Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 11:49:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?  (Przeczytany 23123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #15 dnia: 19.10.2009, 20:54:52 pm »
Kurcze nie bede cie klamac ale Anglia to chyba najgorsze miejsce jakie mogles wybrac na kupienie sulcaty co prawda maz pod reka Tortoise trust wiec ich mozesz sie radzic a jak by co odesla cie do jakiegos dobrego weta, ale wracajac do angielskich hodowcow sa oni popularni z wydlubywania malenstw z jaj wiem bo stracilam 2 sulkatki wlasnie przywiezione z angli.
Na noc radzila bym np. mate grzewcza podpiac z boku sciany , bron Boze z pod spodu!!! lampy wylanczaj na noc najlepiej zaoparz sie w czasowniki wiec nie bedziez dreczyl zolwia z wylanczaniem ich o ruznych porach. Poszukaj tez na Ebay nasinek dla lamparcich i sulcatek w angli jest tego cale mnostwo ja nawet tydzien temu posialam dla swoich i widze ze juz cos rosnie. Zerknij tez na tortoise table w preloved tam zawsze maja cos uzywanego na sprzedaz , mozna wyrwac naprawde duzy stol za 80 funtow.

Offline spidermen

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #16 dnia: 19.10.2009, 21:02:36 pm »
a jak jest z lampa grzewcza tez wylancza sie ja na noc?

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #17 dnia: 19.10.2009, 21:09:51 pm »
Wszystkie się wyłącza, bo tak jak piszę, w nocy nie ma słońca, a żółwie prowadzą dzienny, a nie nocny tryb życia. Musisz tylko uważać, żeby w nocy temperatura u żółwia nie była za niska...
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #18 dnia: 19.10.2009, 21:14:52 pm »
Jak w nocy jest za zimno (dla tego gat. ponizej 20 stopni) to możesz co najwyżej zapalić żarówkę grzewczą (czerwoną) albo promiennik ciepła, albo matę, jak Malwa pisała. Ale dające "białe" światło lampy się gasi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline spidermen

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #19 dnia: 19.10.2009, 21:32:23 pm »
dzięki ,powiedzcie mi jeszcze jakiej wielkosci terarium na początek jak narazie to jest maleństwo ,ale nie mam pojecia w jakim tepie bedzie rósł.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #20 dnia: 19.10.2009, 21:40:37 pm »
Wiesz co - im większe tym lepsze...:) Ale dla sulkatki bym wzięła na początek minimum 140x80.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #21 dnia: 19.10.2009, 22:00:03 pm »
No przeciez pisalam zebys zerknela na preloved na tortoise table.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #22 dnia: 20.10.2009, 08:22:20 am »
spiderman, a w jakim ty wieku jesteś?
Zresztą, obojętnie już ile masz lat, to chyba musisz zrozumieć, że zanim weźmie się do domu żólwia czy innego gada, to najpierw trzeba się o nim nauczyć, naczytać, a potem założyć wątek na forum, i w końcu go kupić. A ty masz wielkiego żółwia z Afryki i zadajesz tak prozaiczne pytania, że to świadczy o braku powagi.
Boisz się, ze ci duży urośnie i jak szybko, to po co takiego kupiłaś? Ja wiem, że forum jest i dla ciebie i dla mnie, i że ja nie muszę tych twoich pytań czytać, ale jednak czytam jak każdy, to weź najpierw pomyśl trochę sama, że nie należy palić całą noc świateł żółwiowi, bo on chce się wyspać tak, jak ty. I inne podobne pytania.
Gdybyś kiedyś całkiem już spanikowała z tym żółwiem i chciała go oddać w dobre ręce, to napisz do Malwy i spytaj.

A teraz uważnie przeczytaj, bo napisałaś, że w koszu go trzymasz. Jeśli żarówka grzewcza dotknie ci do kosza, a ciebie nie będzie w domu, to zrobi się pożar.
« Ostatnia zmiana: 20.10.2009, 08:24:33 am wysłana przez Basia »

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #23 dnia: 20.10.2009, 10:02:35 am »
No Basiu troche ostro nawet jak na ciebie ale maz 100% racji, tym bardziej ze juz napisalam moj przyklad i prosze mi wierzyc mlode sulcatki to jeden z najdelikatniejszych zolwi , ostatnio milam szanse kupic za 100euro jednego maluch , poprostu wysmialam goscia , napisalam mu tez jakie ryzyko wiaze sie z zakupem takiego malego szkraba a on mi napisal czy nie wezme go 80euro i ze on juz tyle zolwi w swoim zyciu sprzedal i nigdy nie mial zadnych problemow, wiec ja na to dalej ze ja mam juz dosc spora gromade i wiem co pisze a on ze 70euro i moge go brac z miejsca... Palant poprostu! ale prawda jest taka ze jak kazdy ja tez kiedys glupia bylam i jak taka okazja spotkala by mnie z rok temu to kto wie czy bym go z zalu nie wziela, ale tak jak juz pisalismy 1000 razy nie mozna wzbogacac takich przestepcow, jak im pare padnie w sklepach i prywatnych sprzedazach to moze sie naucza .
Wiem ze zabrzme teraz jak egoistka bo ja oczywiscie na bank kiedys sprawie sobie sulkatki ale naprawde jest tyle innych zolwi ktore mozna hodowac w mieszkaniach i balkonowych wybiegach sulcata nie jest jednym z nich, i jesli komus mazy sie taki olbrzy prosze zapoznac sie z wszystkimi wymogami tych zwierzakow. Wiem ze zaraz ktos mi napisze ze one wolno rosna 15 lat to dlugi czas , wiec prosze sobie oszczedzic takiego gadania bo prawda taka ze nie bierze sie zolwia na rok czy dwa i trzeba sie liczyc ze one dlugo zyja , wiec prawdopodobnie bierzemy sobie pod opieke zwierze na cale zycie .
 

Offline spidermen

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #24 dnia: 20.10.2009, 15:37:42 pm »
spiderman, a w jakim ty wieku jesteś?
Zresztą, obojętnie już ile masz lat, to chyba musisz zrozumieć, że zanim weźmie się do domu żólwia czy innego gada, to najpierw trzeba się o nim nauczyć, naczytać, a potem założyć wątek na forum, i w końcu go kupić. A ty masz wielkiego żółwia z Afryki i zadajesz tak prozaiczne pytania, że to świadczy o braku powagi.
Boisz się, ze ci duży urośnie i jak szybko, to po co takiego kupiłaś? Ja wiem, że forum jest i dla ciebie i dla mnie, i że ja nie muszę tych twoich pytań czytać, ale jednak czytam jak każdy, to weź najpierw pomyśl trochę sama, że nie należy palić całą noc świateł żółwiowi, bo on chce się wyspać tak, jak ty. I inne podobne pytania.
Gdybyś kiedyś całkiem już spanikowała z tym żółwiem i chciała go oddać w dobre ręce, to napisz do Malwy

Zółwia na urodziny dostał mój 3 letni syn ,i był to niespodziewany prezent ,a zadaje takie banalne pytania dletego ,że wczesniej nie miałam doczynienia z zółwiami i chciałam się dowiedziec cos na ich temat i wysłuchać waszych opini ,i to tyle. :) pozdrawiam

---
Poprawiono tagi

Beata
« Ostatnia zmiana: 03.11.2009, 22:11:11 pm wysłana przez Beata »

Offline spidermen

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #25 dnia: 20.10.2009, 15:39:08 pm »
a i mam jeszcze pytanko w jakiej postaci podawac mu witaminy D3 i wapń. 

Offline spidermen

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #26 dnia: 20.10.2009, 15:51:20 pm »
a i jak w kąpielami żółwi pustynnych ??

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #27 dnia: 20.10.2009, 15:53:29 pm »
To niezbyt ktoś ten prezent przemyślał...kupić 3 latkowi zółwia to mało rozsądne.
Ale cóż - skoro już jest to musisz się mu postarać zapewnić warunki.

Co do wapnia i vit. D3 to najlepiej kup Nutrobal - w Angli spokojnie jest dostępny. To taki biały proszek do sypania na jedzenie. Z 2x w tygodniu mała sczypta wystarczy. Mozesz kupić jeszcze sepię dla ptaków (niebarwioną) i wyłożyć w terra - może będzie chciał ogryzać.

Żółwia kąpać należy - malucha to 2-3x w tygodniu. Miska z letnią wodą (ok.32-34 stopnie). wody tyle żeby sie nie utopił czyli do granicy pierwszych dookolnych tarczek pancerza, wstawiasz pod lampę żeby nie stygła i tak z pół godziny go tam trzymasz. Dodatkowo w terra musi być basenik z wodą.

Jak w ogóle żółw się zachowuje? Jest aktywny, apetyt ma?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline spidermen

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #28 dnia: 20.10.2009, 20:43:04 pm »
Ma basenik z wodą dzisiaj spróbujemy go wykompać ,a z ta jego aktywnoscia to nie zabardzo praktycznie caly czas spi ,czasami cos zje.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Geochelone sulcata - czy ktoś takiego żółwia posiada?
« Odpowiedź #29 dnia: 20.10.2009, 21:26:47 pm »
a z ta jego aktywnoscia to nie zabardzo praktycznie caly czas spi ,czasami cos zje.

Ja tam mu się wcale nie dziwię... ;) Przy takiej pogodzie to trudno, żeby był bardziej żywy. Domem żółwia pustynnego jest Afryka, a teraz mieszka on u Ciebie w Anglii. Tą są dwie różne strefy klimatyczne, co się odzwierciedla na jego zachowaniu.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl