Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 16:11:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Znalazłem żółwia  (Przeczytany 11452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Znalazłem żółwia
« Odpowiedź #15 dnia: 07.08.2012, 10:32:09 am »
Mam nadzieję, ze jednak przeczytają to i zrezygnują z wywozu gadzin.
Kolejna sprawa, że te dwa żółwie kupione od przydrożnego handlarza, też na 100% są wyłowione z natury i nie mają żadnych papierów.

Powiem tak - Chorwacka policja za przekrocznie ogromnie prędkości z dopuszczalnej 50 km na 150 km chciała gościa posadzić na 2 tygodnie do paki - to ciekawe co będzie jeśli znajdą nielegalnie wiezione żółwie, które są pod ochroną.

Barto - mocno - ale sama bym pewnie zrobiła tak samo...
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline natalijka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
Odp: Znalazłem żółwia
« Odpowiedź #16 dnia: 07.08.2012, 20:10:43 pm »
Nie wierzę, że można być tak bezmyślnym i przywozić żółwia  :o - przez myśl by mi to nie przeszło !

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Znalazłem żółwia
« Odpowiedź #17 dnia: 13.08.2012, 01:50:32 am »
Jeśli mistico był na tyle głupi i okrutny, by złapać dzikiego żółwia i chcieć go szmuglować, zapewne nie wypuści go z powrotem w reakcji na nasze oburzenie. Mam jednak nadzieję, że zniechęciły go wymagania hodowlane i żółw wrócił na łono natury.
Na Dorcię tak nie wjeżdżajcie, skupiła się rutynowo na żółwiu a nie na didaskaliach, każdy ma prawo coś przeoczyć.

A tak na marginesie to jaką też mamy pewność, że inne żółwie prezentowane na forum jako cudem znalezione, też nie pochodzą z przemytu? A mimo to podpowiadamy, jak hodować, ufamy w najlepsze scenariusze..



Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Martin

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 3
Odp: Znalazłem żółwia
« Odpowiedź #18 dnia: 13.08.2012, 02:05:07 am »
Masz racje semiramida. Nigdy nie wiesz komu udzielasz rad. Zawsze jednak robisz to w dobrej wierze i z nadzieja ze pomagasz potrzebujacemu zolwiowi.
Co do goscia z Chorwacji, to mysle ze dotarlo do niego ze na granicy beda czekaly na niego spore klopoty i zolwia wypuscil.
Mam nadzieje, ale tego to sie raczej juz nie dowiemy.