Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 22:10:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Geochelone elegans - żółw gwiaździsty  (Przeczytany 17969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Geochelone elegans - żółw gwiaździsty
« Odpowiedź #15 dnia: 03.03.2010, 09:10:25 am »
Zdecydowałam się nie kupować gwiaździstego. Niech je hodują Ci co się znają. A po tym co napisała Malwa to mi się totalnie odechciało. Tymbardziej, że nawet w okolicy nie mam weta od żółwi. Znajomi mówią żebym w ogóle dała sobie spokój z żółwiem, bo za bardzo to przeżywam. Ja jednak od lat marzyłam o żółwiu. Tamtego nieszczęsnego szukałam pół roku. Będę szukać dalej.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Geochelone elegans - żółw gwiaździsty
« Odpowiedź #16 dnia: 03.03.2010, 12:33:53 pm »
Wiesz tak od razu poddawac sie to tez nie mozna ja jak bym miala zucic wszystko po kazdej przegranej walce o ich zdrowie a nawet zycie to nic bym nie miala, na bledach sie czlowiek uczy, czasami poprostu nic juz sie nie da zrobic co tez jest normalne bo w szpitalach ludzie tez umieraja kazdego dnia, takie to nasze zwariowane zycie. Jedno co staram sie u siebie zmienic to podejmowac bardziej rozsadne decyzje ktore nie kosztuja mnie tyle placzu,wysilku i kasy a mojej bandy zolwi , gadow i ptaszysk zdrowia.
Nie ma nic zlego w zakupie tej gwiazdki , najpierw dowiec sie cos wiecej o nich, zorganizuj wlasciwe tero , potrzebne lampy i nne wyposazenie a potem podejmi decyzje czy kupisz od tego faceta czy znasz moze jakies inne zrodlo i sparawa zalatwiona.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Geochelone elegans - żółw gwiaździsty
« Odpowiedź #17 dnia: 03.03.2010, 12:55:30 pm »
Nila -dokładnie nie poddawaj się, tylko spokojnie poczytaj i poszukaj.
Przygotuj wcześniej terro, lampy itp.  Nieszczeście Cię spotkało, ale tak za każdym razem być nie musi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Geochelone elegans - żółw gwiaździsty
« Odpowiedź #18 dnia: 03.03.2010, 14:09:40 pm »
Dziewczyny ja na prawdę na gwiazdki jak i  na lamparty jestem napalona. Zrobiłambym dla każdego Ż wszystko co mogę. Warunki w domu mogę stworzyć odpowiednie ( dzięki pomocy osób  doświadczonych).  Tak popatrzyłam na foty tych 5 gwiazdek - no chciałabym je mieć, Boje się jednego, że nie ma blisko weta. Wieczorem wyślę zdjęcia innych Ż.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Geochelone elegans - żółw gwiaździsty
« Odpowiedź #19 dnia: 03.03.2010, 15:13:22 pm »
Nila - tak naprawdę to jak żółwiowi nic nie dolega, to wystarczy, że znajdziesz jakiegoś weta, który wykona badanie kału i da Ci w razie potrzeby środek na odrobaczanie, który też sama podasz. Ewentualnie skoryguje dziób. Pazury możesz obcinać sama. Ja też mam do specjalisty od gadów dość dalego - ponad 100 km jazdy do W-wy lub Radomia. Dla bieżących spraw - np. to odrobaczanie znalazłam w Łodzi panią weterynarz.
Jak masz duży dom i jeszcze ogród to mozesz żółwiowi stworzyć bardzo dobre warunki. Więc uszy do góry ...na pewno jakiś ładny, zdrowy zółwik Ci się trafi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Geochelone elegans - żółw gwiaździsty
« Odpowiedź #20 dnia: 03.03.2010, 16:02:04 pm »
W tej sytuacji to może faktycznie z 5 naraz. ;)
Jeden to ryzykowne i trudno wybrać.
 :)
Alicja