Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:40:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biorept L  (Przeczytany 20171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #15 dnia: 01.03.2011, 20:15:24 pm »
No cóż, moja samiczka jest od tego uzależniona przez poprzednią właścicielkę i jej to ograniczam. A że złe, widać po składzie i po żółwiowej kupie...
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #16 dnia: 01.03.2011, 20:26:03 pm »
Jak to ograniczasz, odstaw kompletnie! Tylko ją tym podtruwasz. Uwierz, że przekona się do jedzenia tylko właściwych, zdrowych rzeczy  :)

Offline Fido

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Żółwica Grecka
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #17 dnia: 23.03.2011, 02:56:50 am »
Również stosowałem owy granulat niestety... (na szczęście tylko tydzień, bo w porę się zorientowałem - chyba nie zdążył zaszkodzić) i mam pytanie. Skoro on jest takiej "słabej" jakości to czemu tego jeszcze nikt nigdzie nie zgłosił? I jakie powikłania itp. mogą wystąpić po długotrwałym stosowaniu?

Cytuj
Zawartość składników pokarmowych: białko surowe 30,0%, tłuszcz surowy 3,0%, włókno surowe 4,5%, popiół surowy 9,0%, wilgotność 8,0%.

Dodatki: witamina A 11 800 j.m./kg, witamina D3 1 400 j.m./kg, witamina E (octan alfa-tokoferolu) 80 mg/kg. Z barwnikami i z przeciwutleniaczami - dodatki UE.

Skład: zboża, roślinne ekstrakty białkowe, mięczaki i skorupiaki, drożdże, produkty pochodzenia roślinnego, glony, oleje i tłuszcze, ryby i produkty rybne, materiały paszowe pochodzenia mineralnego.

Te pogrubione składniki z tego co mi się wydaje w ogóle nie powinny się tam pojawić  :o

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #18 dnia: 23.03.2011, 08:53:06 am »
Skoro on jest takiej "słabej" jakości to czemu tego jeszcze nikt nigdzie nie zgłosił? I jakie powikłania itp. mogą wystąpić po długotrwałym stosowaniu?

A dlaczego nie wycofią ze sprzedaży hamburerów, chipsów i innych świństw? Bo jest na to popyt i producenci napychają sobie kieszenie. A większość konsumentów idzie na łatwiznę i woli kupić Biorept niż pofatygować się na łąkę i nazbierać jakiegoś zielska, nie mówiąc już o hodowaniu roślinek w domu czy zasuszaniu na zimę. To, że my rezygnujemy z kupowania tego typu specyfików to tylko niewielki krok. Nie da rady przekonać każdego właściciela żółwia do zmiany serwowanego menu.
Tak ten nasz chory świat funkcjonuje niestety. Są ludzie i parapety.

Offline apatka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #19 dnia: 21.09.2012, 19:49:26 pm »
Hej, mam pytanie a propo tego pokarmu i dodatkow pokarmu EXO TERRA.
Mam żółwia od 20 lat i niestety dopiero niedawno dowiedziałam sie, ze sałata, ser itd jest niezdrowe dla niego.
Niestety troche za późno i sie mi gadzinak mocno rozchorowała.
Weterynarz wstrzyknął mu antybiotyk i cos na wzmocnienie i powiedział, ze żółw musi jeśc - wymienił lucerne, cykorie mlecza i ogolnie zielenine i dodatkowo EXO TERRA dla żółwi. EXO TERRA ma podobny skład jak ten Biopret L i dzis wmusiłam w żółwia kilka (oczywiście namoczonych) granulek.
No i teraz mam pytanie, czy ta karma to jest niezdrowa dla zdrowych zwierzaków a w krytycznej sytuacji przy niedoborze witamin itp , to moze pomóc?
Jak wypuściłam żółwia na łąke, to zjadł odrobine mlecza, teraz jeszcze kąsek lucerny w niego wmusiłam, ale moze podawać mu dalej te granulki?
A macie jakies delikatne metody na wmuszenie w żółwia jedzenie, bo ja na siłe otwieram mu pyszczek i wpycham jedzenie :( ale bardzo chce go uratowac.
Bardzo prosze o pomoc i może jakies wskazówki.

TomaszW

  • Gość
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #20 dnia: 21.09.2012, 20:02:34 pm »
Witaj na forum,

Też mam żółwia od 20 lat i też przez lata stosowałem złą dietę.
Moje zdanie odnośnie odżywiania jest takie - żadnych gotowych pokarmów dla żółwi, żadnych witamin.Żółwi powinno wystarczyć to, co jest zawarte w pożywieniu.
Spis roślin, odpowiednich dla żółwia masz na forum. :)

http://forum.zolw.info/choroby/ziola-wspomagajace-prace-nerek-i-watroby/
« Ostatnia zmiana: 21.09.2012, 20:09:09 pm wysłana przez TomaszW »

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #21 dnia: 21.09.2012, 21:02:38 pm »
Witaj!

Niestety Biorept i wszelkiego rodzaju gotowe pokarmy i witaminy nie nadają się do jedzenia dla żółwia  :(
Żółw powinien jeść roślinki polne, zioła, chwasty, nadają się też niektóre rośliny doniczkowe np. grudniak, zielistka, trzykrotka, grubosz (drzewko szczęścia)

Mały spis roślin polnych  :)
http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/rosliny-polne-dla-zolwi

Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Biorept L
« Odpowiedź #22 dnia: 01.10.2012, 23:53:08 pm »
Niestety troche za późno i sie mi gadzinak mocno rozchorowała.
Weterynarz wstrzyknął mu antybiotyk i cos na wzmocnienie [...]

Witaj! O Biorepcie już Ci poprzednicy napisali, ja natomiast gorąco Cię namawiam na zmianę weterynarza. Tym bardziej, jeśli gadzinka jest w złym stanie. Nie daj też więcej żółwince wstrzyknąć żadnych cudów "na wzmocnienie" i antybiotyków bez wyraźnej diagnozy.  Spis gadzich specjalistów u nas na forum --> http://forum.zolw.info/weterynarze/spis-weterynarzy/ oraz na tcp --> http://www.terrarium.com.pl/dzial/weterynarze. Życzę powodzenia!
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM