Żółwie lądowe > Gatunki

Gatunek a trudność hodowli

(1/8) > >>

Ja:
od jakiegoś czasu pragnę zostać właścicielką żółwia lądowego, więc chcę się jak najwięcej dowiedzieć o tych gadach.
Moje pierwsze pytanie dotyczy wyboru gatunku żółwia- z tego co wiem dla początkujących najlebszy jest stepowy lub grecki. A wy szczęśliwi posiadacze jakiego mi radzicie?

still:
Witaj ;)

Zarówno jeden jak i drugi gatunek wymaga tyle samo zainteresowania czasu, miejsca, poświęcenia i pieniędzy więc moim zdaniem ciężko na to odpowiedzieć ;)
Ja osobiście zajmuję się żółwiem stepowym i opiszę Ci jego główne wady dla początkującego hodowcy ;) żółw ten uwielbia kopać( nawet jak dotrze do dna terrarium potrafi starać się przekopać na wylot co owocuje konkretnym skrobaniem nieraz także w nocy lub wcześnie rano ;) ) świetlówka UV-B wydatek rzędu 80 zł co pół roku lub żarówka kompaktowa o takim samym paśmie widma podczerwonego z tego co wiem w granicach 50 zł do tego pożywienie latem łatwo dostępne zimą jeżeli nie zimujesz żółwika też kosztowne suszonki, duuuuże terrarium żeby miał gdzie szaleć ;)  Taki gad żyje ładnych parę lat i nie wolno na chwilę go zaniedbać bo można mu zrobić krzywdę na całą resztę jego życia. Najpierw poczytaj Wszystko co tylko możesz tutaj znaleźć pomyśl czy jesteś w stanie spełnić warunki takiemu podopiecznemu a potem zobacz który pyszczek bardziej przypadnie Ci do gustu ;)
Zalet i radości z opieki.... długo by wymieniać J

Pozdrawiam
-still-

Agnieszka:
Ja zawsze polecam greka bo najbardziej ze wszystkich żółwików je właśnie uwielbiam. A nie mozna powiedzieć który w hodowli jest najłatwiejszy, każdym trzeba się duzo zajmować. Najpierw musisz wogóle przemyśleć sobie czy dasz radę i czy Ci się będzie chciało.

Remek:
Wbrew pozorom jest to raczej kosztowna "zabawa" :-)

Bartek:
Czy grek czy step, żółw nigdy nei jest dobry dla początkująych.
Żółw jest trudny w opiece kosztowny i wbrew pozorom trzeba się czasami przy nim napracować.
Przeczytaj wpierw wszystkei artyuły ze strony głównej i zapoznaj się z wiadomościami na forum, a potem dopiero sie zastanów czy dalej chcesz kupić żółwia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej