Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:33:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rozpoznanie żółwia  (Przeczytany 8953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł216B

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Rozpoznanie żółwia
« dnia: 11.10.2013, 09:24:02 am »
Witam wszystkich na forum, jest to mój pierwszy temat wiec proszę o wyrozumiałość. Od dwóch lat posiadam samiczkę żółwia stepowego (zdjęcie3 i 4). Niedawno kupiłem dużego samca (zdjęcie 1i 2) i szczerze powiem ze zgłupiałem czy jest to stepowy czy grecki??? Po wpuszczeniu go do mojej żółwika, moja samica zaczęła machać głową i chodziła cały czas za nim i go gryzła w nogi i głowę. Proszę napisac mi czy moge je razem Trzymać czy lepiej osobno.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Rozpoznanie żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 11.10.2013, 10:36:07 am »
Witaj na forum :)
Masz prześliczne żółwie  ;)
Żółwik z pierwszego zdjęcia to moim zdaniem żółw grecki- samczyk, możesz jeszcze dla pewności zrobić zdjęcie samczyka z tyłu tak by było widać tą tarczke nad ogonkiem, greki zwykle mają ją podzieloną.Jak sam dobrze zauważyłeś nie możesz ich trzymać w jednym terrarium, nie mieszamy różnych gatunków żółwi i nie trzymamy ich razem,maja inne flory bakteryjne i mogą od siebie coś podłapać.Samiczka machała łepkiem i podgryzała kolegę , pokazując że to jej 'mieszkanko', stepki w większości są bardzo terytorialne  ;) Oddziel je jak najszybciej i prosimy o więcej zdjęć pięknych gadziorków  ;)A jeszcze mam takie pytanie, jak kupowałeś samczyka to powiedziano Tobie ze to jest stepowy tak?W zoologicznym?
« Ostatnia zmiana: 11.10.2013, 10:41:23 am wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)

Offline Paweł216B

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Rozpoznanie żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 11.10.2013, 10:48:07 am »
Witam, to dzięki za potwierdzenie moich wątpliwości, żółwiki sa oczywiście rozdzielone. Teraz czeka je wizyta u weterynarza i badanie kału przed zimowaniem. Akurat będę miał czas przez zimę zrobić nowe lokum dla mojego nowego kolegi. pozdrawiam

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Rozpoznanie żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 11.10.2013, 14:00:53 pm »
Według mnie na pierwszym i drugim zdjęciu jest samczyk żółwia greckiego.  :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Rozpoznanie żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 11.10.2013, 19:15:47 pm »
Witaj! :)
Tarczkę widać i jest podzielona, więc grek (zdj. 1,2).
Na reszcie zdjęć samiczka stepowa.

PS:
Opisz może warunki żółwi. Przybywały na wybiegu? Jaką mają dietę? ::)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Paweł216B

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Rozpoznanie żółwia
« Odpowiedź #5 dnia: 11.10.2013, 20:30:27 pm »
Jeżeli chodzi o samiczke żółwia stepowego to w domu mam terrarium dla niej (wymiary okolo 1.40x0.80cm), oczywiście lampa grzewcza i uvb. Wybieg letni bardzo duży, zabezpieczony również od góry siatką. Dieta to głównie rosliny polne, zioła i suplementacja. Żółwik jest zimowany od grudnia do marca. Żółwia greckiego mam od kilku dni, ale wiem od właściciela ze mial wszystko zapewnione tak jak mój stepowy, był również zimowany. Teraz żółwie sa oddzielone i podczas zimowania zbuduje terrarium dla mojego nowego kolegi. tak  jak pisałem wczesniej przed ziomowaniem czeka je kontrola u weterynarza. Mam nadzieje ze sie dobrze nimi opiekuje.