Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:48:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stepowy a grecki  (Przeczytany 5519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Stepowy a grecki
« dnia: 07.11.2008, 17:42:14 pm »
Postanowiłam jeszcze raz poruszyć ten temat- by teraz podjąć już decyzję ostateczną. Mam prośbę. Wypiszcie cechy poszczególnych żółwików (greckich i stepowych)- np. wg Waszych doświadczeń. Co lubią, jakie są itd. Nie chodzi mi o np. ceny, czy warunki- o tym czytałam już troszkę i jestem gotowa na tworzenie warunków. Nie chodzi mi też o "trudność hodowli", o którą parę osób pytało. Bardziej o "cechy charakterystyczne".

Tylko błagam: Nie zdegradujcie mnie do osoby, zadającej najbardziej głupie pytania, ale to dla mnie ważne. W sumie, to dopiero zaczynam.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy a grecki
« Odpowiedź #1 dnia: 07.11.2008, 18:05:21 pm »
Cechą charakterystyczną jest np. brak modzieli u greckich, ale chyba nie o to pytasz prawda? ;)

100 żółwi i sto różnych osobowości jak z ludźmi. Nie ma reguły że każdy stepowy czy grecki mają podobne zachcianki czy charaktery. Ja widze to na przykladzie swoich 4 stepow...kazdy inaczej sie zachowuje.
Są osobniki bardziej ruchliwe (jak np mój mniejszy samiec) lub tez bardziej spokojne (moj wiekszy samiec) i wcale nie koniecznie musi byc to objaw choroby. Poprostu niektóre juz takie są. Podobnie jest z samicami. Zwróc uwage ze niekiedy zdarza sie watek ze samica zachowuje sie jak samiec albo taranuje jedna z samic z ktora zajmuje terra, a np inne tego nie robia.

Za to cecha wspólną dla stepowców bedzie to ze wszystkie bez wyjatku uwielbiaja i potrafia sie wspinac, czego greki zazwyczaj nie praktykuja.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Stepowy a grecki
« Odpowiedź #2 dnia: 07.11.2008, 19:12:04 pm »
Ja mam 2 stepy i 2 greki i pare innych, tak jak Filip powiedzial kazdy rozny , nie ma w moim malym stadzie 2 takich samych, ale wiem jak ci najprosciej doradzic jesli znalazla bys hodowce czy sklep, gdzie maja oba a moze i wiecej gatunkow , to sama mogla bys ocenic ktory gatunek bardziej przypadnie ci do gustu, bo zaloze sie ze tu ludzie posiadajacy greki beda je bardziej chwalic jak stepy i na odwrot, a to ty maz byc z nim szczesliwa i nam tu nic do tego, i jezcze jedno dla mnie jest to jak z miloscia od pierwszego wejzenia widze i wiem czy to ten czy nie  ;D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Stepowy a grecki
« Odpowiedź #3 dnia: 10.11.2008, 17:52:52 pm »
Malwa ma dobry pomysł.  Jakbyś miała możliwość oglądania na raz grupki stepów i grupki greków, to na pewno jeden z nich przypadłby ci do gustu najbardziej i to nie byłoby zależne od gatunku :)

A porównując - (samca greckiego do samicy stepowej jakimi miałam przyjemność się opiekować :) ) grecki był spokojniejszy i troche bardziej opanowany. Nie wspinał i nie zakopywał się tak często jak stepówka. Potrafi8ł dłużej niż ona siedzieć pod lampką i się grzać. Za to mała samiczka jest bardzo ruchliwa, nie potrafi wysiedzieć 10min pod lampką bo ciągle ma 1000 rzeczy do robienia. Cały czas się zakopuje i wykopuje, wspina i biega po całym tera demolując je :)

Ale tak jak mówią poprzednicy - to cechy indywidualne więc najlepiej jakbyś miala możliwość wybrania malucha spośród grupki.

Offline krystian9610

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy a grecki
« Odpowiedź #4 dnia: 28.03.2009, 16:59:26 pm »
Racja Victoria greki bardzo dużo sie wygrzewają  :) Wiem bo miałem greka.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Stepowy a grecki
« Odpowiedź #5 dnia: 18.04.2009, 09:31:32 am »
Ja tam kocham greki, choć stepowe uważam za bardziej ruchliwe.
TUPTUŚ

Offline Zuzia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Stepowy a grecki
« Odpowiedź #6 dnia: 01.07.2009, 18:12:15 pm »
Tak ale stepowe są aktywne przez 3 miesiące rocznie :) A przez 9 są leniwe lub śpią  ;D