Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 10:53:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw Stephan  (Przeczytany 9271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: Żółw Stephan
« Odpowiedź #15 dnia: 17.08.2011, 17:22:33 pm »
ale to z tymi robalami to po to aby mi w domu się nie szwendały  :P

Offline Nina91

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw Stephan
« Odpowiedź #16 dnia: 17.08.2011, 22:03:57 pm »
Dziękuje za podpowiedzi :D chyba wypróbuję korę ogrodową albo bukową bo one chyba najcześciej są wybierane przez użytkowników forum :D tylko ile cm powinno mieć podłoże? No i jak często powinno się wymieniać taką korę?

A więc hibernacja nas nie ominie... Ale chyba najlepiej będzie jak w tym roku odpuszcze jeszcze... Przygotuje się i w przyszłym roku spróbuje. Tylko mam problem z miejscem. Balkon oczywiście odpada, lodówka też ;p no a w piwnicy złodzieje i koty niestety grasują ;/ (uroki mieszkania w bloku)

Próbowałam dzisiaj znowu podsunąć wodę żółwiowi ale jedyne co go zainteresowało to własne odbicie... Spróbowałam troszku go zachęcić ale nic z tego. Czy w takim razie robić mu raz na jakiś czas kąpiele? Szczerze mówiąc to wygląda jakby się bał tej wody.

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: Żółw Stephan
« Odpowiedź #17 dnia: 17.08.2011, 22:21:45 pm »
ja kore bukową kupiłem w kakadu łącznie 3 paczki każda 4 litry i 8 litrów sianka zmieszam i będzie git  :D może będzie coś koło 5-7cm warstwa

Offline Guśka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
Odp: Żółw Stephan
« Odpowiedź #18 dnia: 17.08.2011, 22:28:35 pm »
Co do wysokości podłoża to nie wypowiem się, bo nie wiem. Z częstotliwością zmiany podłoża to trudno powiedzieć, trzeba obserwować podłoże i dbać o higienę (chyba niełatwo określić co ile czasu, bo to zależy od intensywności użytkowania i aktywności żółwia). W terrarium potrzebna jest kryjówka, najlepiej odwrócona i rozbita z jednej strony doniczka, trzeba jednak uważać, aby żółw się nie skaleczył.
Żółwiowi lepiej wody nie podsuwać, wystarczy postawić w terrarium basenik, a on sam, jeśli zapragnie, po wodę sięgnie. Nic na siłę - tak jest u mnie.
« Ostatnia zmiana: 17.08.2011, 22:32:45 pm wysłana przez Guśka »
'People say I'm lazy dreaming my life away.'

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw Stephan
« Odpowiedź #19 dnia: 18.08.2011, 11:27:32 am »
Sama kora, kostka bukowa, czy siano - to za suche podłoże.

Dla żółwia stepowego to najlepsza jest ziemia zmieszana z gliną i darń. One uwielbiają kopać. Podłoże powinno mieć z 25-30 cm grubości, żeby gad swobodnie mógł się zakopać.
W części "jadalnej", sypialnej można dać darń, natomiast gdzieś w narożniku wysypać grubszą warstwę ziemi, żeby sobie mógł pokopać.
Jak nie masz gdzie darni wykopać, to daj w jeden narożnik duże, płaskie kamienie i tam postaw miskę z jedzeniem, żeby jak najmniej żarcie brudził ziemią. Na na wierzch ziemi możesz trochę kory drobniejszej sypnąć.

Miskę z wodą - taką dużą, żeby mógł do niej wejść postaw mu w terra. Dodatkowo to go możesz z 1x na tydzień lub 2 wykąpać. Pić to stepowe raczej nie piją, ale czasem wchodzą do basenu. Dobrze go postawić w pobliżu źródła ciepła.

Na balkonie to żółw by zamarzł w zimę. Potrzebuje temp. w granicach 4-5 stopni do prawidłowej hibernacji. Lodówka się nadaje. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ