Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 23.04.2024, 19:53:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw lamparci  (Przeczytany 38695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #15 dnia: 07.03.2010, 07:05:33 am »
szybko się uwinęłaś :)
pokaż zdjęcia :)

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #16 dnia: 07.03.2010, 08:58:39 am »
To niezły aparat ten Oskarek  ;)
Powodzenia Nilcia  :)
Alicja

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #17 dnia: 07.03.2010, 11:03:41 am »
Wczoraj buszował do 2 w nocy, a teraz jeszcze śpi. Naszykowałam mu darń i upiekłam ziemię to jak się obudzi mu wstawię, bo wczoraj to tylko dosłownie w minutę zrobiłam prowizorkę, bo chciałam go szybko wyjąć po podróży z pudła. Szukam teraz instrukcji na necie do tych jego programatorów, żeby mu to po instalować tak jak miał wcześniej.
« Ostatnia zmiana: 07.03.2010, 11:13:45 am wysłana przez Nila »

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #18 dnia: 07.03.2010, 11:32:22 am »
Teraz to masz sporo zajęcia i nie masz wiele czasu.Ale napisz coś o tych czujnikach ruchu. A czemu Oni musieli Go oddać Nila ? Nie chcieli,ale muszą ? Tzn.że Go bardzo kochali.
Alicja

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #19 dnia: 07.03.2010, 12:32:03 pm »
Powiedzieli, że są już za starzy i nie mają już nieraz siły aby się nim opiekować. Oni mieli w całym salonie pomontowane dla niego lampy. Jak wychodził z jego domku to wyłączały się lampy i grzanie, które tam ma, a w miarę poruszania się po pokoju zapały się następne. Mają drewnianą ogrzewaną podłogę.  U mnie jak wybuduję mu nowy dom nie będzie mógł samodzielnie wyjść. Duży pokój wygląda jak pobojowisko i budujemy. Mam pyt jakiej wysokości zrobić ścianki boczne?

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #20 dnia: 07.03.2010, 12:59:36 pm »
bardzo ładny żółwik a ścianki boczne według uznania weź poprawkę na to że orośnie duży ja bym zrobił w docelowym dla lamparta 40 50 cm
Pozdrawiam Jakub

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #21 dnia: 07.03.2010, 13:06:06 pm »
Piękny jest..:)
A długo był u tych ludzi od których go wzięlaś?

Co do wysokości terra - to zmierz wysokość żółwia, dodaj z 10 cm na podłoże plus 25-30 cm odleglości od lampy do najwyższego pkt. skorupy. Dobrze by zrobić ścianki o takiej wysokości, żebyś w razie potrzeby część terra mogła przekryć. Myślę, że Ci ok. 70 cm wyjdzie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #22 dnia: 07.03.2010, 13:14:03 pm »
Rozstanie pewno było okropne dla tych ludzi.I pewno prześwietlili Cię na wylot.Żal mi Ich.  :(
Alicja

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #23 dnia: 07.03.2010, 13:16:43 pm »
no to dość smutne mieć żółwia przez lata i nagle się z nim rozstać
Pozdrawiam Jakub

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #24 dnia: 07.03.2010, 13:19:47 pm »
no cóż, żólwie żyją dłuzej.....
TUPTUŚ

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #25 dnia: 07.03.2010, 14:52:07 pm »
Właśnie..te zdrowo i dobrze karmione,prawidłowo hodowane.Cóż brałam to pod uwagę..testament trzeba będzie spisać na żółwia  ;D

Najważniejsze,że Nila się cieszy i zrobi wszystko,żeby żółw dalej sobie " królował "  :D
I takie dobre ręce każdy by chciał znaleźć , jak już musi oddać zwierzaka.  :)
Alicja

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #26 dnia: 10.03.2010, 14:12:44 pm »
Powiem Wam, że wybraliście mi super żółwia. Tyle radości już dawno nie miałam.. Jak wejdę do niego do pokoju z jedzeniem podchodzi i zabiera mi z ręki, a przy chodzeniu tupie jak panienka na obcasach. Gryzł kaloryfer, próbował  książkę, a wczoraj podszedł i zaczął mnie łapać za skarpetki. W końcu dostałam olśnienia, że chce zjeść coś białego i dałam  mu kostkę trixie ( których cały zapas mam od byłych właścicieli). Połowę zjadł przy pierwszym posiedzeniu, a z resztą zaczął spacerować tak jakby się chwalił.  Śmiechu co nie miara.  Jego właściciele dzwonią do mnie codziennie i muszę opowiadać co robił, obiecałam też czasem wysłać fotki. W pon jak powiedziałam, że jego nowy dom jest gotowy  (1,7m na 2,5m) to mnie trochę okrzyczeli, że w ogłoszeniu było, że on się nie nadaje do mieszkania w terra. Jest przyzwyczajony do dużego wybiegu, który miał u nich 8 lat.
Tak na marginesie to jego nowa rezydencja i tak się nie nadaje, bo zrobiliśmy boki 60cm. Okazało się, że lipa kompletna, bo jak wsadzę rękę do środka to sięgam tylko z ledwością miejsc przy ściankach. Trzeba wymyślić coś innego, np bardzo niskie boki. Rozważam też możliwość zostawienia go w małym pokoju (powiększyć ten dom od starych właścicieli i pozwolić mu chodzić po całym pokoju). Tylko wolałabym mieć żółwia w dużym, bo mogłabym się gapić cały czas i nie wiem jak z chodzeniem Ż po drewnianej, nie ogrzewanej podłodze (czy mu wolno).
Żółw jest bardzo silny, spaceruje 8-10 h, zjada wszystko co mu dam świeże i suche, nawet przesuwa meble,.   

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #27 dnia: 10.03.2010, 14:49:44 pm »
no cudny ten twój żółwiczek no fakt z terra dla takiego olbrzyma to ciężko a nie marnuj twojej pracy nad terra możesz mu zrobić z tego podobne jak miał wytnij otwór i ma wyjście
Pozdrawiam Jakub

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #28 dnia: 10.03.2010, 16:11:24 pm »
To fajnie, że zółwik się zaadaptował i ma apetyt.
Bardzo się cieszę, że z nim problemów nie masz. Ile od ma cm długości?
Natomiast na podłodze go nie trzymaj - nawet na drewnianej - konieczne jest terrarium. Dlaczego uważasz, że to o wysokości 60 cm jest niedobre? Bo nie możesz sięgnąć swobodnie ręką w każdy jego punkt? Postaw je może tak, żeby można było obejść je wkoło - łatwiej będzie posprzątać. Podłoża znów co chwilę się nie wymienia.
A w maju już można by go na wybiegu ogrodowym, przynajmniej w ciągu dnia umieszczać.
Nie wiem co to za kostka trixi - ale lepiej kup mu sepię i zrób mieszankę wapienną z Ostercalem do posypywania pokarmu. Jak widać ma duże zapotrzebowanie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Żółw lamparci
« Odpowiedź #29 dnia: 10.03.2010, 16:39:47 pm »
60cm niedobre- bo nie siegnę do 95% miejsc (misek, kryjówki, kamieni, kupy itd). A tak być nie może!
Dł Ż 27cm, karapaks 37cm.
« Ostatnia zmiana: 10.03.2010, 16:45:11 pm wysłana przez Nila »