Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:16:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam :) czy ktoś pomoże mi zidentyfikować konkretny gatunek tego żółwia?  (Przeczytany 24413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Witam,jestem posiadaczką żółwika już 21 lat i dopiero teraz jak zaczęłam czytać wszystko na temat żółwi stepowych dochodzę do wniosku że przez tyle lat żółwik nie miał dobrej opieki;/ Jest mi bardzo źle z tego powodu i postanowiłam to naprawić.

Gadzik nigdy nie miał terrarium ,lampy, całe lato był na podwórku ..jadł co mu wpadło pod mordkę czasem jakiś owoc choć nie chętnie ,sałata;/ ,mlecze,babki... i wszystko to co w przydomowym ogródku można spotkać.
Zimą natomiast wchodził w jakiś kąt i sobie zasypiał ...budził się raz na jakiś czas zjadł co nieco i spał dalej.
 Nie jestem z tego dumna ,Tadzika bo tak się nazywa (choć nie wiem czy to chłopak czy dziewczynka)  dostałam jak mialam 7lat teraz już 28 a on wciąż mi towarzyszy ... proszę o opinie pod względem wyglądu czy jest w "dobrym " stanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :*
« Ostatnia zmiana: 19.08.2013, 13:27:53 pm wysłana przez GIGA1985 »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Żółwik wygląda nieźle, ale warto byłoby wybrać się do gadziego weta żeby zbadał nerki i wątrobę.
Co do gatunku i płci to musisz wrzucić zdjęcie plastronu, ogona, ud w okolicy ogona. Mi wygląda na mauretanskiego, ale potrzebne dokładniejsze zdjęcia.
Powodzenia przy zmianie warunków!

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Ależ masz pięknego żółwia, stepem on nie jest, ale nie jestem pewna co do gatunku Mauretański? :-\Nie chce w błąd Cię wprowadzić, na pewno kilku ekspertów napisze Ci jaki gatunek posiadasz.
O warunkach już wiesz, poczytaj na forum sporo rad znajdziesz i może coś podpatrzysz, natomiast fantastycznie że skorupka całe lato jest na świeżym powietrzu :)A zimą gdzie przebywa?
Pozdrawiam Beata :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Mauretan. ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Witaj na forum :)
Żółw jest bardzo ładny!Moim zdaniem to żółw śródziemnomorski.Bardzo podobny do żółwia Bemilki.
Poprawisz mu warunki życia i będzie ok.Dożyje sędziwego wieku. :)
Liczę, że zostaniesz z nami na forum! :)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
ale śliczny gadzior :)

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Dziękuję Wam serdecznie!  :-*
Popstrykam więcej zdjęć bo w końcu przydało by się  dowiedzieć jaką to płeć ma Tadzik  :P
 Mauretan powiadacie;) dostojnie mi to brzmi he he
Teraz się wezmę za dalszą teorię pogłębiającą wiedzę na temat warunków jakie muszę zapewnić godzince
 jak już wiem konkretnie jaki to gatunek. Mam nadzieje że mi się uda :)

P.S. A cale życie mi się wydawało że to mało wymagające stworzenia ... BŁĄD

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Niestety to częsty błąd. :( Super, że chcesz zapewnić gadzinie dobre warunki. :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Po tylu latach :) Należy mu się:)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Giga, rozmawialismy na jego temat na fb :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
Wiem i bardzo Ci dziekuję ale nie byłeś pewien co do mauretana:) wiec postanowiłam i tutaj zajrzeć :)

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Witaj, masz pięknego żółwia :)dzięki temu, że lata przebywał na dworze to wygląda nieźle tylko nie wiadomo jak jego organy przez dietę. Dla mnie z mordki wygląda na samiczkę ale to się okażę jak dodasz zdjęcia ogonka  ;)

Offline GIGA1985

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 2
nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać ..jeżeli chodzi o jedzenie już sobie poradziłam i tak w sumie dużo nie odbiegało od diety której żółwik potrzebował ..no wyeliminowałam sałatę ,a tak w sumie to nie było aż tak źle. Przeraża mnie tylko to terrarium. Mój gadzik już ma swoje wymiary...  w domku miejsca na duuuuuuuze terarium nie wiele  :-[

Offline darcia23

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Reputacja: 6
  • Todzia, Magellan, Emi :)
Ciężko będzie zamknąć tak dużą gadzinkę w terrarium skoro 21 lat żyła inaczej i ma swoje nawyki. Ale zimą chodzić luzem po mieszkaniu i spać w kącie nie może. Może jakaś duża szuflada by była najlepsza jako terrarium bo nie wyobrażam sobie typowego terra zamkniętego od góry.

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
To też jest do przeskoczenia :)
Moje żółwie nie mają terrarium.Mam tylko pojemniki przejściowe na okres tuż po hibernacji a przed przeniesieniem żółwi do ogrodu.
Jesienią prosto z ogrodu przenoszę je do piwnicy.
Problemu więc nie ma. :)

Z tego co wiem to inny hodowcy z tego forum również tak robią. ;)