółw ma na tylnych łapach mdzele (takie narości?). Wygląda mi na mauretańskiego, ale za mało zdjęć jest aby ocenić w 100%

ankan:
Też mi sie wydaje, że to żółw mauretański - ale żeby zidentyfikować podgat. potrzebne są, jak She Ci napisała dodatkowe foty - plastronu, ogona, ud.
Aż uwierzyć mi się nie chce że waży 5 kg - mauretany osiągają gabaryty zbliżone do greckich. Na pewno dobrze ją zważyłeś? Ile ma cm?

duzyzolw:
Nie jestem teraz w domu i nie mam jak zmierzyć i ponownie zważyć żółwicy ale jak tylko będę to na pewno to zrobię. Jak i zdjęcia ze wszystkich stron :) dziękuję wam bardzo za odpowiedź.
Co do wagi to napisałem około 5 kg bo taką ostatnią wagę pamiętam, a co do wymiarów to z pamięci na oko ma około 25 cm, może więcej :)

ankan:
To jak będziesz w domu to zważ, zmierz i obfotografuj gadzinę to postaramy Ci się pomóc z podgatunkiem...:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej