Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:30:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam :) czy ktoś pomoże mi zidentyfikować konkretny gatunek tego żółwia?  (Przeczytany 24410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Cieszę się, że sprawa wyjaśniona :) Teraz już wiesz,że żółwika nie należy zimować.Musisz mu tylko urządzić na zimę fajne terrarium a wiosną wybieg zewnętrzny. Mam nadzieję,że zostaniesz już z nami i będzie pisać jak się miewa gadzinka a i fotki są bardzo mile widziane.

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Darcia :) nawet nie wiesz jak ja się cieszę że nie trzeba jej zimować:) hehe Kamień z serca

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Uwierz mi na słowo zimowanie to nic strasznego :) Ja mojego pierwszego żółwia zimuje od 13 lat  ;) choć w tym roku samiczkę którą zaadoptowałam będę hibernować pierwszy raz.

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Wiesz ja to widziałam w czarnych barwach ...może jak nabiorę wiecej odwagi a moja Tadzikowa będzie miała wymagane warunki .....może zdecyduję się na jeszcze jednego żółwia chętnie mauretanskiego ale widzę że cięzko go kupić w PL. (oczywiście jak mnie mąż nie wywali z tym moim zwierzyńcem mam rybki,psa ,żółwia ostatnio podrzucono mi na urlop szynszyla no i już tak został he nie wiem ile ten mój chłop wytrzyma)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Jestem w szoku, że to Testudo graeca graeca ;) u mnie odpadł na wstępie ten podgatunek ze względu na lekko zawinięte tylne tarczki, ubarwienie skorupy i ogólnie ubarwienie ciała :)

Giga tak czy siak masz pięknego dużego gadziora i to jest najwazniejsze :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Giga, ja jestem oczarowana Twoim żółwiem. :D
Jest piękny :-*
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
A masz już plany jak urządzić terrarium? co do drugiej gadzinki to u malców ciężko określić płeć a lepiej żeby druga była też samica bo samiec nie da jej żyć. To tak ja u mnie. Gdy Magellan ujrzał Emi to już nie było spokoju :) teraz siedzi na wybiegu sam a dziewczyny są osobno  ;)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
już sobie wyobrażam terra dla takiego wielkiego gadziora :)

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Dobrze,że moje trzy pociechy są zimujące bo inaczej to musiałabym im jeden pokój odstąpić ;)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Myślę, że nie byłoby aż tak źle :) chyba "gorsze" pod tym względem (wielkości i potrzeb metrazowych) są większe gatunki nieziumujące tj. lamparty czy żabuti nie mówiąc o pustynnych :)

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Serdecznie dziękuję za miłe słowo:) ;*Jesteście kochani:) Co do terrarium  to faktycznie nie mała sprawa ale już wole to niż zimowanie ^-^ i nie wiem jeszcze jak to zrobię ,mam taki kąt w kuchni 1.5m na 1m myślałam nad tym żeby tam zrobić jakiś azyl dla Tadzikowej ale taki otwarty żeby jednak mogła sobie wychodzić jak będzie miała ochotę ...nie wiem jednak czy to nie za mało jak na jej rozmiar...i czy aby na pewno dobre dla niej. Jak myślicie? :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
myślę, że na okres zimowy musi jej wystarczyć, jak nie ma miejsca na nic więcej :) tylko nie może być otwarty - ona powinna mieć swój azyl zamknięty żeby nie maszerowała po podłodze :)
 

Dodano 23.08.2013, 21:35:28 pm
Giga nie moge się napatrzeć na Twojego gada :) jest taki GIGA :D i do tego taki szeroki się wydaje :)
« Ostatnia zmiana: 23.08.2013, 21:35:28 pm wysłana przez she »

Offline andzia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 6
  • Klementyna i Melania
Przepięknego masz żówia  :D, taki ogromniasty  :P, pozdrawiam
Pozdrawiam, Aneta i Gadzinki :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Giga a jak do Ciebie trafił ten żółw? Wiesz coś na temat jego pochodzenia?

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Dostałam go jak miałam 7 lat,dobry wujek żeglarz czy marynarz mi go przywiózł ale skąd itd tego już nie wiem albo już nie pamietam :)