Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:14:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy to żółw pustynny?  (Przeczytany 10416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #15 dnia: 03.04.2010, 12:48:44 pm »
ale głupek jak mozna tak zmieszać gatunki przecież one zupełnie innych warunków potrzebują
Pozdrawiam Jakub

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #16 dnia: 03.04.2010, 13:25:14 pm »
No faktycznie ta osoba nie zdaje sobie sprawy z tego, że może nie wolno ich trzymac razem. Jakby wiedział to dałby inne zdjęcia. Ogłoszenia daje kuszące i każdy kto szuka(ł) żółwia natrafił się na ogłoszenia tego sprzedawcy. Natomiast też myślę, że trzeba wziąć pod rozwagę to, że nie jest to hodowca tylko "dorobkowicz", który znalazł niszę na naszym rynku. Wszyscy piszą, że żółwi nie ma żeby  kupić. On ma wszystko "jak nie dziś o jutro". I każdy kto chciał kupić żółwia trafia na jego oferty. Ja muszę przyznać, że uważam jest o wiele lepiej niż jak miał kiedyś. Też dzwoniłam do niego i mówi prawdę skąd je ma, jak je trzyma itd. I widać,że nie ma super pojęcia o żółwiach- ale nie kłamie i ż chyba mają jako tako. Ja szukając żółwia dla mnie odwiedziłam kilka rodzin.. przez tel i foty niby wszystko ok. Na miejscu spotykałam różne rzeczy (nawet straszne).  Myślę też, że każdy kto kupuje jakiekolwiek zwierze nie ma pewności odnośnie jego pochodzenia, warunków trzymania, diety, opieki wet itd.  Przecież ten sprzedwca je odkupił, żeby sprzedać, a nie żeby tak żyły razem. Dlatego to są warunki przejściowe. Myślicie,że w zoolog sklepie od kogo mają te żółwie- od niego? A jak jeden gat ktoś kupi i chcą wrzucić nowy to wymieniaja podłoże i robią dezynfekcję?  
« Ostatnia zmiana: 03.04.2010, 13:33:16 pm wysłana przez Nila »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #17 dnia: 03.04.2010, 16:24:17 pm »
Nila - masz w pełni rację. W zoologicznych sprzedają jakieś zwierzę i do pozostałych, albo do opróżnionego terra wrzucają inne - oczywiście często i gęsto nie wymieniają podłoża. Zwierzęta nim trafią do sklepów transportowane są i trzymane są w różnych warunkach. Niektórzy kupują kilkanaście różnych i potem odsprzedają z zyskiem. Wszystko się zgadza.
Moim tylko zdaniem nie należy u takich osób kupować, żeby im nie nakręcać koniunktury i jak najbardziej popytowość takiego procederu ukrócić. Poza tym młode żółwiki są bardzo wrażliwe, a trzymanie różnych gat. razem zwiększa ryzyko, że nasz świeżo zakupiony maluch nie pożyje zbyt długo. Wydamy kasę na żółwia, potem będziemy się martwić, że z nim coś nie tak - biegać po wetach - a koniec z końcem maluch padnie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #18 dnia: 03.04.2010, 16:26:45 pm »
dlaczego ludzie porównują się do innych przecież jeśli sklepy zoologiczne tak robią to nie znaczy że on takrze tak musi robić
Pozdrawiam Jakub

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #19 dnia: 12.04.2010, 15:26:17 pm »
Mi chodziło w wypowiedzi, że często odkupując żółwia trafiamy na gorsze warunki jego życia niż w sklepie. Bo jak kupujemy w sklepie w ogóle nic nie wiemy o ż przeszłości, ale żółwie mają znośnie. Jak kupowałam pierwszego od prywatnej osoby widziałam, że nie ma lamp, nie ma grzania itd, ale go wzięłam. Zapłaciłam za to bólem serca,- niby "widziały gały co brały", że akwa nie ma przeźroczystych szyb tylko brązowe, ze w misce ma paprykę zamiast chwastów. I widziałam i inne biedne żółwie na sprzedaż w prywatnych domach.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #20 dnia: 12.04.2010, 15:54:30 pm »
Szkoda zwierząt żyjących w takich warunkach, to oczywiste, ale kupując je nakręcamy ten rynek, i on będzie tak wyglądał cały czas. Prawda jest taka, że to nie wina tego zwierzęcia, które tam mieszka i cierpi i chcąc mu pomóc kupujemy je, ale ono daje wtedy miejsce następnemu, który będzie się męczył w takich samych warunkach. Przykre

Offline jerychonka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #21 dnia: 20.07.2010, 14:52:55 pm »
Czy możecie podpowiedzieć gdzie można kupić zdrowego żółwika? Jest trochę ofert jednak bez znajomości okazuje się, że można kupić chorego zwierzaka i wtedy jest kłopot dla niedoświadczonych takich jak ja. Można poczytać o żywieniu, potrzebach, terrarium itd jednak rozpoznanie choroby raczej nie jest łatwe. Pozdrawiam

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Czy to żółw pustynny?
« Odpowiedź #22 dnia: 06.08.2010, 18:14:50 pm »
Pustynnego?
Pozdrawiam, Nulus!