Żółwie lądowe > Gatunki

Witam :) czy ktoś pomoże mi zidentyfikować konkretny gatunek tego żółwia?

(1/18) > >>

GIGA1985:
Witam,jestem posiadaczką żółwika już 21 lat i dopiero teraz jak zaczęłam czytać wszystko na temat żółwi stepowych dochodzę do wniosku że przez tyle lat żółwik nie miał dobrej opieki;/ Jest mi bardzo źle z tego powodu i postanowiłam to naprawić.

Gadzik nigdy nie miał terrarium ,lampy, całe lato był na podwórku ..jadł co mu wpadło pod mordkę czasem jakiś owoc choć nie chętnie ,sałata;/ ,mlecze,babki... i wszystko to co w przydomowym ogródku można spotkać.
Zimą natomiast wchodził w jakiś kąt i sobie zasypiał ...budził się raz na jakiś czas zjadł co nieco i spał dalej.
 Nie jestem z tego dumna ,Tadzika bo tak się nazywa (choć nie wiem czy to chłopak czy dziewczynka)  dostałam jak mialam 7lat teraz już 28 a on wciąż mi towarzyszy ... proszę o opinie pod względem wyglądu czy jest w "dobrym " stanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :*

Viktoria:
Żółwik wygląda nieźle, ale warto byłoby wybrać się do gadziego weta żeby zbadał nerki i wątrobę.
Co do gatunku i płci to musisz wrzucić zdjęcie plastronu, ogona, ud w okolicy ogona. Mi wygląda na mauretanskiego, ale potrzebne dokładniejsze zdjęcia.
Powodzenia przy zmianie warunków!

batusia81:
Ależ masz pięknego żółwia, stepem on nie jest, ale nie jestem pewna co do gatunku Mauretański? :-\Nie chce w błąd Cię wprowadzić, na pewno kilku ekspertów napisze Ci jaki gatunek posiadasz.
O warunkach już wiesz, poczytaj na forum sporo rad znajdziesz i może coś podpatrzysz, natomiast fantastycznie że skorupka całe lato jest na świeżym powietrzu :)A zimą gdzie przebywa?

ןคภ ๒z:
Mauretan. ;)

Tomasz!:
Witaj na forum :)
Żółw jest bardzo ładny!Moim zdaniem to żółw śródziemnomorski.Bardzo podobny do żółwia Bemilki.
Poprawisz mu warunki życia i będzie ok.Dożyje sędziwego wieku. :)
Liczę, że zostaniesz z nami na forum! :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej