Żółwie lądowe > Gatunki

Jaki to gatunek żółwia?

(1/3) > >>

PiksiDiksi:
Czesc. Nie Dawno - Jakis miesiac temu kupiłam żółwia. Żółw jest z zsklepu zoologicznego lecz niestety nie mam pojecia co toz a gatunek  :-[ Czy moge was prosic o pomoc i rozpoznanie ?

sola:
Jest to żółw stepowy.
Czy on tak cały czas po podłodze biega? Masz dla niego terrarium?

PiksiDiksi:
A jaki to podgatunek ? Mam chlopca Testudo horsfieldii . i pani w sklepie powiedziala ze zolw ( ten co jest na zdjeciach) Jest taki sam jak Testudo horsfieldii ale one wygladem bardzo sie roznia. No oczywiscie ze mam Terarrium bardzo zadko lecz czasami sa puszczane by pochodzily po domu.

ankan:
Zobacz sobie podgat. tutaj:
http://forum.zolw.info/gatunki/zolw-stepowy-podgatunki/

Ta samiczka to chyba Testudo horsfieldi horsfieldi.

Czasem ciężko jest dokładnie określić podgat. stepówki, bo one nieznacznie się od siebie różnią. Żółwie sprzedawane w sklepach to często krzyżówki różnych podgat. Do tego dochodzą różnice w wybarwieniu i przyrostach pancerza w zależności od obecności/braku UVB, dostępu do naturalnego słońca, diety, zimowania.

Viktoria:

--- Cytat: PiksiDiksi w 07.02.2014, 08:27:15 am ---A jaki to podgatunek ? Mam chlopca Testudo horsfieldii . i pani w sklepie powiedziala ze zolw ( ten co jest na zdjeciach) Jest taki sam jak Testudo horsfieldii ale one wygladem bardzo sie roznia. No oczywiscie ze mam Terarrium bardzo zadko lecz czasami sa puszczane by pochodzily po domu.

--- Koniec cytatu ---
Testudo horsfieldi to gatunek, kolejne słowo po horsfieldi oznacza dopiero podgatunek ;)

A jaki papierek na nią dostałeś? Coś na zasadzie rachunku, paragonu czy może dokument do rejestracji?
 Żółw jest młody, jeśli faktycznie jest z odłowu to taka działaność jest absolutnie nielegalna. Czy ta osoba ma więcej takich żółwi na sprzedaż? Jeśli tak to najlepiej to gdzieś zgłosić. Nielegalne odławianie żółwi przyczynia się do spadku liczebności populacji, które i tak są już kruche, w transporcie, który nie jest humanitarny, umiera większość z transportowanych zwierząt.

A na podłoge ich nie puszczaj - przeciągi mogą szybko doprowadzić do często tragicznego w skutkach zapalenia płuc, żółwie wdychają detergenty, którymi myje się podłoge, co więcej nóżki im się ślizgają a to strasznie źle działa na stawy, a uszkodzone stawy to okropny ból, czasem żółwie dostają nawet paraliżu kończyn. Także dobrze zorganizowane, wyposażone terro, od wiosny wybieg letni, a żadna podłoga :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej