Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 23.04.2024, 10:39:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jaki gatunek żółwia byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?  (Przeczytany 9354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tedy33

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki gatunek żółwia byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?
« Odpowiedź #15 dnia: 03.11.2009, 14:15:24 pm »
Wodne odpadają wogóle ale dzięki za info ;) żabuti bardzo ładne zwierzątka lecz z tą dostępnością będzie problem... Jestem z okolic Żywca i w samym Żywcu nie dość że jest 2-3 sklepy zoologiczne to jak dzwoniłem to nie mają wogóle żółwi w sprzedarzy. Żeby było ciekawiej sprzedawca powiedział mi że kiedyś zajmował się sprzedarzą żółwi lecz po wprowadzeniu przepisów po których trzeba mieć papiery na zwierzaka wycofał się bo stwierdził że za drogo by kosztował zółw :-\

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jaki gatunek żółwia byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?
« Odpowiedź #16 dnia: 03.11.2009, 14:37:39 pm »
Czyli w Żywcu nie kupisz i tak. Poszukaj przez net, może też ktoś kto jeżdzi na i giełdy by Ci przywiózł. I własnie - żółw którego kupisz KONIECZNIE musi mieć papiery - nie kupujemy zwierząt z przemytu i nielegalnego pochodzenia.
Ja tak napieram na przemyślany wybór - bo ludzie wybierają często stepki i greki nie dlatego, że chcą akurat ten gat. tylko dlatego, że jest najbardziej dostępny.

A na Rhinoclemmysy napatrzeć się nie mogę...takie są piękne...:) Zaczęłam się nawet zastanawiać nad zakupem, ale musiałabym już chyba akwaterrarium na środku pokoju sobie postawić, albo wywalić materac i spać na stojąco...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline tedy33

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki gatunek żółwia byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?
« Odpowiedź #17 dnia: 03.11.2009, 15:54:11 pm »
Rhinoclemmysy--- proszę o jakieś linki czy coś aby poczytać o tym gatunku. Żywiec odpada ale jest światełko w tunelu. Dzwoniłem do Bielska i tam w sklepie mają stepa za ok 550zł z papierami. W najbliższym czasie wybiore się i oglądne zwierzaczka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jaki gatunek żółwia byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?
« Odpowiedź #18 dnia: 03.11.2009, 16:05:41 pm »
Tu jest dobry tekst: http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=359133
Możesz też zobaczyć w tym samym dziale posty Azazelli i gekoba - sporo przydatnych informacji "z autopsji" i piękne zdjęcia gadzinek...:) Miłej lekturki...

Trochę drogi ten stepek...w Łodzi są po 400 zł młode.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline jerychonka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki gatunek żółwia byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?
« Odpowiedź #19 dnia: 20.07.2010, 13:43:30 pm »
BARDZO FAJNY TEMAT. POCZYTAŁAM TROCHĘ WASZYCH MĄDROŚCI I JESTEM O WIELE MĄDRZEJSZA W TEMACIE ŻÓŁWI CHOCIAŻ TEŻ BYŁAM CIEKAWA CO Z OSOBAMI TAKIMI JAK JA, KTÓRE CHCIAŁYBY ZAKUPIĆ ŻÓŁWIKA ALE SĄ "ZIELONE JAK TRAWKA". MIAŁAM W DZIECIŃSTWIE ŻÓŁWIA STEPOWEGO JEDNAK POMIMO TEGO, ŻE BYŁ HODOWANY KSIĄŻKOWO TO TERAZ JUŻ WIDZĘ ILE TAM BYŁO BŁĘDNYCH INFORMACJI. WSPANIAŁA STRONKA!!!