Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:31:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co to za żółwik?  (Przeczytany 6704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tallib

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Co to za żółwik?
« dnia: 19.03.2014, 18:43:30 pm »
Witam , wraz z ojcem prowadzimy firmę transportową, dziś jeden z naszych kierowców przywiózł sobie z Włoch pamiątkę w postaci żółwia za co dostał solidną że tak powiem "pochwałę" (twierdzi że znalazł na dzikim parkingu delikatnie w ziemi zakopanego) , pamiątka została mu przez ojca zarekwirowana i teraz zastanawiamy się co z tym fantem zrobić , w kwestii żółwi jestem zielony no ale jak już się trafiła taka okazją to pewnie zwierzaka przygarnę ( u rodziców w domu jest pies i 2 koty ) . Terrarium jest w trakcie budowy i żeby je odpowiednio wyposażyć muszę mojego nowego kolegę zidentyfikować a jak już wspominałem w temacie jestem zielony . Żółw wygląda tak :
http://zapodaj.net/9bae5eba6184b.jpg.html
http://zapodaj.net/5f14023e37579.jpg.html
http://zapodaj.net/36bb0dc13d12f.jpg.html
Długość pancerza ok. 4,5-5cm , po cztery pazurki na łapkę , aktualnie żółwik jest dość niemrawy więc podejrzewam że jeszcze "hibernuję(?)"
Jeśli zajdzie taka potrzeba to zrobię więcej fotek , aktualnie nie chcę już go stresować bo podróży raczej lekkiej nie miał , pozdrawiam

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Co to za żółwik?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2014, 19:04:59 pm »
Osoba, która przywiozła tego żółwia powinna zostać wyrzucona z pracy!
To wielka krzywda dla tego żółwia!!!

Jest to młody żółw grecki! Zbierz mu trochę mlecza. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline tallib

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Co to za żółwik?
« Odpowiedź #2 dnia: 19.03.2014, 19:21:32 pm »
 dzięki za odpowiedź , teraz biorę się za literaturę i postaram się mu zapewnić odpowiednie warunki a co do kierowcy to gdyby to tylko ode mnie zależało już by nie pracował :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Co to za żółwik?
« Odpowiedź #3 dnia: 19.03.2014, 19:25:33 pm »
Na pw wysłałem Ci przydatne linki! ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Co to za żółwik?
« Odpowiedź #4 dnia: 19.03.2014, 20:06:07 pm »
piękny jest też żółwik :) i taki malutki :) tallib na forum znajdziesz wszystkie przydatne informację na temat tego, jak o takie stworzonko dbać. Szkoda, że trafi do terra mimo wszystko nawet przy najlepszych warunkach, które nie wątpię będziesz starać się mu zapewnić, to nioe to samo, co naturalne środowisko... może kierowca będzie kursować na tej trasie i jednak zwróci gada naturze? :)

Offline tallib

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Co to za żółwik?
« Odpowiedź #5 dnia: 19.03.2014, 20:18:37 pm »
jeśli trafi się jakiś kurs w tamte rejony to żółwik trafi z powrotem do naturalnego środowiska , jeśli tak się nie stanie to i odpowiedni wybieg na lato się mu zapewni , podwórko mam spore ,zwierzaki jak już wspominałem tylko u rodziców w domu , u mnie żółwik aktualnie jedyne zwierzątko             czasu mi raczej nie brakuję  także warunki powinien mieć odpowiednie
« Ostatnia zmiana: 19.03.2014, 20:21:02 pm wysłana przez tallib »